Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudny teren - dużo pracy!

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudny teren - dużo pracy!

KasiaW76 14:56, 23 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Jolu nie dziw się wiesz jak to jest kiedy chcesz dobrze a nie wiesz od czego zacząć aby tak było. Rady Szefowej to jedno... pewne prace takie jak miejsce dla aut to znowu temat co mi miesza w głowie....

Jolu Ja ciebie chyba a musze Konia mi przytaczać bo może co dwie głowy to nie jedna a przy okazji kawy się napijemy
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
polinka 16:48, 23 sty 2015


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17538
Kasiu, Szefowa z Filipem dobrze radzą Tło ogrodu najważniejsze. Nawet jak byliny i drzewa liściaste się rozrosną to dalej będziesz widziała betonowy płot...

Poczytaj sobie na spokojnie wątek Zielonej Marty i zobacz jak Ona zaczynała planowanie swojego ogrodu
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
KasiaW76 19:00, 23 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Polinka Szefowa nic w temacie tła nie radzi tylko Filip.

Danusia nadmienia to, że powinnam się zająć planowaniem rabat, wytyczaniem linii trawnika...
Chyba się z nią zgodzę bo mój teren jest tak różnorodny, że to nie jest łatwe i zajmuje dość dużo czasu.
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Loosiuu 19:26, 23 sty 2015


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Bo dla mnie podstawa to się najpierw osłonić. Przed wiatrami, przed mrozem, przed wzrokiem gapiów i oczywiście przed całodobową patelnią latem, bo wtedy cień jest zbawieniem
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
leon60 20:25, 23 sty 2015


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
polinka napisał(a)
Tło ogrodu najważniejsze. Nawet jak byliny i drzewa liściaste się rozrosną to dalej będziesz widziała betonowy płot...


Pomyśl o tym poważnie Od ram ogrodu należy zacząć i maskować to co brzydkie.
Mam również na tyle ogrodu płot betonowy, za nim świerki cięte w gęsty ekran i nic tak nie razi jak właśnie ten płot... posadziłam tuje i mam nadzieję, że w miarę szybko go zasłonią dopiero przed nimi inne nasadzenia.
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
KasiaW76 23:49, 23 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Leon powiem szczerze, że nie mam jakoś większego problemu z tym płotem a chodzi mi o to, że mnie on nie razi w oczy. Jakoś dziwnie wtapia się w całość... w kolor domu. Jest go sporo bo jakieś 120 metrów i może dlatego, że nie jest zbyt blisko. Obsadzić tez taka powierzchnię przy uszczplonym ostatnio portfelu to nie lada wyzwanie....

Chyba zacznę przygarniać to co inni będą wyrzucili - chodzi mi o drzewa, krzewy etc
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
KasiaW76 00:18, 24 sty 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Leosiu przed słońcem musze koniecznie ale w tym wypadku musiałabym cos wysokiego posadzić na całej długości tarasu 15 metrów, a o tym jeszcze nie myślałam hmmmm
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
dominika_ 10:54, 24 sty 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Możesz na płot puścić bluszcz albo winobluszcz pięciolistkowy, szybko się rozrasta także dużego nakładu nie wymaga. Sadzonki zwykłego bluszczu mogę podesłać
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Loosiuu 12:01, 24 sty 2015


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Winobluszczu nie polecam na płot betonowy Mam i wiem co mówię.
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
dominika_ 12:20, 24 sty 2015


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
U mnie jest na drewnianej ścianie od lata, zobaczymy jak sobie będzie poczynał
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies