Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

sierotka 21:01, 20 paź 2017


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
effka napisał(a)
Trawa po 5,5 tygodnia po zasianiu. Miejscami nieco bardziej żółta ale to przez mniejszą ilość kompostu w tym miejscu. Po drugim koszeniu. Chyba nie jest tak źle.

Piękny trawniczek gratuluję ☺
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
kanio 12:26, 21 paź 2017

Dołączył: 21 paź 2017
Posty: 1
Witam wszystkich. Ja swój trawnik prowadziłem 23.09.2017. Podkład z substratu torfowego trawa golfowa Planta. Dziś prezentuję się tak jak na zdjeciu. Trawa ma okolo 5-7 cm nie jest jeszcze bardzo gęsta i jeszcze jej nie kosiłem. Mam pytanie czy poczekać jeszcze aż trochę podrośnie i kości w tym roku, nawet jeśli będzie to już połowa listopada i będą przymrozki czy zostawić i na wiosnę zrobić pierwsze koszenie.
Dziękuję za pomoc.
Gardenarium 18:42, 21 paź 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Kosić w tym roku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
eVka 00:59, 22 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sierotka napisał(a)

Piękny trawniczek gratuluję ☺


Bardzo Ci dziękuję dzisiaj robiłam przeszczepy trawy, bo niestety miejscami są dziury wydrapane przez koty. Mam zasiane w jednym miejscu niepotrzebnie, bo mi się trochę trawy wysypało to wyciełam ja i ułożyłam w tych dziurach po kotach, może się przyjmie.
____________________
jacek_z 09:30, 07 lis 2017

Dołączył: 17 lip 2015
Posty: 9
Witam ponownie.
Mam pytanie i prośbę o poradę.

W czerwcu posiałem trawę sportową barenbrug sport:
Życica Trwała - 35 %
Wiechlina Łakowa – 25 %
Kostrzewa Czerwona Rozłogowa - 40 %

Niestety od czerwca do września mieliśmy raz na tydzień ulewy (wyjątkowo "udany" rok do siania trawy).
Dosiewki niewiele dały bo każda kolejna ulewa zmywała nasiona.
Dodatkowo teren działki jest pochyły.

Efekt jest taki że część trawnika rośnie w tak zwane kępy na zmianę z prawie pustymi plackami.
Na wiosnę chcę dosiać w tych pustych miejscach trawę tego samego gatunku tj. sport.

Mam pytanie sformułowane na końcu wątku (może Pani Danusia lub doświadczeni forumowicze coś doradzą)?
Zasiana trawa barenbrug sport mimo zawartości 25% wiechliny jest dość grubo listna i nie wygląda za ciekawie.
Nie wiem czy ma na to wpływ zaw. pozostałych gatunków trawy w mieszance czy wspomniane ulewy (wypłukane nasiona).
Czy w związku z tym mogę też zrobić dosiewkę na całym trawniku ale z zastosowaniem innej mieszanki trawy (np. ozdobnej)?
(Wcześniej puste placki uzupełnię istniejącą już trawą sportową).

Z góry dziękuję.
____________________
Gardenarium 20:06, 07 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja bym nie wsiewała w to innej trawy, a tym bardziej ozdobnej, ona będzie twarda, wąskoigłowa. Ja ich nie znoszę, kłują w ręce nawet

Być może wiechlina w ogóle nie wzeszła u ciebie i dlatego widać życice (grubolistna).

Dosiej w momencie dobrej pogody to samo.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jacek_z 22:11, 09 lis 2017

Dołączył: 17 lip 2015
Posty: 9
Dziękuję za info Pani Danusiu. Tak też zrobię
____________________
lopos 20:47, 26 lis 2017

Dołączył: 07 paź 2017
Posty: 6
Witam,
Trawniczek poszedł do góry 4-5 cm wysokości (od 1 października z siewu).
Jeszcze zastanawiałem się żeby przy kosić delikatnie.
Wiem, Wiem liście niedługo pójdą pod/do dmuchawo/odkurzacz.
Pozdrawiam




krzychoo900 14:00, 25 lut 2018

Dołączył: 25 lut 2018
Posty: 13
Witam
W tym roku mam w planie założyć trawnik w koło nowego domku, Podłoże gliniaste w ubiegłym roku nawieziona nowa czarna ziemia ok 30 cm. Wszystko wstępnie przygotowane przez rozgrabienie i po naturalnym zagęszczeniu wyrywanie chwwastów, teraz mam w planie użyć glebogryzarki i jakiegoś nawozu przed pierwszym wysiewem.... i jeszcze przed tym mam w planie rozłożyć instalacje z rur pet do nawadniania po to żeby później nie rujnować trawnika. Powiedzcie proszę czy bezpośrednio przed sianiem powinienem użyć jakiegoś nawozu?, od razu dodam że nie mam możliwości nawiezienia naturalnego nawozu, Jak będzie ciepło sprawdzę ph gleby... Mam ogromny dylemat jaką trawę wybrać na pewno barenbrug tylko nie wiem czy elite exclusor czy green universal. Skupiłem się tylko na tych dwóch mieszankach.... A może polecacie całkiem inna mieszankę?? Zdecydował bym się na elite exclusor ponieważ ma niepowtarzalny wygląd natomiast boję się, że będę musiał ograniczyć się w jakiś sposób w użytkowaniu trawnika,i że ta trawa jest zbyt delikatna, i będę musiał "unikać" chodzenia po trawie, zabawy z synem , "delikatnej" gry w piłkę czy tym podobnych.... Proszę o pomoc w wyborze odpowiedniej mieszanki.
sierotka 15:13, 25 lut 2018


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Witaj Szefowa Danusia to specjalista pierwszej klasy i na pewno Ci podpowie
Z własnego doswiadczenia podpowiadam żadnej glebogryzarki ja to zrobiłam i bez sensu glebogryzarka przemieliła wierzchnią warstwę i wszystkie ziela wyrosły ponownie ,strata czasu i pieniędzy to była.Ponownie opryskiwałam zielska randapem i wykopywałam aż do skutku ,po nawiezieniu dobrej ziemi wysiałam trawy i zastosowałam sie do rad Danusi podlewac,podlewać ,podlewać i urosła ,żadnych nawozów wczesniej nie dawałam .
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies