Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zamieszkać w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Zamieszkać w ogrodzie

magdaw 21:06, 28 wrz 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
mam jeszcze kolejkę do sadzenia
5róż chopin
5 herbacianych
3 migdałki trójklapowe
5 hortensji różowych ( zapomniałam już które to)
borówki , maliny i poziomki

no i jak tak pomyślę to nie widzieliście jeszcze mojego nasadzenia od wschodu : limelighty ( 10 x 2 sztuki) na przemian z mis kantem graciclimus a przed nim w rzędzie linia 7 azalii rokoko , pachnąca azalia biała ,,, i tulipany ale to wiosną pokażę jeśli jeszcze ktoś do mnie zagląda
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
lindsay80 21:10, 28 wrz 2015


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
No pewnie, że zaglądamy, dlatego pokazuj ta rabate, do wiosny dziewczyno nie kaz czekać!

Ale Ci się pomidory udały i synek niezły slodziak
____________________
Tu ma być ogród :)
magdaw 07:02, 29 wrz 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
No dziękuję kochana jakoś tak planuje planuję latem nie sądziłam przez ten upał okropny wydaje mi c się ze efekty marne ale potrzebuje pomocy z rabatami frontową muszę cyknąć fotki i coś poradzicie
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Efffa 08:33, 29 wrz 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
magdaw napisał(a)


no i mój syn z własnym plonem
jakoś się dziwnie obrócił....

Plony urodzajne, a syn słodziak.
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
magdaw 22:29, 08 gru 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Dla Danusi z prośbą o poradę:

Danusiu pierwsze zdjęcie to jakaś tam mapka ale to jedyne co mam w skali co pokazuje dom i garaż który jest wolnostojący:

kolejne zdjęcie to stan bo lipcowej wichurze kiedy to przewróciło mi posadzone drzewa ale tam może uda ci się zobaczyć jak to posadziłam:



I koleje zdjęcie to taki na szybko plan przepraszam że tak ale jestem w Madrycie w hotelu i nie mam za bardzo tu narzędzi do rysowania:

Objaśnienie do rysunku:
taras ma 12 m i jest to równocześnie cały budynek od strony południowej, i cała ta ściana na parterze to szkło,
od wschodu jak zaznaczyłam do granicy działki jest 4 m i tam jest już dom a co za tym idzie posadziłam x i o co oznacza limelighty (po 2 w dołku jak każesz) i miskanty gracilimus naprzemiennie (traw jest tam 10 a hortensji chyba ) za nimi planuję ekran z cisa na całej wschodniej stronie to jet ok 35mb(jeszcze go nie ma bo ogrodzenie będzie wiosną)
AAA to pienne sczepione migdałki na wysokości ok 1.20 m, M oznacza planowaną jeszcze nie posadzoną Magnolię, ten narożnik pd-wschodni planowałam choina kanadyjską obsadzić.
o1-klon czerwony
o2 - glediczja
o3 - ambrowiec
o4 - planowane 3 obok siebie marikeny
05 - planowany grujecznik i jeszcze jest
o6 - buk fastigata wąski zielony
PPPP - to 4 perukowce czerwone
B-to 8 berberysy
T - 4 tawuły
za 05 posadziałam derenie sibrica ale to już nie jest na przeciw tarasu i za bukiem rosną pęcherz nice diabolo

i jeszcze buk który miał zacieniać taras - już rósł ale wichura złamałago50 cm od ziemi i niema... ale doradź proszę czy w dobrym miejscu był posadzony czy nie za bardzo od zachodu

Będę wdzięczna za pomoc bo jeśli chodzi o wschodniąlinie to jestem przekonana że cis przed nim limelighty i miskanty naprzemiennie a przed nimi azalia japońska ( 10 sztuk)jest ok , a dalej na pn tego nie widać na zdjęciu przed cisem posadze ok 10 rh CW to do tego południa nie mam pewności.
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Anabell 00:05, 09 gru 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Magda
przyszłam z wątku o krokusach, zobacz na mojej stronie jak posadziłam krokusy, w sumie w kilku miejscach jest 2400 szt. dawno temu też miałam sadzone w trawniku.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
magdaw 07:19, 09 gru 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
już pędzę patrzeć!
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Gardenarium 08:02, 09 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Południe jest kolekcją drzew (za dużo ich jest), a nie kompozycją ogrodową, wg mnie musisz zrezygnować z części drzew, a na pewno z migdałków.

Dom jest super nowoczesny, uwielbiam taką kolorystykę, aż się proszą proste linie i ograniczona ilość gatunków, nawet jednakowe drzewa, albo przynajmniej po 3 i dwa gatunki, inaczej zrobi się straszliwy misz-masz. Wyprostuj ten ogród a stanie się jednym z najładniejszych na Ogrodowisku Ja ci to mówię
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:12, 09 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Śliczny masz dom, śliczny taras, śliczne drzewo przy tarasie, rozmach widać Nic jednak z tym nie robisz Obejrzawszy cały wątek widzę, że marnujesz ten potencjał myśląc, że do tego domu stworzysz to, co ci się podoba czyli angielski ogród. To co wychodzi to ogródek działkowy jedynie, rabatki z pomieszanymi kwiatkami, bratkami, cebulowymi. Tutaj trzeba rozmachu, jeśli bratki to tysiąc sztuk,. jeśli cebulowe to 5 tysięcy, ale brakuje konkretnego pomysłu, brakuje ram.
Kwiatki, bratki to jedynie mały dodatek..

Brakuje linii, brakuje form. Bawisz się jedynie rabatkami, z których nic nie wynika, bo nie chcesz słuchać nie tylko moich rad, ale rad innych osób, co mają podobne domy. Takich rad było wiele. Skoro robisz po swojemu i nie wychodzi, to może warto posłuchać?

A zacząć trzeba od wytyczenia całego ogrodu, a nie od planowania w jakiej kolejności posadzisz kolejne drzewo do kolekcji, bo takiego jeszcze nie ma. To niedobra droga.

Ja niestety muszę prawdę powiedzieć, bo taka moja rola czasem jest. Rok minął i powinnaś mieć już cudny ogród do cudnego domu, A tak ogród szpeci ten dom niestety.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:16, 09 gru 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Skoro takie wygwizdowo, to sadź najpierw żywopłoty, bo szkoda drzew na te wichury
Mogłabyś je tanio zrobić z kopanego z gruntu grabu gęsto posadzonego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies