Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Gardenarium 18:51, 04 kwi 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym nawet podwyższyła na 12 st. Nie wzejdzie trawa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
queila 12:35, 08 kwi 2022


Dołączył: 04 paź 2021
Posty: 11
witam mam do zrobienia dosiewki, (trawnik siany późną jesienią), wiem że trzeba jeszcze poczekać z dosiewkami za temperaturą.
A co z koszeniem? Czy już skosić, potem dosiać?

Sąsiedzi już dwa tygodnie temu kosili trawniki, robili "wertykulację" czy coś nie wiem jak to się nazywa....
Czy przy świeżym trawniku potrzebne są jakieś dodatkowe zabiegi, czy tylko kosić, podlewać, nawozić?
Co z tą wertykulacją? Myślałam zawsze że to zabieg na stare trawniki żeby go odmłodzić
Wiolka5_7 13:46, 08 kwi 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
queila napisał(a)
witam mam do zrobienia dosiewki, (trawnik siany późną jesienią), wiem że trzeba jeszcze poczekać z dosiewkami za temperaturą.
A co z koszeniem? Czy już skosić, potem dosiać?

Sąsiedzi już dwa tygodnie temu kosili trawniki, robili "wertykulację" czy coś nie wiem jak to się nazywa....
Czy przy świeżym trawniku potrzebne są jakieś dodatkowe zabiegi, czy tylko kosić, podlewać, nawozić?
Co z tą wertykulacją? Myślałam zawsze że to zabieg na stare trawniki żeby go odmłodzić


Ja kosiłam w marcu przed wertykulacją.Zatem możesz już go skosić.
Przy tak młodym trawniku należy go tylko wygrabić grabiami, dać nawóz,podlewać i kosić.

Wertykulację robimy na min.2 letnim trawniku.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
doriss8 19:40, 20 kwi 2022

Dołączył: 20 kwi 2022
Posty: 5
Mam pytanie, czy jest już odpowiednia pora na zakładanie trawnika z siewu czy lepiej jeszcze się wstrzymać? Mam już przygotowany teren, czekam na dobrą pogodę, ale malutkie chwasty powoli wyrastają... Pogoda na najbliższe 10 dni w moim regionie to około 13-16 st. w dzień i 4-6 st. w nocy. Wiem, że trawnik wschodzi w temperaturze powyżej 12st, ale martwię się że nocą jest jeszcze za zimno
Wiolka5_7 20:01, 20 kwi 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Robiłam dosiewkę 11 dni temu i już kiełkuje mimo zimna
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gardenarium 21:43, 20 kwi 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Masz dwa wyjścia, siać lub nie siać, cokolwiek by się nie doradziło może to być zła rada, bo nikt nie wie jaka będzie pogoda
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
queila 09:26, 21 kwi 2022


Dołączył: 04 paź 2021
Posty: 11


tak wygląda moja trawa - siana późną jesienią.

trawnik jeszcze nie koszony ani razu.

Czy to normalne że ma taki odcień zieleni (blado zielona, lekko w żółty wpadająca) ?

Trawniki sąsiadów zakładane rok wcześniej są ciemno zielone. Trochę martwi mnie ten kolor. Co źle zrobiłam?
Jeden sąsiad kupował najtańszą ziemie workowaną z marketu, drugi miał z żwirowni tylko z innej niż my.
Żwirownia skąd braliśmy ziemię była z polecenia, więc to nie kwestia ziemi.

Gardenarium 21:25, 25 kwi 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trawnik ma za mało nawozu, jest zagłodzony, poprawi się po równomiernym nawożeniu i podlewaniu i musi być cieplej, żeby zaczął rosnąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
queila 08:38, 12 maj 2022


Dołączył: 04 paź 2021
Posty: 11
a jaki nawóz będzie najlepszy?
dawid1590 13:18, 18 maj 2022

Dołączył: 18 maj 2022
Posty: 4
Hej, Jestem tu nowy. Mam duży problem. Zasiałem trawnik, Ziemia zgrabiona, zwałowana trawa zasiana, delikatnie zgrabiona i zwałowana. Podlewane dwa razy dziennie rano i wieczorem (wysokie temperatury i zero opadów). Mieszanka jaką użyłem to Trawa Barenbrug Resilient blue. teren około 900m2. Ziaren poszło niecałe 20kg.
Po dwóch tygodniach jest jeden wielki dramat. Na zdjęciach u innych widać, że po dwóch tygodniach jest ładnie wyrastający trawnik a u mnie to jeden wielki koszmar. Załączam zdjęcia. Co mam teraz z tym zrobić ? Przeorać i siać na nowo, czy podlewać dalej i liczyć, że cos z tego jeszcze wyrośnie?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies