Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 16:26, 03 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oto moje doświadczenie

Kompost nawet nie przesiany za bardzo, widać kawałki kory. Grubo, prawie nie widać zielonego. Potem woda i koszenie. Bez dobrego żarcia, wody pod dostatkiem obficie, i bez koszenia przynajmniej co tydzień (staram się kosić co 4 dni) nie będzie soczystego trawnika.

Przed:



Po:








____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:31, 03 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Inne miejsca, a było to upalne lato stulecia. Można? można







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waldek727 03:15, 04 gru 2018


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
matys84 napisał(a)

Waldku,
masz jakieś zdjęcia jak trawa odbiła po wertykulacji?


Danusia już Ci pokazała na swoim przykładzie na czym polega tajemnica posiadania ładnego trawnika. U mnie wygląda to identycznie, a trawnik ma już szósty rok.
-Czy mam zdjęcia jak trawa odbiła po jesiennej wertykilacji?
-Z tego roku nie mam, ponieważ zakończyła się już wegetacja.
Z tego co mi wiadomo, to Witek również przełożył na sezon jesienny wszystkie prace pielęgnacyjne w tym wertykulację trawnika. W/g mnie jest to o wiele lepsza pora na przeprowadzanie tego typu zabiegów, niż miesiące wiosenne.

Trawnik po wertykulacji z wcześniejszych lat.
Wiosna.








____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
analyzer65 07:51, 04 gru 2018

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
O kurde to i ja muszę na wiosnę podsypać kompostu. Rozumiem, że po zimie mogę to zrobić?
Gardenarium 11:05, 04 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, skoś dość nisko, zrób wertykulację, posyp kompostem i będzie.

My w tym roku nie zrobiliśmy jesiennej wertykulacji (polecamy ją) z powodu nawału prac związanych z budową stawu i hydroforni. To było pilniejsze przed mrozami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
matys84 14:52, 04 gru 2018

Dołączył: 11 lip 2017
Posty: 30
Gardenarium napisał(a)
Odbiła pięknie, widzę, że nie dowierzasz
Ja tak samo zrobiłam, zabiedzone trawniki zmulczowałam grubo kompostem, przegrabiłam i postawiłam wachlarze żeby dolało. Odbiła na medal.


Pani Danuto,

to zupelnie nie tak. Wierzę jak najbradziej. Trzymam się wszystkich rad Pani i Waldka. Jedyne czego jeszcze nie robilem to wertykulacji bo mam mlody trawnik. BYłem poprostu ciekawy efektu z cyklu "przed i po".
Gardenarium 16:04, 04 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dobra, źle myślałam
Na młodym trawniku nie robi się wertykulacji bo źdźbła są delikatne a darni jeszcze nie ma jako takiej. Dobrze że nie zrobiłeś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kokesz 18:54, 04 gru 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
A gdy się tak grubo posypie trawnik kompostem to raczej nie można po nim chodzić bo się wydepta, to jak go użytkować? Ja nie mam żwirowych ani betonowych ścieżek w ogrodzie...

A po takim nawiezieniu kompostem konieczna jest dosiewka? ja po wertykulacji nie dosiewałam trawy i trawnik się ładnie zagęścił?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gardenarium 21:29, 04 gru 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można chodzić, ja chodziłam, szybko przerasta trawą, trzeba jedynie dobrze podlewać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
analyzer65 07:13, 05 gru 2018

Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 113
Ja w tym roku zakładałem ten kawałek trawnika kolejny raz i trawa ładnie rośnie.
Właśnie, z uwagi na to że trawa jest zbyt młoda - wertykulacja odpada.

Do tej pory myślałem, że tak obfite przesypanie trawnika kompostem spowoduje że trawa zwyczajnie pod nim zacznie prędzej gnić niż przerastać, a to co przerośnie przez kompost będzie rzadkie i konieczna będzie dosiewka...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies