Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skąpana w słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

Skąpana w słońcu

ewsyg 09:51, 20 lis 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Jeżówka Caribbean Green

Jest ona wysoka, masywna, sztywne pędu, ale niestety wyłamują się i trzeba ją podwiązywać. Może rosnąć w głębi rabaty. Kolor kwiatów zmienny. Zaczyna jako seledynowo-różowa z przewagą tego pierwszego. Stopniowo jest coraz więcej różu, ale takiego raczej wyblakłego, który z czasem robi się bardziej intensywny. Od samego początku w kwiatku widoczny jest ciemny, duży środek. W fazie końcowej ta jeżówka jest dość mocnym akcentem.






Jeżówka Green Envy

Zbyt dużo o niej nie napiszę bo chociaż mam ją dłużej to ciągle ją przesadzam. W tym roku wydarłam ją z otworów gębowych ślimaków, które ja zjadały. Nie wiem, czy przeżyje bo mało jej zostało. Kolorystycznie bardzo podobna do poprzedniej, ale widoczne jest to, że będzie od niej niższa i nie taka masywna. Będzie średniej wysokości i chyba będzie dobrze się krzewić.



CDN
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Kasya 10:08, 20 lis 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41840
No chyba można cię mianować jezowkowa królowa
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
adkawi 20:22, 20 lis 2018


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Ewo jeżówki śliczn.Mam 6 odmian z których znam tylko trzy alba, green Jewel i butterfly kisses.Dodam ze moje jeżówki to świeżynki,dlatego nie mogę za bardzo wypowiedzieć się na ich temat .Na pewno będzie ich więcej.. jak powstaną nowe rabaty .Uwielbiam je.Ewo a może polecisz mi jakieś niższe odmiany?
Ps. Ewo nie musisz odpowiadać jeśli chodzi o te niższe odmiany ,juz doczytałam u ciebie
____________________
Adrianna
ewsyg 08:44, 04 gru 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Kasiu(Kasya), bardzo dziękuję. Mam ich więcej

Adrianno (adkawi) zaproście jeżówki do swoich ogrodów, nie będziecie żałować


Jeżówka Secret Romance

Bardzo ją lubię. Jej kolor jest taki - romantyczny róż. Ta jeżówka jet średniej wysokości, drugi rząd na rabacie. Moja powolutku przyrastała. Ma sztywne pędy i nie wymaga podwiązywań, sama sobie radzi. Kwiaty pełne, pojedyncze dolne płatki zwieszone w dół. W ostatniej fazie kwiat ma piękny pompon.







Jeżówka Vanilla Cupcake

Mam ją dość długo, ale ciągle przesadzam. Nie mogę znaleźć dla niej miejsca. Trudno mi jest obiektywnie o niej się wypowiedzieć. Wydaje się, że to będzie wysoka jeżówka. Wypuszcza solidne masywne łodygi, z których wyrastają boczne. Obawiam się, że będzie wymagała podwiązywania. Brzydko przekwita więc trzeba będzie sukcesywnie usuwać kwiaty. Właściwie to sama nie wiem, czy jej słońce tak nie przypaliło. Chyba znalazłam dla niej docelowe miejsce to przyszły rok pokaże jej prawdziwe oblicze.







____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 09:03, 04 gru 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Jeżówka Milkshake

To dość masywna jeżówka, na sztywnych pędach osadzone są dość duże kwiaty. Nie wymaga podwiązywania. Przyrasta przyzwoicie, ale nie tak dobrze jak inne jeżówki o pojedynczych kwiatach. Ma dużo kwiatów, ponieważ główny pęd ma p kilka bocznych odgałęzień. Dolne płatki białe, jeżyk wpada w miodowy kolor.






Jeżówka Alba

Dość wysoka i masywna jeżówka. Pokrojem i wzrostem podobna do jeżówki podstawowej. Wypuszcza sztywne łodygi zakończone dość dużymi kwiatami. Szybko się krzewi i długo kwitnie. U mnie nie wymagała podwiązywania. Nie wyłamuje pędów. Cała pokryta szorstkimi włoskami.





____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 09:25, 04 gru 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Jeżówka Virgin

Odmiana średnio wysoka o sztywnych pędach. Normalnie ta jeżówka ma dwa okółki płatków, moja jest mutantem i ma ich więcej. Kolor kwiatów też jest ciekawy, jak dla mnie jasno limonkowy chociaż literatura podaje, że są one białe. Dobrze się krzewi.







Jeżówka Mozzarella

Ta jeżówka rówież u mnie szuka swojego miejsca i chyba wreszcie znalazłam dla niej docelowe miejsce. Bardzo ładne kwiatuszki, białe dolne płatki i biały pompon. W początkowej fazie jest widoczny pomarańczowy środek. niestety ma wiotkie pędy i wymaga podpór. Rośnie dość wysoka.






CDN
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
13:11, 04 gru 2018
Dziękuję Ewo za twój katalog jeżówkowy jest bardzo pomocny w wyborze odpowiednich - na jednej się nie skończy
ewsyg 15:37, 04 gru 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Gabi, cieszę się, że te moje subiektywne spostrzeżenia są przydatne. Niestety nie wszystkie jeżówki są jeszcze osiągalne, niektórych już nie widzę w sprzedaży. Moja miłość do jeżówek trwa już dość długo.

Jeżówka Green Jewel

Jeżówka średniej wysokości, sztywne pędy zakończone dość dużymi kwiatami w seledynowym kolorze. Koniecznie musi być sadzona w pełnym słońcu bo wtedy kwiaty przybierają barwę seledynowo-złotą. Musi mieć też jakieś kolorowe tło, nie zieleń. Sztywna, chętnie i obficie kwitnie.






Jeżówka Hope

U nie wyrosła dość wysoka, ale nie jestem pewna, czy to jej faktyczna wysokość, bo jest u mnie pierwszy rok. Ma sztywne pędy z bocznymi odgałęzieniami. Kwiaty duże, płatki w kolorze jasno różowym z ciemniejszym jeżykiem.


____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 15:58, 04 gru 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Jeżówka White Double Delight

Tak sobie myślę, że powinna znaleźć swoje miejsce w każdym ogrodzie. Chociaż ma jeden bardzo istotny minus, to jednak warta jest uwagi. Minusem są wiotkie pędy, które niestety pokładają się i trzeba ją podwiązywać. Sama nie daje rady. Chyba zdaje sobie z tego sprawę i wynagradza ta niedogodność ilością kwiatów, jak również szybkością krzewienia się. Na ten jej minus można inaczej spojrzeć. W moim odczuciu bardzo szanuje swojego właściciela i za każdym razem kania mu się nisko Kwiaty w białym kolorze z delikatnym pomarańczowym środkiem, które z czasem zanikają
Sami osadźcie, czy warto ją mieć.








Jeżówka Pink Double Delight

To siostra poprzedniczki. Różnica tkwi w różowym kolorze. Reszta podobnie

Piękne maja jeżyki zbudowane z maleńkich gwiazdeczek.



CDN
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
16:38, 04 gru 2018
ewsyg napisał(a)
Jeżówka White Double Delight





Śliczności, chyba zniosę jej minus
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies