Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skąpana w słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

Skąpana w słońcu

Ewa777 19:42, 24 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Cudne jeżówki i różyczki Bardzo fajne kompozycje
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
ewsyg 16:51, 27 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Urszulla napisał(a)


Która to róża tak długo kwitnie. U mnie edenki mają nowe przyrosty na drugie kwitnienie.
Śliczna też ta seledynowa jeżówka


Ula, to są Pashminy. U mnie zakwitły troszkę później niż pozostałe i tak sobie kwitną cały czas.

Ula, dla Ciebie różyczki

Wiosną przesadzałam różę Elfe i właśnie rozwinęła dwa kwiaty.




Myślę, że do twarzy jej będzie z hortensjami



Również wiosną przesadzana First Lady, kwitnie pierwszy raz w ty roku. Piękny ma zapach



Róża Amandine Chanel, przesadzana jesienią tamtego roku. Póki co dopiero się rozkręca






____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 17:02, 27 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
greg66 napisał(a)
Ewo niesamowicie piękny ogród i moje ulubione jeżówki z przetacznikami, perełka.


Grzegorz, bardzo dziękuję za tak miłe słowa. Teraz mam urlop to może uda mi się uporządkować część owocowo- warzywną.

Tutaj trochę ogarnęłam i jako tako to wygląda.



Widoczne wejście do części użytecznej owocowo-warzywnej.



Na pergoli dojrzewają już jeżyny





____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 17:08, 27 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Cześć użyteczna jeszcze niedokończona, ale owoce są

Bardzo dużo porzeczek, agrestu.





Obficie zaowocowały borówki amerykańskie i są przepyszne



Ponakrywałam je firanami, niestety ptaszki też je lubią. Wolę, żeby zjadały robale.





Pomidory uginają się pod ciężarem owoców





____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 17:28, 27 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Ewcia jeżówki cudne, kolory ogrodu bajeczne Co ja robię nie tak że mi jeżówki odmianowe giną? Może to kwestia gliny. Ty masz jaką glebę?


Małgosiu, bardzo dziękuję za miłe słowa.
Ja mam dobrą ziemię, raczej gliniastą, ale dużo nad nią pracowałam, żeby poprawić jej strukturę. Ciężkiej gliny one nie lubią.
Jeżówki nie lubia suszy, ale i zalewania korzeni. To razcej wymagające rośliny, ale jak widać można się nimi cieszyć.









____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Urszulla 17:29, 27 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Ewciu, cudne First Lady jest niezła. Jesteś szczęściarą że masz taką ziemię że pod drzewami owocowymi kwitnie wszystko tak pięknie. Nie wątpię że nad tym pracowałaś ale u mnie to praca 5-letnia najpierw nad miejscówką żeby coś wykrzesać i to bez takiego efektu jak u Ciebie.
Ostatnio coś podziałałam i mam chyba załamkę

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
ewsyg 17:36, 27 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
KasiaBawaria napisał(a)
Przepiekna ta jezowka kameleon.Jaka to odmiana?


Kasiu, to jest jeżówka ) Evening Glow

Teraz tak wygląda





Jeżówka CHERRY FLUFF



____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 17:45, 27 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ewa777 napisał(a)
Cudne jeżówki i różyczki Bardzo fajne kompozycje


Bardzo dziękuję

Ewa, dla Ciebie takie sympatyczne liliowce miniaturki Bardzo je lubię







____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 17:58, 27 lip 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Urszulla napisał(a)
Ewciu, cudne First Lady jest niezła. Jesteś szczęściarą że masz taką ziemię że pod drzewami owocowymi kwitnie wszystko tak pięknie. Nie wątpię że nad tym pracowałaś ale u mnie to praca 5-letnia najpierw nad miejscówką żeby coś wykrzesać i to bez takiego efektu jak u Ciebie.
Ostatnio coś podziałałam i mam chyba załamkę



Ula, róża Firs Lady ma kwiaty w postaci szyszek. Rzadko w pełni je rozwija.

Faktycznie, ziemia tutaj jest dobra. Aż tak gliniastej jak Twoja nie mam. Byłam u Ciebie i widziałam, że u Ciebie woda po deszczu stoi i nie wsiąka. To utrapienie. Ja też czasami mam załamki. W tym roku już jedną zaliczyłam po tych wcześniejszych upałach. Wszystko wyglądało nędznie.
Wczoraj zaliczyłam kolejną jak wróciłam z ryneczku i przyjrzałam się cenom warzyw. Są bardzo drogie. Nawet fasolka szparagowa, która jest już w ogródku, kosztuje ponad 10 zł. Szok, teraz chodzę i kombinuję gdzie tu jeszcze zrobić miejsce na warzywa. Moja koleżanka mówi, że pietruszka jest w cenie kawioru. Na szczęście posadziłam drzewa owocowe i nawet jest już troszkę śliwek i jabłek. Mam też pierwsze owoce derenia. Zdecydowanie idę w stronę warzyw. Dokupię jeszcze drzewa owocowe.
Na pewno nie zrobię więcej rabat kwiatowych bo nie wyrobię na wodę. Niestety, kiedyś prawie nie podlewałam ogrodu, sam dawał radę. Teraz muszę pomimo dobrej ziemi i niskich wód gruntowych. Niestety klimat się zmienia i wolę lać wodę na warzywa i owoce. Przykre, ale prawdziwe
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
boguslawa_ma... 19:24, 27 lip 2019


Dołączył: 26 gru 2012
Posty: 7522
ewsyg napisał(a)
Cześć użyteczna jeszcze niedokończona, ale owoce są

Bardzo dużo porzeczek, agrestu.





Obficie zaowocowały borówki amerykańskie i są przepyszne



Ponakrywałam je firanami, niestety ptaszki też je lubią. Wolę, żeby zjadały robale.





Pomidory uginają się pod ciężarem owoców






Pomidory u ciebie takie zdrowe ,czy robisz oprysk?U mnie jeszcze zielone a już je dopadła zaraza
____________________
Bogusia-moja działka Bogusia-moja działka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies