Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

PiterSas 08:29, 30 kwi 2019

Dołączył: 02 lut 2019
Posty: 327
Karolina231 napisał(a)

Hej, a możesz przesłać zdjęcia jak to wygląda? Siałam dzień wcześniej trawę z substral, ale mam wrażenie że słabo rośnie i rzadko, podejrzewam nie najlepszą ziemię...

Hej.
Ja tez w tym roku robiłem dosiewkę i powiem wam (napiszę ) że trawa ogólnie może kiełkować do 18-21 dni jak temperatura oscyluje w granicy 8-10 stopni. Przy niższych temperaturach trawa nie wschodzi - po prostu czeka

A więc uzbrojcie się w cierpliwość i powodzenia
Karolina231 10:13, 01 maj 2019

Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 14
Tak to wygląda od zasiana 03.04, pierwsze kiełki ok 15. 04. Trawa ma ok 5 cm i mam wrażenie że rośnie jakby się jej nie chciało
analyzer65 07:12, 02 maj 2019

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Widać, ma ochotę rosnąć. Trzeba czasu, ciepła i wilgoci, choć z tym teraz trudniej bo susza panuje. Musisz podlewać.
Greenwitek 11:33, 02 maj 2019

Dołączył: 22 sty 2019
Posty: 12
Jaką trawę wybrać Barenbrug Sport czy Gazonowa BIS, nie patrząc na cenę, tylko chce ciemnozielony dywan
wasiu 10:56, 06 maj 2019

Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 14
Witam maniaków trawnikowych!
Mam na imię Michał i w tym roku postanowiliśmy razem z małżonką w końcu ogarnąć nasze chwastowisko...
Również chciałbym zaprezentować swoje wypociny z moim trawniczkiem. Całość samego trawnika to ok 650 m2 jak widać na zdjęciach poniżej. Moja praca składała się z kilku etapów:
- Cały stary trawnik przeorany glebogryzarką, wygrabione wszystkie pozostałości trawy, korzenie, kamyki i inny syf.
- W związku z tym, że ziemia u mnie na ogrodzie jest bardzo dobrej jakości to musiałem dokupić 2 wywrotki ziemi, które zostały rozgrabione po całości aby wyrównać teren. Następnie traktor z większą glebogryzarką wyrównał całość, potem kolejne grabienie itp.
- Zostało zamontowane automatyczne podlewanie (3 sekcje po 3 spryskiwacze wynurzalne)

















No i teraz praca stoi od 2 tyg ponieważ czekam na ekipę aż zrobi drenaż pod dwie rynny które wychodzą na ogród (ach te majstry...) . Nie mogę zasiać jeszcze trawy (Barenbrug universal) ponieważ będzie jeszcze trochę chodzenia z taczkami itp. Niestety zaczęły wschodzić pojedyncze chwasty oraz część starej trawy. Podobno ekipa ma zrobić to do końca tygodnia ale może poradzicie Forumowicze co mam zrobić (czy nic nie robić) z tym co już zaczyna wschodzić na ogrodzie? Zdjęcia tego co wyrosło poniżej.




wasiu 12:39, 07 maj 2019

Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 14
Czy ktoś mógłby mi pomóc z powyższym problemem?
eVka 12:50, 07 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zastanawiam się, no chyba tylko odchwaszczacz ale ręcznie to się zajedziesz. Kopać szkoda, bo teren wyrównany. Sama nie wiem. Ja miałam podobnie ale dużo mniejszy areał i wyrywałam chwasty ręcznie. Tylko nie pryskaj Roundopem, to najgorsze rozwiązanie.
____________________
wasiu 15:57, 07 maj 2019

Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 14
effka napisał(a)
Zastanawiam się, no chyba tylko odchwaszczacz ale ręcznie to się zajedziesz. Kopać szkoda, bo teren wyrównany. Sama nie wiem. Ja miałam podobnie ale dużo mniejszy areał i wyrywałam chwasty ręcznie. Tylko nie pryskaj Roundopem, to najgorsze rozwiązanie.


No właśnie też Roundup odpada... Samo pielenie to też kawał roboty na takim terenie... Chyba, że może to motyczką pojechać to zawsze ograniczy wzrost do momentu zasiania (czyli pewnie w przyszłym tygodniu). Z chemii to też ciężko coś wybrać co mógłbym użyć i w ciągu tygodnia byłaby możliwość siania trawy. Może ocet? Naprawdę nie mam pojęcia co zrobić a chwasty zaczynają rosnąć...
eVka 15:59, 07 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
wasiu napisał(a)


No właśnie też Roundup odpada... Samo pielenie to też kawał roboty na takim terenie... Chyba, że może to motyczką pojechać to zawsze ograniczy wzrost do momentu zasiania (czyli pewnie w przyszłym tygodniu). Z chemii to też ciężko coś wybrać co mógłbym użyć i w ciągu tygodnia byłaby możliwość siania trawy. Może ocet? Naprawdę nie mam pojęcia co zrobić a chwasty zaczynają rosnąć...

Motyka dobry pomysł. Niestety chyba nie masz wyjścia...
____________________
marcin544 07:17, 08 maj 2019

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
wasiu napisał(a)
Czy ktoś mógłby mi pomóc z powyższym problemem?

Roundup najszybciej zrobilem oprysk i po 2 tygodniach sialem ale i tak conieco wyszlo a jak chcesz dluuugo czekac to cos na dwuliscienne i puma lub fusilalade na jednoliscienne wtbijaja wszystkie jednoliscienne procz kostrzewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies