Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zamieszkać w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Zamieszkać w ogrodzie

magdaw 20:20, 19 maj 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
iwka napisał(a)


Kurcze bardzo mi sie podoba, w ogrodniczym kiedyś widziałam i Pani mi odradzła ze względu na kolce, ale u Ciebie ich nie widzę, to jakiś inny gatunek?

tak bez kolców
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
magdaw 20:34, 19 maj 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Efffa napisał(a)
Magda a rysowałaś Ty jakiś plan ogrodu? Czy sadzisz spontanicznie? Jak ogólnie ma Twój ogród wyglądać, bo domek super nowoczesny, taras też a nie wiemy jaką koncepcję ogrodu masz, naprowadź nas!

Ewelinko od frontu będzie 6 katalp w równych odległościach od siebie pomiędzy nimi klony czerwone garnet i od strony płotu niskie berberysy i Żurawki w 4 kolorach plus dzwonki alpejskie i inne kwitnące byliny
od strony tarasu na skarpie drzewa jeszcze 2 dosadzę tylko czekam ma je zamówione na jesień. za mini aby zasłonić się będą perukowce, berberysy , weigele i pęcherznice diabolo już tam są. niżej byliny kwitnące w tym mnóstwo ulubionych moich białych ostróżek i śa tam płożące jałowce ( nie wiem czy na zdjęciach widać)...
A boki to będzie wydatek bo to będzie cis przed nim hortensje limelight plus coś jeszcze kwitnącego niżej ale nie wiem - propozycje miło widziane.
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
magdziam 08:34, 20 maj 2015


Dołączył: 15 lis 2012
Posty: 472
przyszłam się przywitać po sąsiedzku, bardzo ładny dom, lubię takie.
____________________
magdziam - Nowe życie na pszczyńskiej ziemi
magdaw 22:52, 20 maj 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
witam witam i zapraszam do pozostawiania uwag
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
magdaw 13:47, 21 maj 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
to a propos pomysłu co przed hortensjami- takie zdjęcie z ogrodowiska od P. Danusi.
ostrogowiec biały i różowy kocimiętka szałwia omszona ostnica.. tylko nie wiem czy to nie za wysokie????

myslałam o ostrogowcach i szałwii przed i pomiędzy nimi i ew. ostróżkami za
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Efffa 13:48, 21 maj 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
ładne zdjatko , a ja magda myślałam o czymś nizszym, podsuń coś!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
magdaw 13:51, 21 maj 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
no sama nie wiem te limeligty rosnawielkie
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
lindsay80 14:23, 21 maj 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
bardzo ładna inspiracja.
Ale myślę, że jak to dasz przed limkami to za dużo tam się będzie dziać.
Ja bym tam dało jeden rodzaj jakiejś atrakcyjnej rośliny, propozycje: żurawki, albo hosty, albo przetacznik, albo jakaś trawa.

____________________
Tu ma być ogród :)
magdziam 14:56, 21 maj 2015


Dołączył: 15 lis 2012
Posty: 472
piękna kompozycja na zdjęciu, wg mnie dobrze Ci dziewczyny radzą, że z hortensjami to już za dużo tego będzie. Ostrogoece mnie zaciekawiły, poszperam co to takiego, jakie ma wymagania
____________________
magdziam - Nowe życie na pszczyńskiej ziemi
magdaw 22:23, 21 maj 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Żurawek tam nie chce bo będzie ich sporo pod klo nami hostów nie lubię i nie dam się przekonać wiec czekam na propozycje a jeszcze mam wątpliwość jak gęsto te hortensje posadzić cały rząd czy z przerwami plus jeszcze coś? ?? Macie jakieś inspiracje? Co p Danusia sadzi bo nie wiem...
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies