Strona główna Archiwum Forum Mapa ogrodów O nas Kontakt

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Karolina231

Dodany 09:05, 10 kwi 2019
Turkuć też jest, jeden znaleziony, a z tych dziurek glizdy wychodzą, w jeden widziałam biała larwe, ma się wrażenie że cały ogród zarobaczony ☹️☹️. Tylko jaka jest szansa że po ponownym przygotowaniu terenu znowu nie pojawi się to robactwo?
marcin544

Dodany 20:52, 10 kwi 2019
Karolina231 napisał(a)
Turkuć też jest, jeden znaleziony, a z tych dziurek glizdy wychodzą, w jeden widziałam biała larwe, ma się wrażenie że cały ogród zarobaczony ☹️☹️. Tylko jaka jest szansa że po ponownym przygotowaniu terenu znowu nie pojawi się to robactwo?

Uzyj dursban
Karolina231

Dodany 09:17, 11 kwi 2019
Już użyty wczoraj 10.04,a jak poznam, że zadziałał? Wiem też że oprysk trzeba robić co roku przez 3 lata
Llea

Dodany 09:01, 15 kwi 2019
Witam wszystkim, piszę ponieważ właśnie zabraliśmy się za zakładanie trawnika na zakupionej działce. Niestety trawa to głównie chwasty i jakieś patyki. Ściągamy cała trawe koparka, potem chcemy rozwiezc humus jaki mamy, rozłożyć siatkę na krety i nawiezc czarnoziemu. Pytanie czy następnie zasiąść trawę czy nawóz ( zarówno trawa jak i nawóz mamy firmy barenburg). Cały trawnik jest mocno nasloneczniony. Nasza ziemia to około 50cm torfu, pod spodem piach.
lukasz899

Dodany 15:35, 19 kwi 2019
Witajcie, rok temu zakupiłem dom od developera. Rozsypał on na działce 500m2 (z czego trawy będzie około 250m2) 2,5 wywrotki żyznej (tak mówił) ziemi. Następnie przejechała po tym wszystkim orka. W tym roku planuję posadzić na niej trawnik.

Zbadałem zasadowość tej gleby w kilku miejscach i z reguły wychodzi około 8pH, więc zbyt zasadowa. Ponadto na większości obszarów jest gliniasta. Czytająć różne źródła wiem, że muszę glebę rozluźnić i zakwasić. Zastanawiam się teraz jak to zrobić.

Myślałem by rozsypać 6-7m3 żwiru gruboziarnistego i 6-7m3 torfu - co razem powinno dać warstę około 6cm i solidnie wymieszać glebozgryzarką.

Z drugiej strony zastanawiam się czy aż tak warto inwestować, ponieważ sąsiadowi ogrodnicy podczas siania trawy usypali bardzo cienką warstwę swojej "dobrej ziemi" (tyle co zmieściło się na 3 przyczepki do osobówki) i trawę ma bardzo ładną. Co byście poradzili?
head67

Dodany 11:33, 20 kwi 2019
lepiej zainwestuj w ziemie ja ostaniu wyrotowałem z tyłu teren posiałem ok 200 m2 trawy początek kwietnia trawa nie wschodzi obok sąsiad przesypał wszystko czarnoziemem siał tydzień później i już ma 5 cm trawy a ja tylko codziennie podlewam i nic
karo_lina

Dodany 09:09, 25 kwi 2019
Zaczynam obecność na tym forum od wołania o pomoc w kwestii trawnika. Ratunku!
4 kwietnia na uprzednio (naszym zdaniem odpowiednio*) przygotowane podłoże zasialiśmy trawę Barenburg Watersaver. Po drodze było kilka chłodniejszych nocy, szczególnie w pierwszym tygodniu po posianiu. Teraz temperatura wydaje się być odpowiednia. Lejemy ziarenka codziennie. Trawa wykiełkowała miejscami (dosłownie kilka placków), a reszta nic. Po prostu nadal leżą ziarenka i czekają...
Gdzie i na jakim etapie popełniliśmy błąd? Mamy czekać nadal? Czy zacząć działać od nowa? Jeśli tak, to od czego zacząć?
Pozdrawiam serdecznie

*teren po glebogryzarce, nawieziona ziemia, wygrabiona, wyrównana, przewałowana, nawieziona nawozem do siewu trawy, trawa zasiana najprostszym siewnikiem, podlana i przysypana leciutko torfem
analyzer65

Dodany 07:33, 26 kwi 2019
Też miałem tak samo. Wysiewałem również mieszankę Barenbrug WaterSaver.
Trawa wschodziła bardzo długo i nierównomiernie ale wzeszła i ma się dobrze, także musisz poczekać jeszcze, zwłaszcza że od dnia siewu do dziś, było kilka chłodniejszych nocy.
karo_lina

Dodany 14:18, 26 kwi 2019
analyzer65 napisał(a)
Też miałem tak samo. Wysiewałem również mieszankę Barenbrug WaterSaver.
Trawa wschodziła bardzo długo i nierównomiernie ale wzeszła i ma się dobrze, także musisz poczekać jeszcze, zwłaszcza że od dnia siewu do dziś, było kilka chłodniejszych nocy.

Brzmi pokrzepiająco, dziękuję. Miejscamy dosypaliśmy jeszcze ziarenek i uzbrajamy się w takim razie w cierpliwość. Ogromne pokłady cierpliwości
Karolina231

Dodany 11:37, 29 kwi 2019
karo_lina napisał(a)
Zaczynam obecność na tym forum od wołania o pomoc w kwestii trawnika. Ratunku!
4 kwietnia na uprzednio (naszym zdaniem odpowiednio*) przygotowane podłoże zasialiśmy trawę Barenburg Watersaver. Po drodze było kilka chłodniejszych nocy, szczególnie w pierwszym tygodniu po posianiu. Teraz temperatura wydaje się być odpowiednia. Lejemy ziarenka codziennie. Trawa wykiełkowała miejscami (dosłownie kilka placków), a reszta nic. Po prostu nadal leżą ziarenka i czekają...
Gdzie i na jakim etapie popełniliśmy błąd? Mamy czekać nadal? Czy zacząć działać od nowa? Jeśli tak, to od czego zacząć?
Pozdrawiam serdecznie

*teren po glebogryzarce, nawieziona ziemia, wygrabiona, wyrównana, przewałowana, nawieziona nawozem do siewu trawy, trawa zasiana najprostszym siewnikiem, podlana i przysypana leciutko torfem

Hej, a możesz przesłać zdjęcia jak to wygląda? Siałam dzień wcześniej trawę z substral, ale mam wrażenie że słabo rośnie i rzadko, podejrzewam nie najlepszą ziemię...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies