Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

eVka 11:58, 22 wrz 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Muszę kupić nóż do kantów trawnikowych. Taki półksiężyc, obojętnie jaki czy sa bardziej lub mniej polecane ?
____________________
HANNYA33 19:43, 22 wrz 2017


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
misiek80 napisał(a)
HANNYA33 - zakładałaś trawnik i nie dałaś siatki przeciw kretom?


misiek80.
No zakładałem i nie dałem bo czasu nie było ,myślałem o tym ale nie wiedziałem jkak to zrobić bo planuje w przyszłości używać wertykulator i bałem sie że noże potną siatke i cała praca na marne pójdzie
____________________
Mój wątek Tu na razie jest chwastowisko, ale będzie...
HANNYA33 19:54, 22 wrz 2017


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 111
Gardenarium napisał(a)


Czy kosić zalezy od tego czy urośnie do wysokości koszenia. Bo pogoda straszna. Oczywiście, że kosić. Ale przecież nie teraz, bo nie ma co.

Jak przygotować? Zbierać liście i śmieci, żeby trawnik czysty na zimę został. A o podlewanie to nie ma się co martwić, pada wszak. I tyle roboty.

Danusiu dziękuję za porady.
No to czekam na cieplejsze dni aż urośnie skosze raz i na wiosne nawóz tylko jaki saletre na start czy od razu z dużą dawką azotu?
____________________
Mój wątek Tu na razie jest chwastowisko, ale będzie...
monika_krk 17:51, 24 wrz 2017

Dołączył: 24 wrz 2017
Posty: 2
Witam ogrodnicy potrzebuje porady
Chce ladna, gesto trawe do ogrodu 10arow. Teren nasloneczniony, system nawadniania. Ziemia nawieziona pod spodem troche gliny. Nie chcielibysmy zeby byla jakas ciezka w utrzymaniu, koszenie max 1 raz w tyg a chetniej rzadziej
Trawa bedzie uzytkowana na pewno bo jest 2 malych dzieci plus ich odwiedzajacy znajomi, planuje maly plac zabaw, czasem grill czy kocyk.
Zdecydowana jestem na Barenburga tylko nie wiem ktora mieszanka.
Ogrodnik poleca Elite/ Ekslusor bo mowi ze pieknie trawniki wychodza ale nie wiem czy sie nadaje na takie uzytkowanie.
Znajomy poleca sportowa ze sie super regeneruje ale boje sie czestego koszenia.
Zostaje mieszanka uniwersalna ale z kolei boje sie czy osiagniemy porzadany efekt wizualny...

Jesli ktos chcialby sie wypowiedziec, doradzic lub powiedziec o swoich dosiwadczeniach z tymi trawami to bedzie suoer
Gardenarium 19:06, 24 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poczytaj parę postow wstecz, ktoś właśnie narzekał na tę firmę
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:47, 24 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
adkawi napisał(a)
Danusiu trawa na dzień dzisiejszy wygląda tak jak na obrazku,narazie nie ma co kosić, strasznie mokro u nas ,co drugi dzień pada,chyba dosiewy będę musiała zostawić do wiosny ;-/.Dzięki za odpowiedzi


Skosić, posypać ziemią ogrodową z worków (lekka), przegrabić, posiać nasiona w wolne miejsca, przegrabić odwrotną stroną grabi. To dopiero precyzja - odwrotna strona grabi, mało kto o tym wie

albo:

posiać nasiona, posypać ziemią. Nie grabić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
adkawi 22:24, 24 wrz 2017


Dołączył: 13 wrz 2015
Posty: 524
Jestes wielka,ale ja mala jezeli chodzi o ten pierwszy sposób.Przemawia do mnie bardziej ten drugi.Ma byc pogoda po niedzieli to wezme sie za koszenie w koncu.No i zobacze moze cos z tego dosiewania mi wyjdzie.Dzieki Danusiu.
____________________
Adrianna
Gardenarium 08:05, 25 wrz 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie dodałam, że przed posypaniem nasion leciutko zruszyć ziemię, posypać nasionami, posypać ziemią.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monika_krk 22:32, 28 wrz 2017

Dołączył: 24 wrz 2017
Posty: 2
Chcę zakupić mieszankę:
kostrzewa czerwona barjessica 15%
wiechlina łąkowa barimpala 25%
kostrzewa czerwona bargreen 15%
życica trwała fandango 45%

co sądzicie?
Martka 23:12, 28 wrz 2017


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
monika_krk napisał(a)

Zdecydowana jestem na Barenburga tylko nie wiem ktora mieszanka.
Zostaje mieszanka uniwersalna ale z kolei boje sie czy osiagniemy porzadany efekt wizualny...
Jesli ktos chcialby sie wypowiedziec, doradzic lub powiedziec o swoich dosiwadczeniach z tymi trawami to bedzie suoer


Monika_krk, ja mam mieszkankę barenburg universal, bardzo sobie chwalę, mieszanka była bardzo czysta i trawnik wyrósł taki, jaki chciałam, nie pojawiły się żadne niechciane gatunki traw. Dobry efekt wizualny osiągniesz z każdej z tych odmian, o ile będziesz trawnik dobrze pielęgnowała: często kosiła, dobrze podlewała, regularnie nawoziła. Tylko pozostaje pytanie, jak chcesz ten trawnik użytkować.  



Mój trawnik stracił teraz już trochę na kolorze i mam też już tępe ostrze kosiarki, ale w sierpniu był jeszcze bardziej zielony niż na zdjęciu. Dodam, że koszenie było obowiązkowo 2 razy w tygodniu, bo rośnie szybko.



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies