Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skąpana w słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

Skąpana w słońcu

Anda 16:41, 04 gru 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33495
Mi się podobają wszystkie Twoje jeżówki Fajnie, że chce Ci się je pokazywać.

A jak to jest z mieszaniem się odmian? Siewki nie mają już cech rodzica? Czy jakieś "nowe" odmiany powstają?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
sylwia_slomc... 16:51, 04 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Jeżówkowy raj u Ciebie

Cudna kolekcja i wszystkie z nazwy pamiętasz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 18:34, 04 gru 2018


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Ale fajnie pokazałaś jeżówki i świetne wykończenie nimi rabat. Aż chce się więcej
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
AgataM 21:30, 08 gru 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Jeżówki przecudnej urody Masz przepiękne ich gatunki. Fajnie jest nacieszyć nimi oczy w te pochmurne dni
Pozdrawiam
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Aurelllia 22:12, 08 gru 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Witaj przyszłam od Kerii Cofnęłam się u Ciebie o parę stron wstecz jak na razie. Masz piękny raj jeżówkowy
W tym roku zrobiłam tak samo jak Ty z dolomitem i korą - czyli to jednak dobry pomysł najpierw posypałam dolomitem rabatki a potem korą sosnową
Zwapnowałam też dolomitem cały trawnik, bo nie robiłam tego od 3 lat i zauwazyłam, że już pojawiły się chwasty kwasolubne i marnie w tym roku w niektórych miejscach wyglądał, jednak mam nauczkę, bo powinnam sypkim, a na trawnik żeby dać go wystarczającą ilosc to sypnęłam granulowanym i teraz się chodzić nie da, bo długo się rozpuszcza i wnoszę go do domu na podeszwach - całe mam nim oblepione
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
kerii 23:33, 08 gru 2018


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Witam
przyszłam od siebie do Ciebie z rewizytą i trafiłam na takie piękne jeżówkowe bogactwo.

Ale zgromadziłaś tego, no szacunek, ja dopiero tu na ogrodowisku poznałam jeżówki i powoli zaczynam je mieć. Są piękne...
Kupuję po malutkim krzaczku i cierpliwie czekam aż się rozrośnie ale podobno ogrodnik powinien być cierpliwy

Pozdrawiam cieplutko


____________________
Jola Moja glebo terapia
anpi 17:46, 09 gru 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8160
U Ciebie Ewa prawdziwe szaleństwo jeżówkowe.Muszę się jeszcze bardziej szczegółowo w nie wgłębić,bo ja dopiero w tym roku zakupiłam kilka odmian i myślę że na tym nie koniec...wiec łatwiej mi będzie jeszcze jakieś wybrać.Pozdrawiam
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
ewsyg 17:38, 30 gru 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ewo (Anda) nie wiem jak krzyżuje się jeżówki. Ja nie wysiewam ich z nasion. Jeżeli jakaś siewka zaistnieje samoczynnie to ją zostawiam i obserwuję. Póki co nie mam żadnej ciekawej siewki.

Kochani, wszystkim bardzo dziękuję za odwiedziny i wpisy i życzę
Szczęśliwego, owocnego Nowego Roku 2019


wracam do prezentacji jeżówek





____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 18:00, 30 gru 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Jeżówka Cornetto Coco

Wydaje mi się, że to ta odmiana jeżówki. Kupiłam ja bez nazwy, ale patrząc na zdjęcia w internecie i porównując z moją to na pewno jest ona.

To jeżówka na obrzeża rabat, bo jest niewysoka. Widać, ze dobrze się krzewi i ma dużo kwiatk0ów, które mają ciemne środki i białe płatki.



Po lewej stronie zdjęcia



Southern Belle

Bardzo lubię tą jeżówkę i mam ją dość długo. Bardzo chętnie i szybko przyrasta. Średniej wysokości, może rosnąć w drugim rzędzie. Zakwita jako jedna z pierwszych i kwitnie do samych mrozów. Wytwarza dużo kwiatów w kolorze ciemnego różu. Niestety jest też minus. Ma wiotkie łodyżki i trzeba ja podwiązywać.




____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 18:17, 30 gru 2018


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Jeżówka Honeydew

Dość wysoka jeżówka, może rosnąc w dalszy rzędzie. Przyrasta raczej powoli. Pędy kwiatowe są dośc sztywne, ale u mnie się pochylają, jednak nie kładą się. sama sobie radzi. Kolor kwiatów jest limonkowo-kremowo-białe.

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies