Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudny teren - dużo pracy!

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudny teren - dużo pracy!

Gardenarium 18:44, 18 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie da się powiedzieć na pustej działce, w którym miejscu by pasował perukowiec Nie da się, bo on by pasował prawie wszędzie, oprócz chodników, na pewno pasuje na rabacie, a gdzie będą rabaty ??? Nie wiesz, więc zacznij nie od planowania gdzie posadzić perukowca, a gdzie będą rabaty. I ustal ich przebieg, linię trawnika, wtedy zrób listę roślin i dopiero gdzie je posadzisz. I przede wszystkim z czym posadzisz perukowaca a może trzy perukowce??? w grupie zawsze lepiej i z odpowiednim towarzystwem, w kompozycji ogrodowej też lepiej

Słuchaj się nas, nie radzimy źle tylko dobrze.

Nie rób błędów typu: kupujesz w chaosie, po jednej roślince, a potem latasz po ogrodzie gdzie posadzić. Kupuj całymi grupami, a jak nie masz kasy , to po prostu nie kupuj wcale, a inwestuj w uprawienie gleby i założenie trawnika.

Wytycz rabaty i je oczyść c chwastów, o trawnik dbaj, koś, utrzymuj w nienagannym wyglądzie.

Brak kasy przy tak dużym ogrodzie powoduje że ogród nie powstanie od razu. Bo za co ma powstać? Z jednego perukowca i kilku krzewów nie powstanie. Potrzebujesz ich tysiące

Załóż rozmnażalnik, wysiewaj, sadzonkuj duże ilości (trzmielina, byliny itd).

Dlatego teraz nie gorączkuj się, a skup się na jednym. Planowaniu i jeszcze raz planowaniu... nie zmarnujesz ani grosza i będziesz mi wdzięczna za takie rady.

Jak sprawić że tanim kosztem będziesz miała więcej roślin?

Myślę, że na początek powinnaś ochłonąć i przeczytać moje rady zawarte tutaj, następne podeślę, bo dużo pracowałam, aby je dla Was napisać. To także moje 40 lat doświadczenia w ogrodnictwie Możesz z niego korzystać, bo ja nie miałam takiej możliwości. Do tej wiedzy musiałam dojść sama

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/208-latwe-ogrodnictwo-czyli-pierwsze-kroki-w-ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 18:47, 18 sty 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jeszcze jedna ważna sprawa, jeśli myślisz o tym, że ogród ma rosnąć zdrowo - sadząc cokolwiek nie kładź szmaty pod korę To szkodzi roślinom i glebie.

http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
11stokrotka 19:07, 18 sty 2015


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Hej.

Macie śliczną bryłę domu, nowoczesna stylistyka i kolory. Proponuję zatem przejrzenienie wątków ogrodów nowoczesnych. Jest ich tu mnóstwo i są naprawdę inspirujące.
Zaczęłabym od wytyczenia ciągów komunikacyjnych (moim zdaniem aż się proszą kwadratowe płyty betonowe zatopione w trawniku).
____________________
Mam marzenie
Kacha123 19:12, 18 sty 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Cześć Kasiu. Masz bardzo ładny dom i pewnie w tym roku doczekasz się równie ładnego ogrodu. Pozdrawiam
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
ewsyg 19:34, 18 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
Witaj Kasiu

Czytam Twój wątek i to, że walczysz z rdestem. Ja walczyłam z podagrycznikiem a teraz ze skrzypem. Jakie masz świdosliwy bo jeżeli masz kanadyjskie to one cudnie przebarwiają się jesienią.
My też zakupiliśmy glebogryzarkę bo wypożyczenie u nas to 150 zł doba. Ja też zagospodarowuję działkę. Zrobienie planu nie jest łatwo. Ja dużo czasu spędziłam na tym forum i oglądałam, oglądałam i oglądałam. Na pewno coś ci do głowy wpadnie. U mnie też ma być cześć użytkowa z mini warzywnikiem i mini sadem, mini malinowym chruśniakiem

Danusia to kochana kobieta, która dobrze radzi i dobrze nam życzy.
Ja też zrezygnowałam ze szmaty, chociaż ona ułatwia życie bo nie trzeba plewić. Jak nie masz kasy to co możesz wysiej z nasion. Od razu będziesz miała dużo sadzonek i ogromną satysfakcję. Ja teraz kupiłam nasiona i będę sadziła rośliny, które chcę mieć.
Pozdrawiam i trzymam kciuki

będę zaglądać i kibicować
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
KasiaW76 19:48, 18 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Danusiu ogromnie Dziękuję za odzew. Jestem elastyczna w tym jak ktoś dobrze radzi i w sluchaniu tak więc każdą wskazówkę potraktuje z szacunkiem i wykorzystam w przygotowaniach

Jeśli chodzi o szmate; jest tylko i dlatego aby poświęcając czas na np. trawnik nie biegać i nie plewić co rusz skarpy, która też jest świeżym tworem mojej działki i przy deszczch spływała. Nasyp tez z tego powodu robiłam stopniowo, warstwami a na zimę jak widzisz dałam szmate.

Dzisiaj też przeglądam strony w poszukiwaniu dostępu do kory aby to ona stanowiła nie tylko ozdobę ale i barierę dla chwastów.

Nie wiem też co wykorzystać na obrzeże aby było łatwe do umocowania na podłożu pełnym kamieni. Chce coś kupić bo nie da się kościćwiczenia trawy przy nierówności ach jakie są pod płotem, a których usunąć nie można bo to część betonu jaka była wykorzystana zalewają słupków.

____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
KasiaW76 20:22, 18 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Stokrotko Dziękuję.... bryła choć nowoczesna to Ja mój dom nazywam STODOŁA Kocham wieś i tamte klimaty w końcu moja mama pochodzi z Mazur a dom i jego bryła to stodoła. Nie chce do końca nowoczesnego ogrodu. Chcę mieć troszkę nieładu takiego jak to bywało w wiejskich ogródkach.

Co mam za świdośliwy ??? hmmm szczerze to nie wiem do końca. Jedna w ogrodnictwie kupiona bez nazwy i jakoś tak mocno na jesień zmarniała choć latem obsypała niesamowicie owocami. Drugiej też nie pamiętam a kupiłam przez internet
Obie są bardzo różne i ta wcześniej kupiona nie dała młodych przyrostów a ta późniejsza wystrzeliła jak szalona bez żadnego kwiatka.

Ewuś chyba tylko wrogowi mogę życzyć rdestu siedzącego na 2 metry w głąb ziemi Boje się co będzie niebawem jak przyjdzie wiosna

Od połowy 2013 roku walczę z tym co mam na działce. Moja rodzina podziwia mnie podobno za wytrwałość i ilość pracy jaką wkładam aby uzyskać jakiś ładny efekt. Czasami od rana do zachodu słońca walczyłam. Mój mąż miał dość a Ja kopałam, grzebałam, wybierałam, wyrzucałam, nosiłam ciężary, wyglądałam tragicznie - brudna, ale to nie było ważne... nie można non stop latać do lustra!
Ucierpiał mój wzrok bo miałam zakazaną ciężka pracę fizyczną cóż
Uwielbiam grabić ziemię, czuć jej zapach, widzieć to jak się zmienia. To jest piękne i niewyobrażalnie cieszy
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
KasiaW76 20:34, 18 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Danusiu dzisiaj oglądałam odmiany perukowców i dwa będą z pewnością
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
ewsyg 20:49, 18 sty 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
Kasiu, zrób sobie podpis bo ciężko do Ciebie trafić

W sprawie jeżówek chętnie pomogę, też bardzo je lubię
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
KasiaW76 21:26, 18 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Ewa dojdę do tego gdzie się go a raczej jak robi to zrobię
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies