Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 08:06, 18 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kordffm napisał(a)
Danusiu dodałem zdjecie powyżej. Wydaje mi się że to perz. Koszenie mu nie bardzo szkodzi bo rozkłada się po ziemi, jak widać na zdjeciu. Wczoraj trochę go wyrwalem bo zaczyna kwitnąć. A może to rzeczywiście nie perz, sam już nie wiem.


To nie perz. Perz ma białe rozłogi podziemne, a to jest zapewne chwastnica.
Trudna do zwalczenia, wyrywaj ją z korzeniami ile wlezie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magda84 09:24, 18 sie 2017

Dołączył: 18 sie 2017
Posty: 14
Witam, mam takie pytanie - wysialiśmy w tym tygodniu trawę z siewnika i obawiam się że wysialiśmy ją za rzadko bo na ok. 530 m2 zużyliśmy niecały worek 10 kg a z wytycznych siania tej trawy - 1kg/40m2 wychodzi ponad 13 kg.

I pytanie - czy dosiać teraz tą trawę czy poczekać aż trochę wzejdzie i wtedy przejechać siewnikiem ustawionym na małe sianie, czy może poczekać do wiosny?
Boję się żeby jakieś tam chwasty nie powychodziły jak trawa będzie rzadko posiana.
Nasiona przykryliśmy ziemią do trawników to teraz jak byśmy dosiewali to już na tą ziemie wysypać ziarna bez walcowania żeby tej posianej trawy już nie naruszać, tak?

I kiedy nawozić tą trawkę? Po pierwszym, koszeniu czy czekać do wiosny?

Z góry dziękuje za szybką odpowiedź.
Gardenarium 09:29, 18 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym dosiała po wzejściu bo może się okazać, że i tak ulewa zmyje i dosiewki będą tak czy siak niezbędne. Więc - nie martw się dawką. Podlewaj, czekaj na wschody i pokażesz później co wyszło.

Chwasty i tak wyjdą, będziesz się zmagać jak każdy z tym dziadostwem.
Koszenie pewnie będzie już we wrześniu, ja bym nic nie nawoziła, nawet jesiennym, który jest zalecany jesienią. Tylko podlewaj i potem koś, grab liście, aby nie przykryły trawnika na zimę, bo zgnije.

Wiosną będziesz nawoziła i trawnik ruszy z kopyta.
Pokazuj efekty siania jak będą.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magda84 09:43, 18 sie 2017

Dołączył: 18 sie 2017
Posty: 14
Dziękuje serdecznie za odpowiedz.
Czyli teraz jak wzejdzie to od razu dosiewać- za te powiedzmy ok. 2 tygodnie? I czy zrobić to równomiernie z siewnika? Bo na ponad 500m2 to jak bede recznie dosiewac to pewnie oczopląsu dostane
Jak przelecę z siewnikiem jak już trawka lekko wzejdzie to mi chyba tych nasion nie wywieje już, wiec będą bezpieczne.

Jak coś sie pojawi to od razu zrobie zdjecie.
marleyy 16:43, 18 sie 2017

Dołączył: 31 lip 2017
Posty: 15
Kordffm napisał(a)
Chwastnica dokładnie. Wyrwałem dzisiaj dwa wiadra tego cholerstwa. Teraz jakbyście jakaś radę dali żeby to nie rosło? Trawnik ok 170m2


Kiedy zakladales trawnik?
Kordffm 19:39, 18 sie 2017

Dołączył: 18 lip 2017
Posty: 15
Mój trawnik ma 7 tygodni
Gardenarium 21:12, 18 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rady, żeby nie rosło to tylko Kopciuszka zatrudnić żeby przebierał ziarnka piasku i nasiona chwastnicy. Innej rady nie ma. Nasiona w glebie były, więc chwasty tak czy inaczej wyrosną. Taki urok braku ugorowania terenu przed siewem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:36, 18 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
magda84 napisał(a)
Dziękuje serdecznie za odpowiedz.
Czyli teraz jak wzejdzie to od razu dosiewać- za te powiedzmy ok. 2 tygodnie? I czy zrobić to równomiernie z siewnika? Bo na ponad 500m2 to jak bede recznie dosiewac to pewnie oczopląsu dostane
Jak przelecę z siewnikiem jak już trawka lekko wzejdzie to mi chyba tych nasion nie wywieje już, wiec będą bezpieczne.

Jak coś sie pojawi to od razu zrobie zdjecie.


Nie - nie dosiewać za dwa tygodnie, dosiewać po drugim, trzecim koszeniu a może jeszcze później. Dosiewać ręcznie, nie siewnikiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marleyy 13:53, 21 sie 2017

Dołączył: 31 lip 2017
Posty: 15
witam,

może ktoś potrafi coś doradzić? Trawnik ma ok 5tyg. koszony 2x. Dzień przed zasianiem trawy sypnałem Polifoski (6% azotu, magnez, potas). Teraz trawa zaczyna zółknac, usychaja cale zdzbla i ogolnie trawa przyhamowala. Pytanie dlaczego? Za sucho nie jest, bo grunt wilgotny, poza tym teraz juz sa rosy z rana, a slonce juz tak nie grzeje Za mało pokarmu? Jezeli tak to czym najlepiej teraz sypnac? Czy moze przelana - bo ostatnie ulewy dały sie we znaki.

Gardenarium 18:52, 21 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem, nie za bardzo się tym przejmować, a może nawóz leżał na źdźbłąch i spalił, bo nie było podlane po nawożeniu?

Podlać. Czekać, pokazać po nast. koszeniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies