Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Obwódki z bukszpanu

Pokaż wątki Pokaż posty

Obwódki z bukszpanu

Gardenarium 15:21, 07 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie mam zdjęć na pochyłym terenie ale to niezły pomysł, Może zrób przeplatany żywopłot węzłowy, a jeśli nawet będzie to prosty wzór, to dzięki pochyłościom będzie lepiej wyeksponowany.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Laura 21:49, 11 cze 2012


Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 103
Dziękuję na razie jestem na etapie obserwacji i pielęgnacji 200 sadzonek na obwódki. Posadzę w przyszłym roku kiedy trochę podrosną. pod koniec czerwca będę prezycinać zywopłot sąsiada więc postaram się posadzić jeszcze 200. Z tego to już chyba dosyć długie obwódki powstaną
____________________
Ogród z gruszą
Evchen 09:39, 13 cze 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 4059
Laura napisał(a)
Witam, za sprawą tego forum mnie równiez dopadła bukszpanomania. Na wszystkich prezentowanych zdjęciach kwatery, obwódki są na płaskim terenie a ja chciałabym coś takiego zrobić przd domem gdzie teren ma niestety spadek. Podeślijcie mi prosze jakieś inspiracje z równią pochyłą, chyba że to nie jest zbyt doby pomysł.

Bukszpanomania .. U mnie też bukszpan wrócił do łask A tak niedoceniany był!.. Na pochyłym terenie takie obwódki będą wyglądały jeszcze piękniej!
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3282-bb
Sebek 11:34, 13 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Laura napisał(a)
Dziękuję na razie jestem na etapie obserwacji i pielęgnacji 200 sadzonek na obwódki. Posadzę w przyszłym roku kiedy trochę podrosną. pod koniec czerwca będę prezycinać zywopłot sąsiada więc postaram się posadzić jeszcze 200. Z tego to już chyba dosyć długie obwódki powstaną


Możesz posadzić także po szerokości - po dwie - wtedy szybciej będzie efekt
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
magos 11:41, 11 lip 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Nie znalazłam nigdzie, co ile takie w miarę rozrośnięte bukszpany-sadzonki posadzić, żeby wyszła zgrabna obwódka?Co 20 cm będzie dobrze?
Mam sporo bukszpaników, co rosną bez sensu pod siatką.Danusia i Sebek radzili, żeby je przenieść na przód.I taki mam plan.Gdyby komuś chciało się zerknąć na moją stronę byłabym wdzięczna.
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
Sebek 14:49, 11 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
To wychodzi przy sadzeniu - po prostu posadź jeden przy drugim, żeby obwódka była od razu.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Agacia 18:39, 24 sie 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Moje obwódki. Sadziłam w tym roku, ok.10-15cm sadzonki, co 10cm i już się połączyły W marcu tnę na półokrągło!



____________________
~ W ogrodniczkach ~
marzena 23:50, 24 sie 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
u mnie takie właśnie tworzone obwódki bukszpanowe na kółku 'francuskim' ( sadzonki sama ukorzeniłam - tu jest 440 sadzonek zrobionych w ubiegłym roku)
____________________
marzena O....!
Safoya 23:05, 27 sie 2012


Dołączył: 18 kwi 2011
Posty: 698
Łał Marzena - niezłe! Czeka tylko na wysadzenie środka i będzie pięknie.
Jak Ci się udało ukorzenić tak duże sadzonki? Nie powinnam narzekać, bo i mi się udało, ale moje są malusie.
____________________
Agnieszka - Tam gdzie mgły i róże mieszkają
Gardenarium 00:49, 28 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rozmnażanie bukszpanu jest tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/5-uprawa-bukszpanow
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies