Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

ogrod_lesny 22:13, 14 lip 2022

Dołączył: 12 lut 2020
Posty: 14
Dziękuję. Tak właśnie zrobię. Jest jeszcze jedna kwestia, która nie daje mi spokoju. Czy poziom ziemi przygotowany do siania robić na równo z poziomem zraszaczy i ścieżek, czy niżej np o 1cm bo po wykiełkowaniu gleba się podniesie?
Wiolka5_7 22:28, 14 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
ogrod_lesny napisał(a)
Dziękuję. Tak właśnie zrobię. Jest jeszcze jedna kwestia, która nie daje mi spokoju. Czy poziom ziemi przygotowany do siania robić na równo z poziomem zraszaczy i ścieżek, czy niżej np o 1cm bo po wykiełkowaniu gleba się podniesie?


Ja mam obrzeża betonowe i jak przygotowywałam glebę pod siew to na równo z górą obrzeża
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Pan_Kleks 22:34, 21 sie 2022

Dołączył: 17 sie 2022
Posty: 11
reso33 napisał(a)
Jak to jest tylko 150m2 to ja bym to zaorał i wysiał na nowo - pozbądź się chwastów, a trawę wysiej najlepiej na jesień kiedy tego całego badziewia nie będzie, bo teraz wszystko się wysiewa więc wygląda jak wygląda, na chwilę obecną widać tutaj wszystko tylko nie trawę. Najważniejsze z moich obserwacji to pozbyć się chwastów przed siewem czyli:
1.glebogryzarka
2.czekam tydzień, dwa -- > usuwasz chwasty (ręcznie albo chemia)
3.czekam znowu tydzień, dwa -- >usuwasz chwasty
4.siejesz
5.podlewasz (zraszasz)
Zanim zasiałem nie miałem żadnego chwasta w ziemii ale kosztowało mnie to bardzo dużo pracy i przygotowań (ok. 2mce), teraz trawa wygląda jak z rolki
Powodzenia.


Witam wszystkich.
Pytanie początkującego, dlaczego taka kolejność (glebogryzarka a potem oprysk) a nie najpierw zwalczanie chemiczne a po czasie glebogryzarka?
poskus 17:43, 20 wrz 2022

Dołączył: 20 wrz 2022
Posty: 1
Cześć prośba o pomoc, chce przygotować ziemie pod trawnik jednak już chyba z uwagi na pogodę za późno. Czy dobra opcja będzie przygotwać grunt pod wysiew jeszcze teraz jesienią a na wiosnę zasiać trawę?
Teraz planuje (z uwagi na mocna gliniasta ziemie) nawieźć piasku i glebogryzałką wymieszać spulchnić ją z piaskiem. Założyć siatkę na Krety a następnie nawieźć ziemi z nawozem i tak zostawić do wiosny.
Czy to dobra opcja? Czy lepiej całość zrobić na wiosnę?
Wiolka5_7 20:04, 20 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
poskus napisał(a)
Cześć prośba o pomoc, chce przygotować ziemie pod trawnik jednak już chyba z uwagi na pogodę za późno. Czy dobra opcja będzie przygotwać grunt pod wysiew jeszcze teraz jesienią a na wiosnę zasiać trawę?
Teraz planuje (z uwagi na mocna gliniasta ziemie) nawieźć piasku i glebogryzałką wymieszać spulchnić ją z piaskiem. Założyć siatkę na Krety a następnie nawieźć ziemi z nawozem i tak zostawić do wiosny.
Czy to dobra opcja? Czy lepiej całość zrobić na wiosnę?


Dobrze planujesz, teraz przygotuj glebę a wiosną siej. Ja tak robiłam nawozu bym nie dawała. Dasz w przyszłym roku jak trawa urosnie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ogrod_lesny 21:42, 20 wrz 2022

Dołączył: 12 lut 2020
Posty: 14
Pod koniec sierpnia wysiałem trawę na porządnie przygotowany teren. Trawa bardzo ładnie rośnie, jest już w prawdzie zielony dywan. Zastanawiam się czy sypnać teraz nawóz jesienny? W połowie sierpnia jak szykowałem glebę jako, że było już dosyć późno dodałem pół dawki nawozu yara mila complex i przekopałem glebogryzarką razem z hydrożelem więc trawnik nie jest zbyt mocno zasilony.

Jak znajdę chwilę zgram zdjęcia i wrzucę fotorelację
Wiolka5_7 22:42, 20 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
ogrod_lesny napisał(a)
Pod koniec sierpnia wysiałem trawę na porządnie przygotowany teren. Trawa bardzo ładnie rośnie, jest już w prawdzie zielony dywan. Zastanawiam się czy sypnać teraz nawóz jesienny? W połowie sierpnia jak szykowałem glebę jako, że było już dosyć późno dodałem pół dawki nawozu yara mila complex i przekopałem glebogryzarką razem z hydrożelem więc trawnik nie jest zbyt mocno zasilony.

Jak znajdę chwilę zgram zdjęcia i wrzucę fotorelację


Tak dałabym teraz nawóz jesienny , trawa się lepiej ukorzeni przed zimą.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Pan_Kleks 22:13, 06 paź 2022

Dołączył: 17 sie 2022
Posty: 11
chce posiać jakiś poplon żeby użyźnić moją piaszczysta glebę, a na wiosnę przejechać raz jeszcze glebogryzarką i posiać trawnik. Co byście proponowali na poplon o tej porze roku?
Gardenarium 10:43, 26 gru 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Żyto ozime.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kogelmogel 12:06, 25 maj 2023

Dołączył: 25 maj 2023
Posty: 2
Dzień dobry,
3 maja zasialismy trawę Barenburg sport. Ziemię nawiezlismy, ubilismy, zagrabilismy, trawa z siewnika, walec i zagrabiona. Mamy nawadnianie, jest podlewana 2 razy dziennie. Wygląda jak na zdjęciach. Dać jej czas czy gdzie jest błąd?
Widziałam tu w poście zdjęcia tej samej trawy i efekt po 2 tygodniach- dywan, a u nas po miesiącu...efekt jak niżej..


Proszę o poradę.
Z góry dziękuję.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies