Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

adkawi 19:35, 08 paź 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Ela ma racje ,na tym etapie i przy tej pogodzie trzeba czekać.Ja rownież z łódzkiego ,w poniedziałek 2.10 robiłam dosiewkę, i tez nie wiem co mi z tego wyjdzie.Na pewno coś wyjdzie, ale na wiosnę ... wiec musisz się uzbroić w cierpliwość.Chyba ze przyjdzie ocieplenie minimum 15 stopni przez tydzień, w co wątpię.Na razie u mnie tak jak i u Ciebie 10 w porywach 12 stopni i do tego pada z małymi przerwami.
____________________
Adrianna
ElzbietaFranka 22:50, 08 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
lopos napisał(a)


Dziękuje za odpowiedź.
Rzeczywiście wkręciłem się może za wcześniej z tymi kępami.
Jak najbardziej się z tym liczyłem siejąc trawę w tym czasie za późno trafiłem na "ogrodowisko".
Teraz tylko czekać do wiosny jeśli nie ruszy to czeka jeszcze paczka trawy do wysiania. Tylko zastanawiam się ewentualnie co z ziemią na wiosnę czy siać i zagrabić i wszystko?

Z drugiej strony wg. producenta można siać do końca września(powinni dodać, że z loterią pogody).
Jestem z województwa łódzkiego patrząc na pogodę długoterminową wyglądało to we wrześniu jeszcze w miarę. Teraz o tyle praktycznie podlewać nie muszę to średnia temp. jest w granicach 10-12 stopni trochę mało.
Pozdrawiam Serdecznie


Jeszcze ma byc cieplo wiec moze jak slonce ziemie nagrzeje to wzejdzie, ale noce sa zimne.

Te posiane nasiona moga ale nie musza wzejsc na wiosne wiec trzeba czeka co si bedzie dzialo.

Jezeli nic nie wzejdzie to trzeba ziemie przegrabic i rozsiac trawe i lekko zagrabic pisze lekko i nastepnie walkiem przewalcowac lub grabiami przyklepac i to wszystko. Tylko pochopnie nie dzialaj wszystko zalezy od wiosennej pogody.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:03, 08 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Visterio napisał(a)
Dosiewalem trawkę wokół lampy najazdowej w trawniku. Niestety dostałem inny gatunek. Czy po czasie barwa będzie jednolita? Czy to kwestia czasu czy raczej nawozów? Na pozostałej części trawnika nawozilem już 2 razy...



Jest to młodziutka trawka, wiec nie bedzie wygladala jak ta wcześniejsza.
Wyrowna sie w przyszlym roku pewnie. Jak sie cokolwiek sieje to zawsze trzeba zostawic na zapas bo zawsze moze cos wypasc np. Dosiewki.

A tak prawde mowiac przestan sie przejmowac za rok to nawet nie zwrocisz uwagi na ta jasniejsza trawe, chyba ze masz bzika na tle trawy.
Widze, ze masz tereny rolnicze za plotem, jak zacznie mlecz, oset dmuchac lub inne wiatropylne rosliny i zaczna sie rozsiewac to dopiero bedziesz mial bol glowy.

Nie przejmuj sie pozdrawiam.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:08, 08 paź 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
adkawi napisał(a)
Ela ma racje ,na tym etapie i przy tej pogodzie trzeba czekać.Ja rownież z łódzkiego ,w poniedziałek 2.10 robiłam dosiewkę, i tez nie wiem co mi z tego wyjdzie.Na pewno coś wyjdzie, ale na wiosnę ... wiec musisz się uzbroić w cierpliwość.Chyba ze przyjdzie ocieplenie minimum 15 stopni przez tydzień, w co wątpię.Na razie u mnie tak jak i u Ciebie 10 w porywach 12 stopni i do tego pada z małymi przerwami.


No i co tam z tym twoim trawnikiem dalej taki kepiasty. Zrob fote i pokaż.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Visterio 06:15, 09 paź 2017


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 102
Ela miałem odłożony zapas na odsiewli ale go wykorzystałem... stad inny gatunek. Nie przejmuje się zbytnio pytałem z ciekawości jak to wyglada, pewnie w przyszłym roku się wyrówna ale widać ze trawa inna. Co do terenów to masz racje w tym roku trochę czasu spędziłem na kolanach (młody trawnik) wyrywając chwasty ale myśle ze za rok już zastosuje jakis hebrycyd.
adkawi 09:41, 09 paź 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Elu szału nie ma, jest zimno ,raz kosiłam,zrobiłam dosiewki.Jakiś taki wydaje mi się blady, lekko zółty.
To zdjecie jest z poniedziałku 02.10 po koszeniu



A to zdjecie z dzisiaj ,nie wiem czy jest jakaś rożnica.

____________________
Adrianna
Lukaszkuba 20:45, 12 paź 2017

Dołączył: 18 kwi 2017
Posty: 30
Tez tak macie, ze o tez porze roku trawnik miejscami rosnie szybciej i jest bardziej zielony a miejscami jest zołtawy i rosnie wolniej. Tak sie dzieje na jesień, czy czegos brakuje?
Gardenarium 07:59, 13 paź 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tam gdzie zielony bardziej - żyźniejsza gleba, tam gdzie żółty - brak skłądników mineralnych.

Jeszcze jedna możliwość - tam gdzie zielony bardziej - sikała suczka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lukaszkuba 13:18, 13 paź 2017

Dołączył: 18 kwi 2017
Posty: 30
Nie mamy psa. Co do gleby, 2 tygodnie temu wysiałem nawoz jesienny, pogoda była w kratke, ale zimno.
magda84 11:37, 14 paź 2017

Dołączył: 18 sie 2017
Posty: 14
Witam. 15 sierpnia sialismy trawę. I od pewnego czasu zaczęła zolknac co widać na zdjęciu. Czy to może być spowodowane ostatnimi opadami deszczu których było nie mało? Jest bardzo wilgotno, podwórko po tych opadach jest grzaskie, jedynie pod dachem trawa ma bardziej zielony kolor. Czy da się teraz z tym coś zrobić czy trzeba czekać po prostu?
I czy trawa nie padnie od tych opadów?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies