Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zamieszkać w ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Zamieszkać w ogrodzie

magdaw 10:41, 09 gru 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Oj Danusiu boleśnie...
No coż wydawało mi się że słucham...ale może nie?
żywopłotów jeszcze nie ma bo ogrodzenia nie ma a nie ma bo kasy póki co koniec... i tak pomalutku...
ale od wschodu cis i te limeligty plus miskanty i te 12 różaneczników żle?
Nie wlepiałam tych zdjęć bo to wszystko takie małe ..
Drzewa przy tarasie nie ma bo złamało
Czy możesz tak jakoś konkretniej DRUKOWANYMI doblondynki
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
malkul 10:47, 09 gru 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Zgadzam się z Danusią w całej rozciągłości.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Kasya 11:12, 09 gru 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41972
Zagladam bo mi sie strasznie podobają twoje okna tarasowe
Jestem bardzo ciekawa twojego ogrodu
Danusia ma racje co do nasadzen , jesteś na początku wiec masz szanse zrealizować wszystko jak należy
Ja tak nie potrafię bo u mnie chęć posiadania wszystkiego jest silniejsza niż umiar i rozsądek mimo to mam nadzieje ze po latach ułoże sobie wszystko jak trzeba, ale będę wielokrotnie przesadzać do tego czasu...
Ty możesz tego jeszcze uniknąć
Zgadzam sie ze jeśli wygwizdów to trzeba szybko zywoploty, mam jedynie mieszane uczucia co do grabow które dla mnie są piękne latem i smutne zimą
Będę śledzić planowanie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Magda70 11:35, 09 gru 2015


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Bolesne ale prawdziwe

____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
magdaw 12:37, 09 gru 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Tak mnie Danusia zdołowała ale właśnie SZEFOWO nie prawdziwe.
Szefowa przeczytała od początku i poczytała pewnie o moich planach z zawijasami A ja od tego czasu przeczytałam na ogrodowisku sporo i spor już zmieniałam , zaplanowałam i to wszystko już wygląda inaczej , cały przód jest symetryczny rabaty są prostokątne, żywopłocie z cis a przed nim RH CW... tylko wiecie ja nie mam za bardzo czasu i nie robię zdjęć bo mi się wszystko wydaje łyse, puste i małe...
No i jeszcze mam piękny warzywnik w skrzyniach ( inspiracja z ogrodu z lustrem)
Ale słucham więc trochę wiary a jak wyjde zpracy to późną nocą coś spróbuję naszkicować i pokazać wam jak jest...

Jedno to prawda z tymi drzewami ale co przedobrzyłam...?

Na to nie mam pomysłu... pomóżcie
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
iwka 12:44, 09 gru 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
to, że łyse puste i małe to nic, przecież urośnie rób zdjęcia, zawsze lepiej doradzić jak widać coś a i potem masz fajne porównania dla siebie do wspomnień tak tego nie zobaczysz, ale jak porównasz zdjęcia to wtedy widać jak szybko wszystko rosnie i to jeszcze bardziej dopinguje do działania

ja Ci wiele nie podpowiem bom za cienki bolek, ale na pewno znajdą się dobre duszyczki, które sie znają i Ci pomogą
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
magdaw 14:07, 09 gru 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
zatem wieczorem obiecuję coś wrzucić...
Trochę się zdołowałam bo są tacy co zaczynali ze mną i mają już gotowy ogród .. ja niestety nie mogę CALEJ kasy wydać tylko na krzaczory
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
magdaw 19:01, 09 gru 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
Nowe zdjęcie dla Danusi i dla was oczywiście:

Przykro mi że tak ale mam w hotelu ograniczone możliwości. 1 kratka to 1 mb działka to 32 x 35 m, ścieżki granit taki jak u Danusi a przed garażem to płyty Libet maxima w kolorze grafit jak narysowałam w takim układzie.
to co długopisem to rośnie czerwone to plany proszę o konkretne uwagi i za wszystkie z góry dziękuję!
Kopiuje opis bo pewnie nikt nie pamiętam co tam upchałam:
ooo to pienne sczepione migdałki na wysokości ok 1.20 m, M oznacza planowaną jeszcze nie posadzoną Magnolię, ten narożnik pd-wschodni planowałam choina kanadyjską obsadzić.
AAA- to 3 rozplenice
o1-klon czerwony
o2 - glediczja
o3 - ambrowiec
o4 - planowane 3 obok siebie marikeny
05 - planowany grujecznik i jeszcze jest
o6 - buk fastigata wąski zielony
PPPP - to 4 perukowce czerwone
B-to 8 berberysy
T - 4 tawuły
za 05 posadziałam derenie sibrica ale to już nie jest na przeciw tarasu i za bukiem rosną pęcherz nice diabolo
CO do frontu wiem ze Danusia nie poleca katalp ale mój maż bardzo je tam chciał mamy obok ogrodnictwo gdzie rosną i sa piękne co roku.
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
magdaw 20:59, 09 gru 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
hej pomóżcie trochę bo straciłam zapał... i nic mi się już nie chce
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Kasya 21:08, 09 gru 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41972
magdaw napisał(a)
zatem wieczorem obiecuję coś wrzucić...
Trochę się zdołowałam bo są tacy co zaczynali ze mną i mają już gotowy ogród .. ja niestety nie mogę CALEJ kasy wydać tylko na krzaczory


No co ty.... Jak ktoś ma dużo kasy to płaci firmie i robia mu ogród np w miesiąc
A jak nie ma to tworzy swój ogród i kilka sezonów... I to tez jest piękne
Na efekt czeka sie długo ale i satysfakcja wtedy większa
Czym tu sie dolowac ?
Cała zima na myślenie i oglądanie inspiracji
Może byś powstawiala jakieś zdjęcia ogrodów które ci sie podobają ?
Łatwiej będzie coś doradzić w twoim stylu
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies