Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

analyzer65 07:15, 21 mar 2019

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Rok temu siałem Barenbrug Watersaver.
Wschodziła dość długo ale jak wzeszła to równo i ładnie rosła.
Teraz jak widzę efekt po zimie to jest bardzo dobrze. Trawa ładnie przeżyła zimę (w zasadzie ciężko powiedzieć że zima była bo co to za zima, kilka razy trochę śniegu i lekkiego mrozu).

Okaże się jak będzie dalej ze wzrostem tej trawy. Póki co widzę, że ma ochotę ładnie rosnąć i zadarniać
Michaw 22:16, 23 mar 2019

Dołączył: 08 cze 2016
Posty: 12
Sezon zaczęty Dawka 35g/m2

26(40 procent otoczkowane)-5-11 +2 MgO. Za dwa tygodnie wrzucę zdjęcie z uzyskanych efektów

.


analyzer65 08:23, 24 mar 2019

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
No ciekawe jak zadziała bo można stosować go już w niskich temperaturach...
A_gawa 21:39, 25 mar 2019


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Jaką mieszankę polecacie na teren suchy i piaszczysty, i pagórkowaty?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
analyzer65 07:21, 26 mar 2019

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Nie wiem, ja siałem już przeróżne nasiona i różnie to było.
Rok temu siałem nasiona Barenbrug WaterSaver i widzę, że ma ochotę rosnąć ładnie.
Ta trawa wg producenta nie wymaga częstego podlewania i jakiejś urodzajnej gleby.
Karolina231 10:02, 08 kwi 2019

Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 14
Dzień dobry, mam problem po zasianiu trawy. Na powierzchni ziemi pojawiły się dziwne dziury, kopczyki. Myślę że to szkodnik, który załatwił cały ogród i zasiana trawę, pewnie nic już nie wejdzie. Jest tego coraz więcej. Jestem załamana. Poza tym uważam że ziemia nie jest za specjalne przygotowana, ale nikt w domu nie chciał mnie słuchać i teraz będzie problem. Trawa zasiana 03.04
Leo 22:49, 08 kwi 2019

Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 2
Witam wszystkich forumowiczów!

W załączniku przesyłam zdjęcia i proszę o poradę.
Trawnik ( ok. 150m2) zakładany był z siewu ręcznego przez ogrodnika na początku września 2018r, w miejscu starego trawnika, który miał już blisko 30 lat. Przed założeniem ogrodnik nie stosował żadnych środków chemicznych na chwasty twierdząc że wyjałowi to glębę. Na początek została zdjęta ręcznie warstwa filcu z ziemią ok. 2 cm, następnie użyty wertykulator mechaniczny, teren wyrównany, położona warstwa torfu odkwaszonego ( 25 workówx 80l ), posiana mieszanka traw Verve+ Barenbrug Watersaver. Na koniec trawnik został zwałowany. Trawnik przez cały wrzesień był systematycznie podlewany. Jesienią zasilony nawozem Barenbrug. Już po dwóch tygodniach trawa wzeszła, natomiast widać było duże ubytki. Ogrodnik zapewniał ,że trawa na pewno wykiełkuje i trzeba dać jej czasu. To jak wykiełkowała widać na załączonych zdjęciach po koszeniu w kilka dni temu. Do tego na części trawnika gdzie był wcześniej ogródek warzywny zaczęły kiełkować nazwę to chwasty ( zdjęcie Nr 3). W tym przypadku zastosował środek Starane twierdząc że trawa zagłuszy wszystkie chwasty. Pytanie gdzie został popełniony błąd w sztuce i jak można to naprawić.
analyzer65 07:47, 09 kwi 2019

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Dosyp cienko podłoża i zrób dosiewkę po całości.
Karolina231 08:07, 09 kwi 2019

Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 14
Pomoże ktoś? Co teraz robić? Mamy zamiar wytruc te turkucie. Nie myślałam, że takie robactwo się zalągnie bałam się chwastów, a tu takie coś ☹️☹️
analyzer65 07:39, 10 kwi 2019

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Trawa zasiana 03.04, a więc stosunkowo niedawno. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że noce są zimne co nie sprzyja szybkim wschodom trawy.
Poczekaj jeszcze trochę, mimo dziur i kopczyków. Coś wzejść musi, najwyżej dosiejesz, a jeśli nie wzejdzie nic to przygotowywałbym teren na nowo.
Wydaje mi się, że to nornica robi szkody...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies