Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

anna_r 00:11, 24 sie 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 5
Witam serdecznie. Trawnik założony został 3 tygodnie temu przez firmę. Prace, które zostały wykonane: nawiezienie ziemi, obróbka broną rotacyjną, wygrabienie, sianie trawy Barenbrug Sport łącznie z nawozem Yara Mila Comlex. Po 6 dniach przyszły dwie ulewy... Oczywiście część nasin została wypłukana. Teraz niektóre źdźbła mają 12-13 cm ale zdecydowana większość 5-7 cm. Mamy system nawadniania. Firma mówi, że by nie dosiewać. Spójrzcie, proszę, swoim okiem. Czekać czy dosiać? Pozdrawiam


marcin544 08:02, 24 sie 2017

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
anna_r napisał(a)
Witam serdecznie. Trawnik założony został 3 tygodnie temu przez firmę. Prace, które zostały wykonane: nawiezienie ziemi, obróbka broną rotacyjną, wygrabienie, sianie trawy Barenbrug Sport łącznie z nawozem Yara Mila Comlex. Po 6 dniach przyszły dwie ulewy... Oczywiście część nasin została wypłukana. Teraz niektóre źdźbła mają 12-13 cm ale zdecydowana większość 5-7 cm. Mamy system nawadniania. Firma mówi, że by nie dosiewać. Spójrzcie, proszę, swoim okiem. Czekać czy dosiać? Pozdrawiam



Ja bym dosiał
Możesz jeszcze poczekać tydzień i zobaczysz czy coś wykiełkuje ewentualnie we wrześniu dosiac bo to dobra pora.
Na drugim zdjeciu widać czarne punkty co to ?? jakieś dziury- dołki ?
anna_r 10:09, 24 sie 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 5
Hej Marcin Na pierwszym zdjęciu u góry czarne miejsca to dokupiona ziemia w workach bo tam były wyrwy po ulewie. Na drugim to zdjęciu dziury po pędrakach(?). Przed wysianiem był oprysk. Nie wiem czy one w nocy wychodzą/wchodzą ale w tym miejscu wciąż są. Tylko w tej części trawnika.
anna_r 10:28, 24 sie 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 5
Dodam zbliżone zdjęcia miejsc, które wyglądają najgorzej. Do tego końcówki trawy zaczynają żółknąć. Ogólnie, nie tylko w tych miejscach. Chwasty pojawiają się nielicznie, usuwam ręcznie.





Gardenarium 08:29, 25 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Widać, że bardzo ładnie wyrównali, ale ulewy mają moc i ich praca została nieco zniweczona. Ja bym nie dosiewała. Za mało czasu upłynęło i zapewne nie wszystkie gatunki traw jeszcze wzeszły.

Masz dwa wyjścia i żadne nie jest jedyne. Możesz dosiewać i możesz nie dosiewać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
t0shUT 10:22, 25 sie 2017

Dołączył: 08 cze 2017
Posty: 17
Szanowni
Testowałem herbicyd na chwastnicę w trawniku około 3 tygodnie temu na kawałku trawnika. Moim zdaniem u mnie zadziałał nie mając dużej ingerencji w trawę. Zachorował wzrost powodując jej wysuszanie i chyba nie powoduje dużych strat w mieszance. Czy możecie to ocenić?

Moje pytanie jest czy stosować oprysk jeszcze w tym roku na chwastnicę tegoroczna czy poczekać z opryskiem do wiosny a teraz sypnac jakimś nawozem. Widać że czegoś mu brakuje. Trawa siana w maju niczym jeszcze nie sypana.
Gardenarium 10:32, 25 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym walczyła z chwastnicą, trawnik nadrobi potem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anna_r 12:08, 25 sie 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 5
Gardenarium napisał(a)
Widać, że bardzo ładnie wyrównali, ale ulewy mają moc i ich praca została nieco zniweczona. Ja bym nie dosiewała. Za mało czasu upłynęło i zapewne nie wszystkie gatunki traw jeszcze wzeszły.

Masz dwa wyjścia i żadne nie jest jedyne. Możesz dosiewać i możesz nie dosiewać.


Dziękuję Poczekam z dosiewkami tym bardziej, że trawa jest przed pierwszym koszeniem. Jeżeli nie rozkrzewi się, dosieję pod koniec września lub wiosną.
piotraudi 16:55, 25 sie 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
A jaki herbicyd jest dobry na chwastnice.
Gardenarium 23:44, 25 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W Polsce nie ma zarejestrowanego herbicydu na chwastnicę. Poczytaj wstecz, polecano jakiś szwajcarski.

Chyba tutaj http://www.ogrodowisko.pl/watek/3824-trawy-niepozadane-w-trawniku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies