Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skąpana w słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

Skąpana w słońcu

ewsyg 21:58, 03 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
boguslawa_madejska napisał(a)
Mimo upałów róże masz piękne,a te ostróżki jeszcze takich nie widziałam...śliczne.
Ewa ja prawie wszystkie róże spaliłam środkiem na mszyce ,za śilny zrobiłam


Bogusiu, pokazuję tylko to co jako tako wygląda. W tym roku roślinki nie maja się dobrze. To przykre co piszesz. Mam nadzieję, że róże dadzą radę i ożyją





I takie samosiejki.

Ta to nie moja bajka





Ta jest cudna

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Urszulla 23:50, 03 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
ewsyg napisał(a)









Fajna ta jeżówka
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Kindzia 09:22, 04 lip 2019


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Ostróżki masz dorodne, cudne!!! Bardzo je lubię, ale bez wzajemności...nie lubią mojej gliny, czy co...już ich nie kupuję.

Jeżówki też lubię bardzo, ale po każdej zimie kilka tracę. Na te się nie obraziłam i muszę sobie kilka dokupić przy okazji Twoje również piękne!!!
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
ewsyg 19:45, 04 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ula, mnie też się podoba. Kupiłam dwie sztuki i druga jest taka, czym mnie zaskoczyła.



I taka nowinka, sympatyczna



Kasiu, to ja mam dużo szczęścia, bo u mnie dobrze rośnie większość roślin. Oczywiście jak jest sprzyjająca aura.




____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
basia3012 11:00, 05 lip 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Dzięki Ewo za odwiedziny u mnie. Twoje róże i ostróżki są piękne. Czy mogłabyś podzielić się wiedzą jak o nie dbasz? Ja mam pierwszy rok kilka pnących róż i chciałabym mieć kiedyś taki efekt.
Poza tym wszystko pięknie kwitnie i ten powojnik też cudny.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Urszulla 17:11, 05 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
ewsyg napisał(a)
Ula, mnie też się podoba. Kupiłam dwie sztuki i druga jest taka, czym mnie zaskoczyła.



I taka nowinka, sympatyczna



Kasiu, to ja mam dużo szczęścia, bo u mnie dobrze rośnie większość roślin. Oczywiście jak jest sprzyjająca aura.







To dziwna sprawa. Roślinki różnie się zachowują. Dziś oglądałam jeżówkinpo 16zl były i stwierdziłam że może jednak kupię jak będą przeceniali


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 22:37, 07 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
basia3012 napisał(a)
Dzięki Ewo za odwiedziny u mnie. Twoje róże i ostróżki są piękne. Czy mogłabyś podzielić się wiedzą jak o nie dbasz? Ja mam pierwszy rok kilka pnących róż i chciałabym mieć kiedyś taki efekt.
Poza tym wszystko pięknie kwitnie i ten powojnik też cudny.
Pozdrawiam.


Basiu, mam dość dobrą ziemię, wiosną róże i inne byliny, w tym ostróżki, dostają obornik granulowany. Wiosną było sporo deszczu to obornik się rozpuścił i roślinki dostały jeść.







____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 22:45, 07 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Urszulla napisał(a)



To dziwna sprawa. Roślinki różnie się zachowują. Dziś oglądałam jeżówkinpo 16zl były i stwierdziłam że może jednak kupię jak będą przeceniali




16 zł to dość drogo







____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Toszka 09:06, 08 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Kindzia napisał(a)
Ostróżki masz dorodne, cudne!!! Bardzo je lubię, ale bez wzajemności...nie lubią mojej gliny, czy co...już ich nie kupuję.

Jeżówki też lubię bardzo, ale po każdej zimie kilka tracę. Na te się nie obraziłam i muszę sobie kilka dokupić przy okazji Twoje również piękne!!!


Kasiu, prawdopodobnie zbyt zwięzła ziemia i wygniwają zimą.
Spróbuj w miejscu sadzenia zrobić drenaż (rozluźnić ziemię) drobną korą i pumeksem. Sporo przekop, dość głęboko.
U mnie też ostróżki strzelały focha, a po rozluźnieniu ziemi rosną jak szalone.

Ewo, proponuję granulowany obornik namoczyć w kubełku, mieszać co jakiś czas (ciężko się rozpuszcza) i tym podlewać.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Nowa12 19:14, 08 lip 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Też muszę o tym pamietać przy jeżówkach bo mam ziemię gliniastą. A zwłaszcza Przy sadzeniu kolejnych bo to tylko kwestia czasu .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies