Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Jagara 11:29, 24 maj 2019


Dołączył: 18 maj 2017
Posty: 14
Dzień dobry,
Myślałam, że mój pierwszy post na Ogrodowisku (po ładnych kilku latach obserwacji Waszych pięknych ogrodów i obecności na forum incognito) będę pisać w innych okolicznościach i na inny temat, ale... Przechodzące właśnie przez Małopolskę intensywne opady deszczu przyszły 3 tygodnie zasianiu trawnika i teraz jego większość po prostu wraz z wodą spłynęła. Obraz, co - mam nadzieję widać na zdjęciach - jest dość przygnębiający.
Trawnika jest ok. 700 m, był siany w dwóch partiach, w odstępie kilku dni (27.04 i 1.05). Ta wcześniej wysiana część zdążyła już wzejść i tam nie jest aż tak źle. Ale na części później posianej spływająca woda zrobiła wałki z substratu torfowego, który był położony jako podłoże, zrobiły się swego rodzaju kaskadowe tarasy i gołe placki. Nie bardzo wiemy z mężem co z tym zrobić jak już przestanie padać - porozgrabywać te wałki z nasionami trawy? Dosypać torfu tam, gdzie spłynął? Dosiewać trawę? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Iwona

____________________
Iwona
Marcin684 22:43, 24 maj 2019

Dołączył: 13 kwi 2019
Posty: 4
Dziękuje za odpowiedz Pani Danuto
A jakie mieszanki traw (producent,firma) Pani poleca do założenia przydomowego trawnika?
Mam do obsiania 700m2, obecnie wyrównałem teren po ściągnięciu darni przez koparkę (tydzień cały walczyliśmy z małżonką. Teraz kopiemy i rozkładamy nawadnianie i obrzeża z kostki. Potem siatka na kreta i nadsypać średnio 7cm warstwę ziemi (czyli jakieś 88ton jak dobrze liczę - boję się że nasze taczki tego nie wytrzymają )Ale czego się nie robi dla ładnego trawnika
Dodam że ma to być ładny trawnik uniwersalny na którym pobiegają dzieciaki, a w niedzielne popołudnie będzie się nim można zachwycać leżąc na tarasie Jakieś propozycje?
Karolina231 11:07, 27 maj 2019

Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 14
Przesyłam zdjęcia z dziś i z przed tygodnia, różnica delikatna jest, myślicie że te rzadkie miejsca zarosną i zadarnią się? Coś tam dosiewam ale nie widzę żeby to rosło. Dziś 27.05 nastąpiło pierwsze koszenie, takie delikatne od zasiana 03.04!!!!!
Dziś
Tydzień temu
head67 11:13, 27 maj 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
Niestety musisz dosiać te place
kami 17:07, 27 maj 2019

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
lub za 2 lata samo zarośnie, nawóz, kosić.
Spraktykowałam.
head67 18:33, 27 maj 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
prędzej chwasty się wbiją
Karolina231 20:30, 27 maj 2019

Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 14
Jak dosiewam i przysypuje ziemią z worka to po deszczu te nasiona z ziemią jakby się kulkują i wałkują, ehhh tracę nadzieję na jednolitą darń☹️
head67 10:17, 28 maj 2019

Dołączył: 14 maj 2018
Posty: 53
weź dobrze rozgrab te miejsca posyp ziemia daj nasiona wymieszaj z ziemia udeptaj i wtedy luźno przysyp cienko ziemią
Gardenarium 07:19, 31 maj 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
mazilo napisał(a)
Proszę o poradę , pryskać środkiem na chwasty czy przekopać z siarką pylistą ( zalecenia po zbadaniu próbki ).Chwasty odrastają po przekopaniu .


Najpierw siarka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
wasiu 11:03, 31 maj 2019

Dołączył: 06 maj 2019
Posty: 14
Mała aktualizacja pracy w moim ogrodzie. Dość długo się to ciągnie ale wracam z pracy, przebierka w ciuchy robocze i jazda w pole Jak jest wena to latareczka czołówkowa i można pracować dalej.
Tydzień temu ze względu na ilość chwastów jakie już wyrosły zamówiłem glebogryzarkę separacyjną, która pracowała na głębokość 10 cm.




Następnie całość została zwalcowana walcem o wadze 80 kg i przeciągnięta paleta z obciążeniem 15kg wzdłuż i wszerz na wyrównanie powierzchni. Na dobitkę (dla siebie) jeszcze poleciałem tak samo ale już bez obciążenia palety.






Wczoraj jeszcze raz przegrabiłem wszystko aby było gotowe pod wysiew trawy (w końcuuuu!!! ) zdjęcia z pracy poniżej:




Dzisiaj jeszcze dopieszczę parę miejsc aby już nie łazić przez najbliższe 2 tygodnie po ziemi.
Dzień jutrzejszy mam zaplanowany tak:

- wysiew nasion trawy Barenbrug Universal na krzyż (nie wiem jeszcze czy z ręki czy z siewnika - mam taki zwykły marketowy z kółkami) może coś podpowiecie, którą metodę wybrać?

- wałowanie lekkim walcem (30 kg)

- podlewanie

- siedzenie na tarasie z uśmiechem, że 2 miesiące najcięższej pracy już za mną i patrzenie jak rośnie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies