Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skąpana w słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

Skąpana w słońcu

Urszulla 09:22, 29 lip 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21813
ewsyg napisał(a)


Ula, róża Firs Lady ma kwiaty w postaci szyszek. Rzadko w pełni je rozwija.

Faktycznie, ziemia tutaj jest dobra. Aż tak gliniastej jak Twoja nie mam. Byłam u Ciebie i widziałam, że u Ciebie woda po deszczu stoi i nie wsiąka. To utrapienie. Ja też czasami mam załamki. W tym roku już jedną zaliczyłam po tych wcześniejszych upałach. Wszystko wyglądało nędznie.
Wczoraj zaliczyłam kolejną jak wróciłam z ryneczku i przyjrzałam się cenom warzyw. Są bardzo drogie. Nawet fasolka szparagowa, która jest już w ogródku, kosztuje ponad 10 zł. Szok, teraz chodzę i kombinuję gdzie tu jeszcze zrobić miejsce na warzywa. Moja koleżanka mówi, że pietruszka jest w cenie kawioru. Na szczęście posadziłam drzewa owocowe i nawet jest już troszkę śliwek i jabłek. Mam też pierwsze owoce derenia. Zdecydowanie idę w stronę warzyw. Dokupię jeszcze drzewa owocowe.
Na pewno nie zrobię więcej rabat kwiatowych bo nie wyrobię na wodę. Niestety, kiedyś prawie nie podlewałam ogrodu, sam dawał radę. Teraz muszę pomimo dobrej ziemi i niskich wód gruntowych. Niestety klimat się zmienia i wolę lać wodę na warzywa i owoce. Przykre, ale prawdziwe


Oczywiście, rozumiem Cię w pełni. Ciągle jakiś wyborów dokonujemy. U mnie warzywniczek traktuję hobbystycznie zanim coś z niego będzie z powodu ziemiAle w czerwcu miałam truskawki, teraz w lipcu borówki. W sierpniu natomiast jem arbuzy bo lubię.
Jeśli chodzi o drzewa to śliwy mam do wycięcia, jabłek których nie jem co roku za dużo na drzewach a grusza w tym roku ma postuj na dodatek cała w miedzianych plamkach
Ogród roślin u mnie musi sobie radzić dlatego dobieram rośliny. W tym roku wykątkowo dużo podlewam bo małe sadzonki i nowe roślinki muszą się zakorzenić. Tymbardziej że susza letnia zaczęła się w czerwcu. Normalnie u mnie na brak wody w gruncie nie narzekam. Ale pogoda jest w tym roku przekorna. A szałwie na które nie mogłam patrzyć to po ścięciu odrosły i nawet szałwię przypominają za to ożanki i przetaczniki kończą kwitnienie.

Masz rację że ceny warzyw są obłędne. Mi najbardziej zależy na zieleninie której używam najwięcej. Pomidory już wiem że też muszę sobie darować, w kompostowniku wyrósł niedawno jeden i może będzie najlepszy i nawet ziemniak
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sarenka 10:04, 29 lip 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
ewsyg napisał(a)
Grzegorz (greg66) to jest jeżówka Aloha


Megi(sarenka) właśnie dlatego nie zakładam siatki tylko firany. Szkoda mi ptaków. Dzisiaj nazbieraliśmy duże wiadereczko po śledziach. Będę piekła bułeczki drożdżowe.


Te mi się szkoda było ptaka. Jednak postanowiliśmy, że zamiast kupować kilkanaście sztuk firanek to taniej wyjdzie kupić siatkę i rozłożyć jak na stelażu tak żeby dzieci mogły tam wchodzić.
____________________
Magda W samym sloncu
Ivvvona 16:00, 29 lip 2019


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Ewo, dziękuję za odwiedziny, ale to samo mogę napisać o Twoim ogrodzie, który przecież młodziutki jest a tak pięknie już wygląda. Jeżówki cudne, zresztą inne roślinki też. Pozdrawiam
____________________
W ogródku Iwony
Ewa777 23:15, 30 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Jeżówki, jeżówki, morze jeżówek Ślicznie
A jakie Ty masz lilie!
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
mirkaka 21:52, 06 sie 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
podziwiam Twoje kwiecie, jeżówki, przecudne, ale i floksy i liliowce, róże.
Pięknie wszystko rośnie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
sylwia_slomc... 22:21, 06 sie 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Jeżówki sliczne, ale zastanawiaja mnie te borówki i firany, jakie ptaki zjadaja Wam te borówki, bo mam dwa krzaczki i nie wyjadają u mnie ani borówek, ani winogron, a mam i kosy i szpaki w dużych ilościach
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ewsyg 21:44, 07 sie 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Kasia_CS napisał(a)


To zdjęcie mega mnie urzekło!! Świetnie komunikacyjnie to wygląda

Firan wokół borówek też moja mama używa może kilkanaście białych "namiotów" nie wygląda super, ale za to owoce są na krzaku rok temu poszłyśmy jednego dnia podjesc nieco prosto z krzaczka, a następnego dnia mama mi kazala pozbierać wszystko, bo wyjeżdżałam.. idę z pojemniczkiem, wracam z pustym, bo z owoców po nocy już nic nie zostało

Jestem w szoku, że Cherry Fluff, które są przez wiele z nas uznawane za kapryśne i trudne, tak u Ciebie bujne


Kasiu, bardzo dziękuje za miłe słowa. Borówek w tym roku mam bardzo dużo. Jeżówka Cherry Fluff dobrze u mnie rośnie i bardzo mi się podoba.

Dołączyła do niej Catarina, którą przesadzałam wiosną. Ogromnie żle się zbierała do życia, ale może da radę.









____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 21:50, 07 sie 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Kasiolaaa napisał(a)
jezusie jakie ty masz piekne lilie wypasione ❤



Kasiu, tylko jedną mam okazałą. To jest chyba odmiana drzewiasta. Inne są bardzo marne.







____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 22:00, 07 sie 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Urszulla napisał(a)


Oczywiście, rozumiem Cię w pełni. Ciągle jakiś wyborów dokonujemy. U mnie warzywniczek traktuję hobbystycznie zanim coś z niego będzie z powodu ziemiAle w czerwcu miałam truskawki, teraz w lipcu borówki. W sierpniu natomiast jem arbuzy bo lubię.
Jeśli chodzi o drzewa to śliwy mam do wycięcia, jabłek których nie jem co roku za dużo na drzewach a grusza w tym roku ma postuj na dodatek cała w miedzianych plamkach
Ogród roślin u mnie musi sobie radzić dlatego dobieram rośliny. W tym roku wykątkowo dużo podlewam bo małe sadzonki i nowe roślinki muszą się zakorzenić. Tymbardziej że susza letnia zaczęła się w czerwcu. Normalnie u mnie na brak wody w gruncie nie narzekam. Ale pogoda jest w tym roku przekorna. A szałwie na które nie mogłam patrzyć to po ścięciu odrosły i nawet szałwię przypominają za to ożanki i przetaczniki kończą kwitnienie.

Masz rację że ceny warzyw są obłędne. Mi najbardziej zależy na zieleninie której używam najwięcej. Pomidory już wiem że też muszę sobie darować, w kompostowniku wyrósł niedawno jeden i może będzie najlepszy i nawet ziemniak


U mnie pomidorki ładnie rosną i już cieszą podniebienie. Mam też troszkę śliwek i owoce derenia. Robię z nich nalewkę, podobnież jest pyszna. w tym roku sama będę miała okazję się przekonać. No i ciągle jemy borówki.









____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 22:10, 07 sie 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
sarenka napisał(a)


Te mi się szkoda było ptaka. Jednak postanowiliśmy, że zamiast kupować kilkanaście sztuk firanek to taniej wyjdzie kupić siatkę i rozłożyć jak na stelażu tak żeby dzieci mogły tam wchodzić.


A może ktoś ze znajomych ma stare firany

róże powtarzają kwitnienie

Paul Bocuse (Maspaujeu)









Haritage

____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies