Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skąpana w słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

Skąpana w słońcu

greg66 21:02, 21 cze 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Ja u siebie zrobiłem taką balię, komarami sie nie przejmuj, jakoś nie zauważyłem większej ilości. Teraz robię drugą balie bo mi sie niektóre roślinki z bardzo rozrosły.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
violaskom 10:12, 22 cze 2019


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Ewa wpadłam z rewizytą, a tu taki piękny ogród! Tyle cudności, wszystko to co lubię! Zaskoczyła mnie Twoja Paganini. U mnie prowadzona jest jako niewielki krzak i nie wpadłabym na to by ją prowadzić przy podporze. Bardzo mi się u Ciebie podoba. Masz piękne róże, ten przetacznik wysoki jest super. Znasz może jego nazwę? Na Twój wątek muszę przeznaczyć cały wieczór.
Pozdrawiam
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Urszulla 00:08, 23 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21809
ewsyg napisał(a)


Danusiu, niektóre róże są już całkiem spore i zachwycają. Mam też kilka młodych egzemplarzy i trzeba będzie na nie poczekać. Zdecydowałam się na pnące i krzaczaste i nie żałuję.
Ta piwonia to Krinkled White








Czy to róża parfait bouquet?
Patrzyłam zdjęcia wcześniej to ona jest wysoka..
A może to inna bo tamta w róż powinna wpadać.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 00:13, 23 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21809
ewsyg napisał(a)



Najbardziej obawiam się, że to będzie wylęgarnia komarów. Spróbuję je ograniczyć sadząc miętę, może zapach je odstraszy.


Też się tego obawiam trzeba zapytać dziewczyn co mają oczka. Tylko że u mnie od samej stojącej wody wokół domu gdy pada 3 dni jest wystarczająca wylęgarnia. Oczko możeby niewiele zmieniło.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 08:35, 23 cze 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Grzegorz (greg66) byłam u Ciebie i widziałam balię. Fajny pomysł. Trochę podtrzymałeś mnie na duchu w sprawie komarów. Ja robię to dal rododendronów, żeby miały wilgoć w powietrzu.

Viola (violaskom) bardzo dziękuję za miłe słowa. Róże kocham, zresztą chyba wszystkie kwitnące roślinki. Niestety nie wiem co to za odmiana przetacznika. Ma cudny lawendowy kolor. Pomalutku zaczynają kolejne. Ja wszystkie róże będę prowadzić przy podporach, zależy mi na miejscu, bo mam mały ogród.
Zapraszam, ja do Ciebie wpadam i oglądam cały wątek, chociaż nie zostawiam śladu. Masz bardzo piekny ogród i mnóstwo ciekawych roślin.

Ula (Urszulla) to jest róża parfait bouquet. W tym palącym słońcu większość róż jest biała.
Popatrz jak wygląda Chippendale, okropnie !!!!




U mnie ogród wygląda jak jedna wielka porażka. Trawnik nie kosiłam ze względu na suszę. Po części wypalony, reszta zarośnięta chwastami. Róże o ciemnym kolorze maja spalone płatki, reszta wyblakła. Po ulewach leżą, bo w większości nie maja podpór. Nie mam czasu, żeby poobcinać przekwitłe kwiatostany. Reszta roślin kwitnie słabo, chociaż każda wiosną dostała porcję obornika. Nie miałam czasu podlewać, to są nienawodnione a przez to niedożywione.

Dość marudzenia

Młodziutka róża Lichfield Angel. Wiotka, koniecznie wymaga podpór, ale kwiaty ma piękne.







Zaczyna moja ulubienica Alexandra Princesse de Luxembourg. To róża potwór, ale jakże piękny. W tym roku źle ją przycięłam, bardzo wysoko i kwiaty będą podziwiać ptaki. Człowiek całe życie się uczy




____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 09:49, 23 cze 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654






____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 09:55, 23 cze 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654


Na śliwie jest mnóstwo mszyc, ale też biedronek i ich larw



Fajnie rosną pomidorki



Dużo malin, ale zaczęły chorować

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Urszulla 13:37, 23 cze 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21809
Zauważyłam i u mnie tą wyblakłość róż. Trudno. Czekam na liliowce z niecierpliwością ładny ten wyżej taki pełny

Sylwia mi odpisała że jak w oczku pływają ryby albo kijanki to nie ma komarów bo wszystko jest zjadane.

Ciesz się że masz biedronki
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 21:30, 25 cze 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Urszulla napisał(a)
Zauważyłam i u mnie tą wyblakłość róż. Trudno. Czekam na liliowce z niecierpliwością ładny ten wyżej taki pełny

Sylwia mi odpisała że jak w oczku pływają ryby albo kijanki to nie ma komarów bo wszystko jest zjadane.

Ciesz się że masz biedronki


Ula, róże odzyskują swoje barwy, ale za chwile znowu wyblakną. Pomalutku rozkręcają się liliowce. Wydaje mi się, że dostałaś też tego pełnego.

Mini oczko ma się dobrze, zauważyłam w nim kijanki. Chyba przywędrowały z roślinnością wodną.

Dzisiaj zawitał w nim taki gość i to mnie bardzo ucieszyło.








Przygotowania do kolejnego bajorka


____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 21:35, 25 cze 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654






____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies