Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 09:05, 29 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Obejrzyj proszę tę galerię zdjęciową, jeśli robi inaczej - to źle.
Sznurki powinny być dla wypoziomowania trawnika.

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/298-trawnik-z-siewu-krok-po-kroku/photos
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
analyzer65 10:15, 30 wrz 2018

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
U mnie od siewu nasion ( Barenbrug Water Saver ), świeżym podłożu, ładnie wyrównanym, taki który potem uleżał się przez 3tygodnie, podłoże wilgotne - nie wyrasta kompletnie nic.
Czekać dalej, czy to już porażka?
eVka 10:56, 30 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
analyzer65 napisał(a)
U mnie od siewu nasion ( Barenbrug Water Saver ), świeżym podłożu, ładnie wyrównanym, taki który potem uleżał się przez 3tygodnie, podłoże wilgotne - nie wyrasta kompletnie nic.
Czekać dalej, czy to już porażka?

A ile dni minęło od siewu?
____________________
analyzer65 22:25, 30 wrz 2018

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Dziś minęło 7dni dokładnie.
eVka 00:05, 01 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
analyzer65 napisał(a)
Dziś minęło 7dni dokładnie.

Poczekaj spokojnie jeszcze kilka dni. Noce są już bardzo chłodne, teraz trawa będzie dużo wolniej rosła. Widzę to nawet po moim jeszcze całkiem nie dawno bujnie rosnącym trawniku. Dwa tygodnie temu musiałam go kosić co 3-4 dni, teraz wystarczy raz w tygodniu.
____________________
Dugi1989 13:56, 01 paź 2018

Dołączył: 15 wrz 2018
Posty: 20
Dziś/ jutro będę kosil moja trawę po raz 3. Od zasiania do tej pory 24 dni, mam pytanie czy nawozic przed zimą jakimś nawozem jesiennym? Jeśli tak to co polecacie by nie zrobić krzywdy mojej młodej trawce? Zdarzają się już noce w okolicach 0, w dzień też delikatnie powyżej 10 stopni, chciałbym jak najlepiej przygotować trawnik do przetrwania zimy.

Pozdrawiam Paweł
analyzer65 16:19, 01 paź 2018

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
effka napisał(a)

Poczekaj spokojnie jeszcze kilka dni. Noce są już bardzo chłodne, teraz trawa będzie dużo wolniej rosła. Widzę to nawet po moim jeszcze całkiem nie dawno bujnie rosnącym trawniku. Dwa tygodnie temu musiałam go kosić co 3-4 dni, teraz wystarczy raz w tygodniu.


Kurcze, jeszcze tak to nie miałem.
Zawsze wschodziła po ok. tygodniu i albo się utrzymywała albo padała po którymś koszeniu.
Tym razem przekopałem całość, wygrabiłem, wyrównałem, udeptałem, nawiozłem podłoża, wymieszałem, wygrabiłem, udeptałem, pozbyłem chwastów, odczekałem ponad 2 tygodnie aż ziemia uleży się i wysiałem nasiona (23-09-2018r.)
Najpierw popadał deszcz więc podłoże utrzymało wilgoć kilka dni, a po tych kilku dniach zacząłem codziennie zraszać podłoże.
Póki co kompletna cisza. Wróble jedynie zaczynają dziobać :/


.......

Właśnie podlałem.
Zauważyłem pojedyncze siewki. Coś zaczyna wschodzić jednak
eVka 17:50, 01 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
analyzer65 napisał(a)


Kurcze, jeszcze tak to nie miałem.
Zawsze wschodziła po ok. tygodniu i albo się utrzymywała albo padała po którymś koszeniu.
Tym razem przekopałem całość, wygrabiłem, wyrównałem, udeptałem, nawiozłem podłoża, wymieszałem, wygrabiłem, udeptałem, pozbyłem chwastów, odczekałem ponad 2 tygodnie aż ziemia uleży się i wysiałem nasiona (23-09-2018r.)
Najpierw popadał deszcz więc podłoże utrzymało wilgoć kilka dni, a po tych kilku dniach zacząłem codziennie zraszać podłoże.
Póki co kompletna cisza. Wróble jedynie zaczynają dziobać :/


.......

Właśnie podlałem.
Zauważyłem pojedyncze siewki. Coś zaczyna wschodzić jednak

No widzisz, wzejdzie wzejdzie. Z moich obserwacji wynika, że trawa rośnie teraz dwa razy wolniej niż jeszcze przed miesiącem, więc by się zgadzało.
____________________
eVka 17:51, 01 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dugi1989 napisał(a)
Dziś/ jutro będę kosil moja trawę po raz 3. Od zasiania do tej pory 24 dni, mam pytanie czy nawozic przed zimą jakimś nawozem jesiennym? Jeśli tak to co polecacie by nie zrobić krzywdy mojej młodej trawce? Zdarzają się już noce w okolicach 0, w dzień też delikatnie powyżej 10 stopni, chciałbym jak najlepiej przygotować trawnik do przetrwania zimy.

Pozdrawiam Paweł

Też jestem ciekawa czy taką młodą trawkę można nawozić.
____________________
analyzer65 18:57, 01 paź 2018

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Z własnego doświadczenia wiem, że kiepski pomysł nawozić młodą trawę. W moim przypadku zwyczajnie ginęła po nawożeniu.
Jeśli już to możesz dać małą dawkę nawozu jesiennego. Spowolni wzrost trawy, a wzmocni przed zimą. Przynajmniej takie jest działanie tego typu nawozu.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies