Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Trudny teren - dużo pracy!

Pokaż wątki Pokaż posty

Trudny teren - dużo pracy!

KasiaW76 01:05, 31 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
staram się ją mieć w górze ale na razie to trudne! Dwa dni pracy w ogrodzie i pauza bo deszcz leje i leje. Pogoda złośliwa bo MĄZ ma tydzień urlopu i mieliśmy się brać za teren. PRACA stoi! Miała wjechać glebogryzarka ale nie ma szans. Jestem zła jak nie wiem co!

W międzyczasie zamówiłam trawę 30kg. Kupiłam również fiskarsa do chwastów i uważam, że jest to idealny Wynalazek. Kupiliśmy też wał do Wałowania ziemi no i kolejny idealny patent.

Niebawem też nasze chodniki uzupełnione będą kostką, a miejsce dla samochodów kamieniem!

Chciałabym w międzyczasie front domu „udekorować" hortensjami bukietowymi ale mam problem. Front to Północna strona wraz ze słońcem do godziny ok 9 rano plus słońe zachodnie. Myślałam o PHANTOMIE ale im więcej czytam zmieniam zdanie co do wyboru i kieruje się w stronę odmian ogrodowych ale chcę tylko białe!
Pozostałe odmiany to Limelight i Silver Dollar bo są piękne.


Poza tym hakie zielone krzaki, iglaki mogą ozdobić front domu? Myślałam o thui Danica bo lubi wilgoć a tam jej jest sporo szczególnie po deszczach. myskalam zrobić krótką prosta wzdłuż obrzeży rabatkę z bukszpanu ale nie wiem jak sobie poradzi z wilgocią!?


OGÓLNIE Skarpy to moja zmora i oddałabym je za równy teren!
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
KasiaW76 01:20, 31 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889


____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
KasiaW76 01:29, 31 mar 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Ostatnie mazioły: szare to wypełnienia dróżek,a zielone-trawa.
Może na wejściu tylko dać zielone czyli jakieś kuliste thuje, cisy, bukszpan, hosty albo tawułki aby móc to połączyć póżniej w całości ze skarpą znajdującą się pod lewym oknem?
Skarpa będzie podparta gazonami.
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
ewsyg 22:32, 01 kwi 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Ja też mam front od północnej strony. Ciężki orzech do zgryzienia. Myślałam też o Rododendronach i żurawkach. Frontem zajmę się dopiero za rok lub dwa to zapewne coś wymyślę.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Luckaa 23:03, 01 kwi 2015


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Hej Kasia widze że walczysz jak ja, ja tez ciągle pod górke, ale walcze, ciągle mam nadzieje że pwostanie coś ałdnego. Pozdrawiam
____________________
Lucyna
KasiaW76 23:53, 01 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
lucka ze łzami w oczach walczę jak widzę moje nierówne obrzeża... istne fale Dunaju. ... masakra

Poza tym mój mąż dzisiaj posadził zakupione thuje.... niby szmaragdy ale jak dla mnie to one jakieś dziwne są.... 60 cm wzrostu, luźny pokrój gałązek układając się w stożek i do tego nie są soczyście zielone. Wydaje mi się albo jestem w błędzie, że powinny być zieloniutkie. ..

Ewsyg dzisiaj tez mi zaproponowano rhododendrona i może na jednego się skuszę ale ogólnie nie lubię ich. Nie nawidze tej strony domu bo północną i koślawa
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Karol99 23:56, 01 kwi 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
A pokażesz te tuje? Postaramy się rozpoznać.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
KasiaW76 00:10, 02 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Karol jutro tak bo juz dzisiaj nie dam rady zrobić zdjęcie

Wyglądają jak te u Ewasyg.
____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
wiewiora 18:17, 05 kwi 2015


Dołączył: 02 cze 2014
Posty: 749
Gdy nadejdzie Wielkanocny poranek
Niech spełnią się życzenia tęczowych pisanek...
Mazurków kajmakowych, bazi srebrzystych,
Bogatego zająca i kurczaczków puszystych.
Świątecznego nastroju, biesiady obfitej,
Lukrowego baranka, a w dyngusa - głowy wodą zmytej!
____________________
Agnieszka-Pasja posiadania ogródka
KasiaW76 22:22, 11 kwi 2015


Dołączył: 13 sty 2015
Posty: 1889
Agnieszka przepraszam za brak życzeń z mojej strony, a za Twoje z całego serduszka Dziękuje!

____________________
Kasia - Uczę się być „ogrodniczką„ więc popełniam błędy!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies