Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

sierotka 11:06, 29 wrz 2017


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Trawnik piękny ☺
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
eVka 15:23, 02 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Chwalę się młodziutkim trawnikiem, bo jestem po pierwszym koszeniu (wczoraj):


Zasiany był 06.09.2017, czyli jutro będzie miał 4 tygodnie, trawa Barenbrug Sport.
Koty mi narozrabiały bo w kilku mejscach troszkę rozkopały ziemię i muszę tam lekko wygładzić i dosiać nasionka.
Chyba trochę za nisko skosiłam jak na pierwszy raz, ale miałam pierwszy raz w rękach kosiarkę spalinową i trochę panikowałam
____________________
sierotka 17:01, 02 paź 2017


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Śliczny ,ja niebawem tez skoszę ale jeszcze trawka chyba za niska.

Mój sielismy 11 września to jeszcze z tydzień i koszę.☺
Mam pytanie czy dosiewalas trawę w trakcie wschodzenia ?
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
eVka 19:12, 02 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nie dosiewałam, ale będę chyba musiała dosiać bo sa takie dwie większe dziury nieregularne, które koty wydrapały.
____________________
lopos 18:39, 07 paź 2017

Dołączył: 07 paź 2017
Posty: 6
Witam wszystkich Serdecznie jestem nowym użytkownikiem "ogrodowiska" jak i pierwszy raz zakładałem trawniczek przed domkiem tzn. jego kawałek.

Tak wygląda po cennych Waszych radach z tego forum.

Trawa Barenburg Watersaver została posiana 1 października.
Wygląda to jak na razie wydaje mi się w miarę dobrze włożony został w to ogrom pracy(prawie 40 ton ziemi).
Zastanawiam się teraz bo wyrosły mi dwie takie kempki jak na zdjęciu, co z tym zrobić bo nie jestem pewnien cóż to może być. Myślę, że może to być jakaś stara kempa. Chyba, że to inny chwascior, którego trzeba już likwidować.
Niestety sąsiad nie kosi trawy więc mogło coś przywiać. Proszę o pomoc.
Na zdjęciu jedna kempka są dwie takie na całości.







ElzbietaFranka 20:33, 07 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Tez masz dziwny problem. To moze byc wszystko nawet zyto, owies zakielkowal i wyrosl. Przestan sobie takimi kepkami glowe zawtacac, za miesiac ma byc mroz i snieg i trzeba czekac wiosny.
Troche pozno siana ta trawa nie wiadomo czy powschodzi przy takiej pogodzie. Pierwszy moj trawnik ok 6 m2 tez tak kiedys posialam i nie powschodzil jest za zimno.

Ale wiosna zrobila sie piekna murawa, wiec prawdopodobnie tez wiosna zobaczysz dopiero twoj trawniczek, jezeli sie nic w pogodzie nie zmieni.

Nawet jak przebije stara trawa to usuniesz i to wszystko

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:37, 07 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
sierotka napisał(a)
Śliczny ,ja niebawem tez skoszę ale jeszcze trawka chyba za niska.

Mój sielismy 11 września to jeszcze z tydzień i koszę.☺
Mam pytanie czy dosiewalas trawę w trakcie wschodzenia ?


Pierwsze koszenie na 6 cm wystarczy to mlodzutka trawka.
Kos jak jest sucho zebys trawy nie powyrywala.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 20:49, 07 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
HANNYA33 napisał(a)
A po około dziesięciu dniach wygląda tak

I tu jeszcze z bliska

Cały czas krety buszują
Zastanawiam się jak taką młodą trawke przygotować do zimy jest zimno jak na wrzesień i wolno rośnie czy kosić ją w tym sezonie ?, czy dać jakiś nawóz ? Na dzień dzisiejszy ma około 2 cm ale widać dużo innych nasion które nie wykiełkowały jeszcze.
Doradźcie coś



Dziwie sie, ze tyle pracy wlozone i nie dales siatki przeciw kretom. Widac, ze ziemia nawiezione to dla kretow raj.
Przenajmniej w innej czesci daj to nie majatek. Nie podsiewaj czekaj do wiosny, to juz moim zdaniem na taki mlody trawnik za pozno, ale moze ktos ma inne zdanie.
Ja przynajmniej wszystkie trawniki jak sialam rozsypywalam nawoz i przegrabialam pozniej sianie trawnika lekkie grabienie i walowanie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Visterio 09:08, 08 paź 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Dosiewalem trawkę wokół lampy najazdowej w trawniku. Niestety dostałem inny gatunek. Czy po czasie barwa będzie jednolita? Czy to kwestia czasu czy raczej nawozów? Na pozostałej części trawnika nawozilem już 2 razy...
lopos 12:11, 08 paź 2017

Dołączył: 07 paź 2017
Posty: 6
ElzbietaFranka napisał(a)
Tez masz dziwny problem. To moze byc wszystko nawet zyto, owies zakielkowal i wyrosl. Przestan sobie takimi kepkami glowe zawtacac, za miesiac ma byc mroz i snieg i trzeba czekac wiosny.
Troche pozno siana ta trawa nie wiadomo czy powschodzi przy takiej pogodzie. Pierwszy moj trawnik ok 6 m2 tez tak kiedys posialam i nie powschodzil jest za zimno.

Ale wiosna zrobila sie piekna murawa, wiec prawdopodobnie tez wiosna zobaczysz dopiero twoj trawniczek, jezeli sie nic w pogodzie nie zmieni.

Nawet jak przebije stara trawa to usuniesz i to wszystko

Pozdrawiam


Dziękuje za odpowiedź.
Rzeczywiście wkręciłem się może za wcześniej z tymi kępami.
Jak najbardziej się z tym liczyłem siejąc trawę w tym czasie za późno trafiłem na "ogrodowisko".
Teraz tylko czekać do wiosny jeśli nie ruszy to czeka jeszcze paczka trawy do wysiania. Tylko zastanawiam się ewentualnie co z ziemią na wiosnę czy siać i zagrabić i wszystko?

Z drugiej strony wg. producenta można siać do końca września(powinni dodać, że z loterią pogody).
Jestem z województwa łódzkiego patrząc na pogodę długoterminową wyglądało to we wrześniu jeszcze w miarę. Teraz o tyle praktycznie podlewać nie muszę to średnia temp. jest w granicach 10-12 stopni trochę mało.
Pozdrawiam Serdecznie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies