Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 15:17, 12 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Do trawnika jeszcze daleko, ale początek cieszy. Gratulacje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
eVka 09:54, 14 wrz 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zrobię dzisiaj fotki popołudniu i pokażę. Jest już delikatnie zieloniutko, to prawda do trawnika jeszcze daleeeka droga ale widok zieleni z daleka niesamowcie cieszy!!! Niestety perz wschodzi w mniej sumiennie odchwaszczonych miejscach ale nie martwię się na zapas, mam nadzieję, że zginie przy koszeniu.
Widać kilka malutkich mleczy i babkę, czy moga je teraz wyrwać niestety depacząc te delikatne zdziebełka czy lepiej poczekać i wyrwać przed lub po pierwszym koszeniu?
____________________
eVka 19:20, 14 wrz 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Mój jeżyk trawnikowy 8 dniowy :


na chaszcze z tyłu nie patrzcie, to działka sąsiada, której wogóle nie kosi i będzie szczelnie na wiosnę odgrodzona od naszej.
____________________
eVka 19:25, 14 wrz 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sierotka napisał(a)
Witaj effka☺ pokaż ten trawniczek co schodzi powolutku .U mnie też wczoraj posiali trawnik a się chmurzy, boje się że spłynie trawa jak będzie ulewa


Rozumiem Ciebie, przy każdym deszczu bałam się, że zamieni się w ulewę i nasiona spłyną. Na szczęście cały tydzień padało ale normalnie, przynajmniej nie musiałam prawie w ogóle podlewać. Jak już wszystkie nasiona wzejdą ulewa chyba nie straszna?
____________________
sierotka 19:30, 14 wrz 2017


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Witaj ☺tak jak już wzejdą to pewnie nie oby potężnych burz nie było ,ale już nie będzie ja też czekam na pierwsze trawki ha ha masz ślicznie rowniutko teren przygotowany u mnie trochę z tym zawalili wykonawcy nio ale trudno,☺ładnie trawka wygląda ☺
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
eVka 22:15, 14 wrz 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Gardenarium napisał(a)
Do trawnika jeszcze daleko, ale początek cieszy. Gratulacje.


Dziękuję Danusiu, bardzo mi miło.
____________________
eVka 22:19, 14 wrz 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sierotka napisał(a)
Witaj ☺tak jak już wzejdą to pewnie nie oby potężnych burz nie było ,ale już nie będzie ja też czekam na pierwsze trawki ha ha masz ślicznie rowniutko teren przygotowany u mnie trochę z tym zawalili wykonawcy nio ale trudno,☺ładnie trawka wygląda ☺


Dwa miesiące kopałam, grabiłam, mieszałam z mączka i kompostem. Potem grabiłam, była i brona rotacyjna po drodze, na końcu walcowanie i grabienie. Aha jeszcze sama niwelowałam niwelatorem
Ale nie jest idealnie niestety...
____________________
Gardenarium 06:50, 17 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To równaj aż będzie dobrze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
misiek80 12:27, 19 wrz 2017

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Czy jeśli na rosnący trawnik wysypię 1-2 cm warstwę nowej ziemi, to czy trawa się przebije, czy będę musiał sieć na nowo? Robił ktoś taki zabieg? Potrzebuję w jednej części trawnika podnieść go właśnie o te 1-2 cm.
Visterio 12:58, 19 wrz 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Dobrze jest przykrywać świeżo posiane ziarna, ale 2 cm to już chyba za gruba warstwa.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies