Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

misiek80 12:55, 29 sie 2017

Dołączył: 14 wrz 2015
Posty: 87
Ponawiam pytanie... Muszę zrobić tak, czy jest jakiś inny skuteczny sposób? Zakładałem trawnik "na raty", część teraz część w zeszłym roku. W miejscu połączenia obu części, mimo że teren był porządnie zwałowany zrobił się taki centymetrowy uskok. Jak teraz z tego wybrnąć? Trwa urosła i tu jest niżej a tu wyżej? Posypać ziemią na tą niższą część i liczyć, że trawa się przebije? Czy może posypać i dosiać?
piotraudi 16:27, 29 sie 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Ja bym podsypal troszkę ziemi i zasial trawę
magda84 18:21, 29 sie 2017

Dołączył: 18 sie 2017
Posty: 14
Witam. Trawnik mój ma niecałe dwa tygodnie- staliśmy 15-17 sierpnia. Niestety parę dni po posianiu przyszła mocna ulewa i część ziemi tej specjalnej do trawnikow z torfem która przykrylismy nasiona poplyneka razem z nasionami (te jasne placki) trochę trawy tam kielkuje ale nie jest tak jak przy tej ziemi trawnikowej.

Najwyższa trawa w paru miejscach ma już 7-8cm.
I teraz pytanie jak już będziemy bliżej koszenia to czy parę dni przed walowac trawe?
U nas by to nawet fajnie wyrownalo te górki gdzie osiadlo więcej torfu i byłoby rowniej. No i podobno zapobiega to wyrywaniu trawy.

Przy jakiej długości kosic?

I czy można jednak sypnac tym nawozem jesiennym? Mąż wyczytal ze on przygotowuje trawnik do zimy i zapobiega zmarznieciu i się upiera żeby go stosować.



Gardenarium 21:43, 29 sie 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wałować lub nie wałować, nie ma znaczenia.
Nie nawozić.
Skosić jak ma około 10 cm.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Jerry2016 14:01, 02 wrz 2017

Dołączył: 27 cze 2017
Posty: 4





Witam,

Mma problem z nowo założonym trawnikiem. Trawnik do IłAWA SPORTOWY czyli Życia trwała 70% Wichlina Łąkowa 15% i Kostrzewa czerwona 15%. Trawnik z pierwszego zdjęcia siany 10 dni temu. Dużo pustych placy jest widocznych a rawnik jest rzadki a z tego co tu wyczytałem to życica powinna już powschodzić. Drugie zdjecie to rawnik siany 7 dni temu. TUtaj w ogóle nie widać żeby sie coś ziało. Ten pierwszy po 7 dniach wyglądał znacznie lepiej. Tutaj wschody rzadkie i tylk oo w miejscach oprawek czyli tam gdzie było bardziej przegrabione. Na rzecim zdjęciu zbliżenie i pytanie czy te nasiona zgniły czy po prostu jeszcze nie wzeszły? Pytanie czy przegrabić to teraz czy absolutnie tego nie robić? Czy mogę już dosiewać puste place czy poczekać i jak długo? Wrzesień już nadszedł. Prośba o pomoc

Pozdrawiam
piotraudi 16:45, 02 wrz 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Czy w miedzyczasie nie przechodzila u ciebie ulewa?
Jeśli tak mogły się zmyć nasiona, opcja druga nasiona w worku mogły byc nie wymieszane i w tym miejscu sa nasiona, które wzejda później, opcja 3 - ziemia w miejscu, gdzie trawa nie wschodzi, może być zbita, chyba ze wszędzie jest taka sama.
Nie grab, czekaj cierpliwie.
Jerry2016 19:15, 03 wrz 2017

Dołączył: 27 cze 2017
Posty: 4
Padało dość intesywnie na początku ale przed sianiem gleba byla trochę Bita. Nie grabilem już jej .pytanie czy w taka zbitą glebe te nasiona sie wbiją tylko póxniej czy moze lepuej to przegrabić nawet po 7 dniach
piotraudi 19:38, 03 wrz 2017

Dołączył: 20 maj 2017
Posty: 205
Nie teraz już nie ruszaj bo nic tobie nie urosnie
GosiaSamosia 09:21, 05 wrz 2017


Dołączył: 29 mar 2016
Posty: 40
To ja przedstawię mój teren przygotowany pod trawnik. Wszystko wykonany ręcznie. Przekopane, odchwaszczone, wybrane kamienie, w miarę wyrównane.
Pozostaje sianie, grabienie i wałowanie
Czy jest szansa na trawnik jeszcze w tym roku?

____________________
Gosia To wlasnie Ja
Visterio 11:32, 05 wrz 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
GosiaSamosia napisał(a)
To ja przedstawię mój teren przygotowany pod trawnik. Wszystko wykonany ręcznie. Przekopane, odchwaszczone, wybrane kamienie, w miarę wyrównane.
Pozostaje sianie, grabienie i wałowanie
Czy jest szansa na trawnik jeszcze w tym roku?



Oczywiście, że jest szansa na trawnik. Najlepszy termin do siewu to termin wiosenny lub właśnie przełom końca lata początek jesieni. Ja osobiście robiłem trawnik w obydwu terminach i lepiej przyjęła mi się opcja późno sierpniowa. Może dlatego, że ziemia nagrzana po lecie i więcej wilgoci.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies