Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Dugi1989 15:38, 21 wrz 2018

Dołączył: 15 wrz 2018
Posty: 20
Narazie się wstrzymam z nawozem i korzeniem też... podlalem... boję się że jak zacznę kosic to te nasionka które leżą wciagne...widać je na zdjęciu. nawozu nie daje bo uważam że nie ma po co, przed siewem dawałem.
fruit 22:23, 21 wrz 2018

Dołączył: 26 sie 2018
Posty: 16
U mnie minęło 6 tyg. od wysiewu.

Niestety, człowiek uczy się na błędach i dziś podszedłbym do tego zupełnie inaczej. Mianowicie, mój trawnik męczą chwasty...

Więc dziś, zmotywowany wziąłem rękawiczki i poszedłem je powyrywać. Niestety jest ich tak dużo, że jak zacząłem się z nimi siłować to tak się wkurzyłem, że ustawiłem kosiarkę na 2.5cm i przejechałem po całym trawniku. Było to 3 koszenie zarazem, tylko dwa poprzednie były na 6cm. Mam nadzieje, że moja łąka mi to wybaczy



waldek727 00:43, 22 wrz 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Dugi1989 napisał(a)
Narazie się wstrzymam z nawozem i koszeniem też... podlalem... boję się że jak zacznę kosic to te nasionka które leżą wciagne...widać je na zdjęciu. nawozu nie daje bo uważam że nie ma po co, przed siewem dawałem.

To tylko zrób sobie na wiosnę badanie gleby i poproś o zalecenia nawozowe. To ułatwi Ci utrzymanie trawnika w dobrej kondycji.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Dugi1989 17:01, 22 wrz 2018

Dołączył: 15 wrz 2018
Posty: 20
Wczoraj z 2 godzinki padało więc nie podlewalem, trawa urosła jeszcze dłuższa, dziś kupiłem kosiarka i postanowiłem skosic A co tam.
Obejrzałem dokładnie te łyse place i wygląda jakby nie było tam nasion... Nie wiem co się z nimi stało wcześniej tego nie widziałem bo nie chciałem deptac tej młodej trawki.
Koszenie na pewno jej nie powyrywalo tak że myślę że będzie dobrze. Na łysych plackach zrobiłem delikatne dosiewki... lekko posypalem nasionami i popruszylem ziemia ta co nawiozlem ( mam jeszcze kupkę obok dzialki w zapasie )

Oto najladniejsza część mojego trawnika i nowa zabawka trawa dziś ma 15 dni, podlewanie 3x dzi3nnie od siania.
Teraz jest dużo chłodniej mam zamiar lać 1 może 2 razy.


Dugi1989 21:31, 27 wrz 2018

Dołączył: 15 wrz 2018
Posty: 20


2 koszenie. Jest coraz lepiej. Trawa ma 20 dni od siewu. Podlewan teraz rxadzirj ale raz dziennie jest. Dosiewki gdzieniegdzie zaczynają kielkowac.

Dawać przed zimą jakiś nawóz żeby mocniej się ukorzenila i przetrwała zimę? Temperatury już nocami niskie...

Pozdrawiam Pawel
eVka 21:39, 27 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Piękny trawniczek, gratuluję
____________________
analyzer65 09:31, 28 wrz 2018

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Elegancko, a nic nie wskazywało na to że jednak coś z tego będzie
Dugi1989 12:10, 28 wrz 2018

Dołączył: 15 wrz 2018
Posty: 20
Będzie będzie dziś równo 21 dni od siewu.
Trawnik nie jest idealny ale będzie
I
BG12 08:51, 29 wrz 2018

Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 6
Witam wszystkich, czytam Wasze forum i w momencie kiedy przyszedł czas na własny trawnik wpadłam w panikę, że nie dam rady i poprosiłam o pomoc fachowca. Marzy mi się piękny równiutki trawnik taki jak niektórzy z Was pokazują

Prace trwają....Pan się nie spieszy... a przed nami zima... zaczynam się bać czy taki trawnik ma szansę przeżycia jeśli temperatura będzie niska??

Kolejna wątpliwość - Pan równa teren "na oko" ... twierdzi, że nie potrzebuje niwelatora ani sznurka bo jak trawa urośnie wszystko zginie.... wyłapałam już kilka nierówności ale na większej powierzchni oko zawodzi

Macie już jakieś doświadczenia w tym temacie - poradźcie proszę czy się czepiam bo wredna z natury jestem czy jednak takie równanie nie da zamierzonego efektu
Chciałabym uniknąć "falującego" trawnika i wyrzucenia pieniędzy w błoto

i jeszcze jedno - Teren jest wstępnie wyrównany(glebogryzarka, równanie, zagrabienie) - kiedy chodzę w niektórych miejscach zapadam się kilka centymetrów w innych w ogóle - czy to problem ?

Pomożecie rozwiać moje wątpliwości?

BG
Gardenarium 09:02, 29 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
1. Pośpiech niewskazany, ale ociąganie się - niedopuszczale
2. W miarę szybko, sprawnie i ze świadomoscią, że robi dobrze - powinno być
3. Równanie na oko jest błędne, sznurki chociaż potrzebne, spadki trzeba od domu w kier. ogrodzenia wyznaczyć inaczej będą jeziorka na trawniku, albo woda będzie się zbierała przy domu, zamiast od niego odpływać dalej
4. Nie wyrówna się ziemia "sama"
5. Nie czepiasz się, chcesz mieć równy trawnik. My jak trzeba, mierzymy niwelatorem i zabijamy kołki, wg których równamy większy teren.
6. To problem, bo teren jest nierównomiernie przegryziony

Wniosek - pogonić wykonawcę. Bo szkoda kasy na taki efekt, jaki się zapowiada.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies