Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Skąpana w słońcu

Pokaż wątki Pokaż posty

Skąpana w słońcu

sarenka 08:25, 13 sie 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Ależ kolorowo

Pomidory muszę w przyszłym roku posadzic jakoś w gruncie bo skrzyni nie chciały rosnąć
____________________
Magda W samym sloncu
ewsyg 08:26, 13 sie 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654






____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 08:34, 13 sie 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
sarenka napisał(a)
Ależ kolorowo

Pomidory muszę w przyszłym roku posadzic jakoś w gruncie bo skrzyni nie chciały rosnąć


Ja z pomidorami zrobiłam eksperyment. Mam 4 odmiany pomidorów. Do doniczek wsadziłam po 1 sztuce z każdej odmiany. Zawiązały owoce, ale bardzo mało. Nie ma porównania do tych sadzonych w gruncie, te mega obrodziły. Więcej do doniczek nie posadzę.

Faktycznie w ogrodzie jest kolorowo







____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 09:54, 13 sie 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Czesław Niemen śpiewał, że mimozami jesień się zaczyna, nieśmiertelni żółty październik

Ha, ha, mamy dopiero sierpień





I tak troszkę trawiaście

Nie wiem co to za trawa, ale mam jej bardzo dużo. Czy to jest trzycinnik ?




Zaczyna kwitnąć miskant Kleine fontane





____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
greg66 20:14, 13 sie 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4564
Ale masz fajne ostróżki, te blado niebieskie podobają mi sie.
Tak Ewo ta trawa to trzcinnik.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Urszulla 20:53, 13 sie 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21801
ewsyg napisał(a)


Pomidory obrodziły bardzo obficie. Owoce derenia są bardzo smaczne, ale muszą dojrzeć. Są słodkie te co spadną na ziemię. Tylko z takich robię nalewkę. Sama jestem ciekawa jak będzie smakowała.
Tego liliowca Ci nie dałam, wtedy nie miałam go na tyle. Jeżeli ten Ci się podoba to myślę, że jedną sadzonka znajdę dla Ciebie

Zdjęcia z wczoraj.











Obłędna ta alejka nie da się Twojego ogrodu podrobić jeżówek można Ci zazdrościć bo rosną jak szalone. Zresztą cieszą do jesieni, to dobry wybór liliowiec mi się skojarzył z tym co mam ale rzeczywiście to inny. Nie przesadzałam liliowców jeszcze. Ogólnie to mam postój bo czekam na ochłodzenie, muszę przerzucić kompostownik
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Balea 22:41, 13 sie 2019


Dołączył: 23 lut 2018
Posty: 284
ewsyg napisał(a)







Uwielbiam te twoje jezowki. W tym roku kupilam pierwszy ras 3 sztuki.
Merinque, jest jedynie 15cm wysoka.
White Double Delight jako pierwsza zaczla kwitnac i mi sie najpardziej podobala, ale teraz niestety bardzo sie kladzie.
Milkyway pozno zakwitla, ma jedynie 3 kwiaty aber jest bardzo sztywna i ladnie sie prezentuje.

Mnie by interesowalo, jak sie da wysoka biala jezowka po prawej stronie nazywa? Czy to jest rowniez Milkyway?
ewsyg 09:03, 14 sie 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
greg66 napisał(a)
Ale masz fajne ostróżki, te blado niebieskie podobają mi sie.
Tak Ewo ta trawa to trzcinnik.


Grzegorz, mnie też podobają się nowe ostróżki. One powinny być te niższe. Zobaczymy co pokażą za rok.

Póki co królują hortensje i zaczynają trawy












____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
ewsyg 09:12, 14 sie 2019


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Urszulla napisał(a)


Obłędna ta alejka nie da się Twojego ogrodu podrobić jeżówek można Ci zazdrościć bo rosną jak szalone. Zresztą cieszą do jesieni, to dobry wybór liliowiec mi się skojarzył z tym co mam ale rzeczywiście to inny. Nie przesadzałam liliowców jeszcze. Ogólnie to mam postój bo czekam na ochłodzenie, muszę przerzucić kompostownik


Ula, uważam, że każdy powinien mieć ogród, który w sercu mu gra. Mnie gra taka melodia Właśnie za to lubię jeżówki, że kwitną tak długo i są bezproblemowe.

Inna cześć ogrodu - hortensjowy przesmyk








____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
makadamia 09:30, 14 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ależ piękna ta angielska alejka
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies