Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Karolina231 09:05, 10 kwi 2019

Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 14
Turkuć też jest, jeden znaleziony, a z tych dziurek glizdy wychodzą, w jeden widziałam biała larwe, ma się wrażenie że cały ogród zarobaczony ☹️☹️. Tylko jaka jest szansa że po ponownym przygotowaniu terenu znowu nie pojawi się to robactwo?
marcin544 20:52, 10 kwi 2019

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
Karolina231 napisał(a)
Turkuć też jest, jeden znaleziony, a z tych dziurek glizdy wychodzą, w jeden widziałam biała larwe, ma się wrażenie że cały ogród zarobaczony ☹️☹️. Tylko jaka jest szansa że po ponownym przygotowaniu terenu znowu nie pojawi się to robactwo?

Uzyj dursban
Karolina231 09:17, 11 kwi 2019

Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 14
Już użyty wczoraj 10.04,a jak poznam, że zadziałał? Wiem też że oprysk trzeba robić co roku przez 3 lata
Llea 09:01, 15 kwi 2019

Dołączył: 15 kwi 2019
Posty: 9
Witam wszystkim, piszę ponieważ właśnie zabraliśmy się za zakładanie trawnika na zakupionej działce. Niestety trawa to głównie chwasty i jakieś patyki. Ściągamy cała trawe koparka, potem chcemy rozwiezc humus jaki mamy, rozłożyć siatkę na krety i nawiezc czarnoziemu. Pytanie czy następnie zasiąść trawę czy nawóz ( zarówno trawa jak i nawóz mamy firmy barenburg). Cały trawnik jest mocno nasloneczniony. Nasza ziemia to około 50cm torfu, pod spodem piach.
lukasz899 15:35, 19 kwi 2019

Dołączył: 15 kwi 2019
Posty: 3
Witajcie, rok temu zakupiłem dom od developera. Rozsypał on na działce 500m2 (z czego trawy będzie około 250m2) 2,5 wywrotki żyznej (tak mówił) ziemi. Następnie przejechała po tym wszystkim orka. W tym roku planuję posadzić na niej trawnik.

Zbadałem zasadowość tej gleby w kilku miejscach i z reguły wychodzi około 8pH, więc zbyt zasadowa. Ponadto na większości obszarów jest gliniasta. Czytająć różne źródła wiem, że muszę glebę rozluźnić i zakwasić. Zastanawiam się teraz jak to zrobić.

Myślałem by rozsypać 6-7m3 żwiru gruboziarnistego i 6-7m3 torfu - co razem powinno dać warstę około 6cm i solidnie wymieszać glebozgryzarką.

Z drugiej strony zastanawiam się czy aż tak warto inwestować, ponieważ sąsiadowi ogrodnicy podczas siania trawy usypali bardzo cienką warstwę swojej "dobrej ziemi" (tyle co zmieściło się na 3 przyczepki do osobówki) i trawę ma bardzo ładną. Co byście poradzili?
head67 11:33, 20 kwi 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
lepiej zainwestuj w ziemie ja ostaniu wyrotowałem z tyłu teren posiałem ok 200 m2 trawy początek kwietnia trawa nie wschodzi obok sąsiad przesypał wszystko czarnoziemem siał tydzień później i już ma 5 cm trawy a ja tylko codziennie podlewam i nic
karo_lina 09:09, 25 kwi 2019

Dołączył: 25 kwi 2019
Posty: 4
Zaczynam obecność na tym forum od wołania o pomoc w kwestii trawnika. Ratunku!
4 kwietnia na uprzednio (naszym zdaniem odpowiednio*) przygotowane podłoże zasialiśmy trawę Barenburg Watersaver. Po drodze było kilka chłodniejszych nocy, szczególnie w pierwszym tygodniu po posianiu. Teraz temperatura wydaje się być odpowiednia. Lejemy ziarenka codziennie. Trawa wykiełkowała miejscami (dosłownie kilka placków), a reszta nic. Po prostu nadal leżą ziarenka i czekają...
Gdzie i na jakim etapie popełniliśmy błąd? Mamy czekać nadal? Czy zacząć działać od nowa? Jeśli tak, to od czego zacząć?
Pozdrawiam serdecznie

*teren po glebogryzarce, nawieziona ziemia, wygrabiona, wyrównana, przewałowana, nawieziona nawozem do siewu trawy, trawa zasiana najprostszym siewnikiem, podlana i przysypana leciutko torfem
analyzer65 07:33, 26 kwi 2019

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Też miałem tak samo. Wysiewałem również mieszankę Barenbrug WaterSaver.
Trawa wschodziła bardzo długo i nierównomiernie ale wzeszła i ma się dobrze, także musisz poczekać jeszcze, zwłaszcza że od dnia siewu do dziś, było kilka chłodniejszych nocy.
karo_lina 14:18, 26 kwi 2019

Dołączył: 25 kwi 2019
Posty: 4
analyzer65 napisał(a)
Też miałem tak samo. Wysiewałem również mieszankę Barenbrug WaterSaver.
Trawa wschodziła bardzo długo i nierównomiernie ale wzeszła i ma się dobrze, także musisz poczekać jeszcze, zwłaszcza że od dnia siewu do dziś, było kilka chłodniejszych nocy.


Brzmi pokrzepiająco, dziękuję. Miejscamy dosypaliśmy jeszcze ziarenek i uzbrajamy się w takim razie w cierpliwość. Ogromne pokłady cierpliwości
Karolina231 11:37, 29 kwi 2019

Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 14
karo_lina napisał(a)
Zaczynam obecność na tym forum od wołania o pomoc w kwestii trawnika. Ratunku!
4 kwietnia na uprzednio (naszym zdaniem odpowiednio*) przygotowane podłoże zasialiśmy trawę Barenburg Watersaver. Po drodze było kilka chłodniejszych nocy, szczególnie w pierwszym tygodniu po posianiu. Teraz temperatura wydaje się być odpowiednia. Lejemy ziarenka codziennie. Trawa wykiełkowała miejscami (dosłownie kilka placków), a reszta nic. Po prostu nadal leżą ziarenka i czekają...
Gdzie i na jakim etapie popełniliśmy błąd? Mamy czekać nadal? Czy zacząć działać od nowa? Jeśli tak, to od czego zacząć?
Pozdrawiam serdecznie

*teren po glebogryzarce, nawieziona ziemia, wygrabiona, wyrównana, przewałowana, nawieziona nawozem do siewu trawy, trawa zasiana najprostszym siewnikiem, podlana i przysypana leciutko torfem

Hej, a możesz przesłać zdjęcia jak to wygląda? Siałam dzień wcześniej trawę z substral, ale mam wrażenie że słabo rośnie i rzadko, podejrzewam nie najlepszą ziemię...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies