Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudny teren - dużo pracy!

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudny teren - dużo pracy!

agata19762 21:59, 17 sty 2015


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
witam i kibicuję z ogrodowiskiem dasz radę !!! też mam westa
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
dominika_ 22:33, 17 sty 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Witam serdecznie i będę podglądać co się będzie działo
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Ewkakonewka 22:47, 17 sty 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 5868
Witam, będę kibicować
____________________
Ewa Kopać, grabić, sadzić.... Lubię to!
KasiaW76 23:42, 17 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
malgorzata_s 09:02, 18 sty 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Witam, podoba mi się Twój dom o nowoczesnej bryle no i działka z dużym potencjałem. Będę również kibicować.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Borbetka 09:12, 18 sty 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Witaj Kasiu. Pięknie Danusia zrobiła zieleń wokół tarasu w Zimozielonym ogrodzie przy białym domu. Obejrzyj.
Z tego co czytam, napracujesz się przy przygotowaniu gleby. Działka 1900 m to wcale niemało jest. Ja mam 2200 i wierz mi, jest naprawdę sporo pracy. Walczysz też z rdestem. To niełatwe. Musisz go spalić chemicznie, chyba innej rady nie ma. Kamieni też trzeba w miarę się pozbyć, jeśli jest ich tak dużo. Też tak miałam. Grabiłam w nieskończoność.
Ja na początku robiłam tak:
- oczyszczenie terenu z kamieni i odpadów po budowie,
- posianie facelii, jej ścięcie i zakopanie na zimę,
- następnego roku założenie dużego trawnika i żywopłotów osłaniających ogród od drogi i sąsiadów,
-rozplanowanie, gdzie będą duże drzewa i to, co chcę mieć (domek do zabawy dla dzieci, kompostownik, sad, mały warzywnik) - największe sprawy ... i tyle było póki co.
Potem oczywiście zmieniałam ze 200 razy koncepcję, ale nie było wtedy forum. Teraz je masz i na pewno tylu błędów nie popełnisz, co ja. Trawnik u mnie co roku się uszczupla, bo co chwilę coś wymyślam.
Wydaje mi się, że zasada jest jedna. Zacznij od budowania ram ogrodu, posadzenia roślin, które kiedyś będą duże i wokół których będziesz miała rabaty. Nie rób placyków w środku trawnika, czasochłonne jest wtedy koszenie. Ja mam płynne kształty rabat i nie mam bręczenia M. przy koszeniu, że musi co chwilę zawracać przy kantach.
Ważne są też rośliny zadarniające, bo ziemia nie może być pusta. Zaplanuj miejsca, do których nie będziesz zaglądać często. Nie jesteś w stanie sama doglądnąć wszystkiego. No chyba, że masz pomoc. Rośliny zadarniające częściowo zrobią robotę za Ciebie.
Jeśli chodzi o gatunki roślin, na forum jest żelazna lista i ona jest jak najbardziej prawdziwa. Ja np. przez te lata wiele jałowców wyrzuciłam, a dopiero później przeczytałam, że niektóre są po prostu krótkowieczne.
Trzymam za Ciebie kciuki. Dasz radę.
____________________
borówcowy wizytowka
KasiaW76 13:26, 18 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Witajcie.

Miałam dzisiaj wyjść w teren i grabic, grabic, grabic ale wieczorem zaczął padać deszcz a potem śnieg i plany zostały zasypane.

Niezmiernie mi miło, że ktoś się tutaj odzywa i nie zostaje sama z moim ogrodem. Jestem mile zaskoczona i raz jeszcze Dziekuje.

Chciałabym i raz jeszcze podkreślę, że CHCIAŁABYM aby w moim ogrodzie gościły
Hortensje
Funkie
Żurawki
Róże
Lawenda
Trawy.

Z dużych roślin na dzień dobry perukowiec Podolski.

Nie może też zabraknąć owocowych drzew i krzewów i w tym celu poświęcam jedna część ogrodu.

Ciagle jeszcze nie wiem z czego zrobić zywoplot aby stworzyć ścianę odradzającą mnie od teściow - ot taka niedobra synowa ze mnie

Obecnie moja działka może ma do rozplanowanie jakieś 1400m2 ufff może 1200m2 uff.

Pewnie będę zaglądał do Was i zachwycała się tym co Wy storzyłyście no i czasami powielała u siebie
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Karol99 13:29, 18 sty 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Hortensje to koniecznie bukietowe, bo z ogrodowymi to różnie bywa
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
KasiaW76 13:46, 18 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Muszę jeszcze nadmienić, że ze budżet znikomy a więc tym bardziej łatwo nie będzie

Obecnie poszukuje do odkupienia glebogryzarkę wiec jak ktoś jest ze Śląska i chce się pozbyć to Ja chętna...
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
KasiaW76 18:18, 18 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Proszę Was o pomoc.... bardzo ale to bardzo chce aby w moim ogrodzie zagościł juz na wiosnę perukowiec Podolski. Nie wiem jednak w którym miejscu najlepiej by pasował. Może odwiedzając mnie tutaj jesteście cos w stanie PODPOWIEDZIEĆ?

Tak samo wejście do domu.... może tam kiedyś zagości kostka ale obecnie wygląda to tak a nie inaczej i nie wiem czy wysiąść trawa czy cos posadzić?

____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies