Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

eVka 19:58, 10 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Widać, że w ziemi nie ma powietrza, ja bym nawet trochę piasku dodała i porzadnie wymieszała broną rotacyjną. Ja faceta ze sprzętem wynajełam i w jeden dzień mi wymieszał ziemię z duża ilością ziemi z pola i kompostu. Ale wcześniej chwasty niestety usuwałam mozolnie ręcznie... przekopując ogród kawałek po kawałku łopatą. Kilka tygodni roboty... Ale warto. Roundap to najgorsze świństwo. Nie używaj chemii.
____________________
Gardenarium 16:39, 17 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przestań używać R. to nie będzie rósł mech.
Ziemia tłusta to znaczy, że wzięta w dłoń i zgnieciona - zlepia się w kulę i po naciśnięciu, kulka ta nie rozsypuje się. A powinna się rozsypywać.
Tłusta to tłusta, znaczy że niedobrze. Albo że wykopana z podmokłego terenu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
olaK 17:59, 17 mar 2019

Dołączył: 02 mar 2017
Posty: 27
Witam. Czy mogę nawozic trawę sianą jesienią, nawozem jesiennym do trawy żeby się wzmocniła? Czy dac normalny nawóz wiosenny. Trawa jest bardzo młoda urosła dopiero na mniej więcej 5cm.
Pozdrawiam
Gardenarium 16:42, 18 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nawóz jesienny jest przeznaczony na jesień i ma inny skład.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
olaK 16:59, 18 mar 2019

Dołączył: 02 mar 2017
Posty: 27
Dziekuje za odpowiedz. Wiem że ma inny sklad. Tylko trawnik był późno siany i pomyślałam że może trawa się lepiej ukorzeni i rozkrzewi po nawozie jesiennym danym teraz na wiosnę. Ale w sumie już przezimowala. Czy w taki razie nawozic ja normalnym nawozem czy się wstrzymać w ogóle.
Gardenarium 17:02, 18 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz się trawnika nie nawozi. Gleba nie ma jeszcze 12 stopni i trawa nie rośnie.
W kwietniu (połowa) dasz nawóz na start. A jaki - wybierz sobie z dostępnej oferty nawozów dla trawników.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
olaK 17:03, 18 mar 2019

Dołączył: 02 mar 2017
Posty: 27
Dziękuję. Wszystko jasne. Pozdrawiam
Greenwitek 13:45, 19 mar 2019

Dołączył: 22 sty 2019
Posty: 12
Chciałem się poradzić jakie nasiona trawy sportowej wybrać waham się pomiędzy Barenbrug Sport, Johnsons Sport, Boiskowa Bis firmy granum, bardzo długo miałem w planach zasiac Barenbrug ale ostatnio sporo myślę o Johnsons Sport i chciałem jakieś opinie o tych firmach.
Gardenarium 08:56, 20 mar 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie znam tych nasion. Nie wypowiem się. Najbardziej znana to Barenburg, ale jej nie siałam.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Ogrodyzielone 09:44, 20 mar 2019

Dołączył: 20 mar 2019
Posty: 1
Dzień dobry zakładam trawnik teren jest raczej nasłoneczniony którą trawę wybrać TRAWA KIEPENKERL MAJESTIC ROYAL czy BARENBRUG ELITE EXCLUSOR zależy mi na delikatnym reprezentacyjnym trawniku a może inny gatunek. Podłoże to 15cm czarnoziem a pod spodem piaski. Z góry dziękuję.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies