Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu

queila 08:27, 07 paź 2021


Dołączył: 04 paź 2021
Posty: 11
To mnie uspokoiła pani
Pierwszy raz siałam trawę i nie bardzo miałam się też kogo poradzić, więc zostało mi czerpanie wiedzy z inrernetu

ziemię braliśmy ze sprawdzonego punktu, znajomi nam polecili. Ogrodnik który miał nam robić ogród też mówił że to bardzo dobra ziemia jest.
Naturalna ziemia na oko też nie wyglądała źle, dużo dżdżownic było jak kopałam (a to chyba dobrze?), fakt były też smugi takiej jakby szarej gliny
wcześniej podobno było tam pole normalnie obsiewane przez rolnika

we wtorek udało się mi rozwieźć ziemię na pozostałej części ogrodu, wyrównać, uwałować i zaczęłam robić obrzeża.
Wczoraj cały dzień popadywało, więc robota stoi, ale ambitnie chcę w sobotę skończyć obrzeża i zasiać trawę.

Czy szerokość rabaty przy płocie 70 cm jest wystarczająca?
Chcę posadzić tam krzew ozdobne (krzewuszka, budleja, hibiskusy), trawy ozdobne, róże, liliowce, lilie, tulipany.... tak żeby cały czas coś działo się dookoła, a nie tylko tuje których po prostu nie lubię, ale i żeby trochę osłonić się od sąsiadów
queila 07:56, 10 paź 2021


Dołączył: 04 paź 2021
Posty: 11
Witam, wczoraj była piękna pogoda więc zgodnie z planem zasiałam trawę
Dzisiaj rano patrzę... Przymrozek
Czy mogło to zaszkodzić trawie wysianej wczoraj i tej tydzień temu (zauważyłam że zaczęła wschodzić)
Gardenarium 09:01, 10 paź 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie powinno zaszkodzić, nam kiedyś trawnik wzeszedł w grudniu, w listopadzie było różnie, potem poszło kilka dni słonecznej pogody i trawka zazieleniła się.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kuzikowa 12:43, 12 paź 2021

Dołączył: 10 cze 2021
Posty: 6
Trawa siana 15 września. Gleba rodzima na moje oko dobra, wymieszana dodatkowo z kompostem i mączką bazaltową. Jeszcze nie koszona, myślę że pierwsze koszenie za około tydzień.
Czy po koszeniu zasilić jeszcze połową miesięcznej dawki nawozu jesiennego bez azotu czy lepiej już nie ruszać i nawozić na wiosnę nawozem wiosennym?
Proszę o radę bo nie chciałabym przedobrzyć
Gardenarium 19:14, 12 paź 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zostaw w spokoju.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kuzikowa 09:38, 13 paź 2021

Dołączył: 10 cze 2021
Posty: 6
Dziękuję, w takim razie zostawiam
Kasia83 17:28, 13 paź 2021

Dołączył: 08 maj 2021
Posty: 11
Mam pytanie, nasz trawnik wysiany 15 września, czyli ma prawie miesiąc. Z sosen, które rosną w lesie za płotem spadają igły. Czy mogę je delikatnie wygrabić plastikowymi grabiami czy nic nie robić, żeby nie zniszczyć młodych źdźbeł?
Gardenarium 20:35, 13 paź 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Grabić lub zbierać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kasia83 21:25, 13 paź 2021

Dołączył: 08 maj 2021
Posty: 11
Dziękuję Pani Danusiu. Pozdrawiam
queila 08:57, 21 paź 2021


Dołączył: 04 paź 2021
Posty: 11
Trawa zasiana 3 pażdziernika....
Z daleka ładnie zaczyna wyglądać
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies