Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród, czyli Skandynawia po krzyżacku

Anusia 08:58, 21 kwi 2021


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Hejka Aniu, na pierwszym zdjeciu hortensje lime light posadzone od sciany budynku w odleglosci ok metra a dokladnie 92 cm. Odleglosc miedzy nimi 74.
U mnie rosna dobrze. Na samym starcie dostaly papu w postaci oboenika granulowanego. Wykopujesz dolek wsypujesz ok 25 sztuk granulek lub garsc. Przysypujesz warstwa ziemi by nie spalic korzeni.



Phantomy mam na murku odleglosc od sciany 50cm. Miedzy hortesjami podobnie ok 70cm.



Osobiscie wole limki, najbardziej mnie zachwycaja. Moze lepiej zainwestowac w wieksze egzemplarze np. w czerwcu dostepne sa juz spore krzewy. Limki maja 6 lat a na murku Phantomy 3 lata. Milo,ze zajrzalas , pozdrawiam.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
ajka 09:43, 21 kwi 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3973
Dzięki za informacje, zaskoczyłaś mnie, strasznie gęsto masz te Phantomy, z tego co mi ktoś pisał zajmują jakieś 2m x 2m i zastanawiałam się nad jedną sztuką, max 2. Limelight też bardzo mi się podoba, tylko, że chciałam coś wpadającego w róż, myślałam jeszcze o Vanille Freise, ale te Phantomy są chyba dorodniejsze. Z zakupem myślę, że faktycznie poczekam, ale chciałabym żeby już coś w tym roku cieszyło oko.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Anusia 10:09, 21 kwi 2021


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Aniu nie wiem czy u mnie beda takie ogromnne bo rosna na podwzszeniu. Miejsce zacienione w znacznej czesci dnia, wiec czas pokaze. Po trzech latach wygladaja tak jak na zdjeciu, ktore zacytowalas.
Jak najbardziej mozesz je rozstawic szerzej ja to pewnie bym trzy sztuki wcisnela
Vanilki ladne ale bardziej wiotkie i przy niespodziewanej nawalnicy moga sie polozyc a Phantom ma dorodniejsze grona to fakt.
Pomierz dokladnie i przemysl.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
ajka 11:37, 21 kwi 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3973
Anusia napisał(a)
Aniu nie wiem czy u mnie beda takie ogromnne bo rosna na podwzszeniu. Miejsce zacienione w znacznej czesci dnia, wiec czas pokaze. Po trzech latach wygladaja tak jak na zdjeciu, ktore zacytowalas.
Jak najbardziej mozesz je rozstawic szerzej ja to pewnie bym trzy sztuki wcisnela
Vanilki ladne ale bardziej wiotkie i przy niespodziewanej nawalnicy moga sie polozyc a Phantom ma dorodniejsze grona to fakt.
Pomierz dokladnie i przemysl.


U mnie większość dnia jednak słonecznie. A możesz mi polecić jakiś sklep z hortensjami?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Anusia 21:41, 21 kwi 2021


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Aniu ja kupowalam Phantomy na targach. Limki kupowalam z golym korzeniem z netu ale nie wiem czy jeszcze mam namiar bo to bylo 6 lat temu. Pozostale z naszej miejscowej szkolki. Rozejrzyj sie u siebie gdzie masz dobrze zapatrzony ogrodniczy.

____________________
Skandynawia po krzyżacku
ElzbietaFranka 22:01, 21 kwi 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
ajka napisał(a)


U mnie większość dnia jednak słonecznie. A możesz mi polecić jakiś sklep z hortensjami?





Jak okolice Wrocławia to trzeba pytać wszystkich z tamtych stron. Tam jest szkółek od groma. Wejdź na wątek "Miłkowo - sezon 2016-2020" do Kilku ona wszystko wie najlepiej też okolice Wrocławia. Nie ma sensu sprowadzać przez internet jak rośliny na miejscu.
Moimi faworytkami to Limeling i Vanilki. Vanilki też są sztywne ale te starsze i trzeba cienkie badyle przycinać aby nie odbiły.

Aniu ty masz juz takie porządnie grube krzaki. Moje już nawiozlam jeszcze trochę obrobie i kompostu pod nie wrzucę.
Hortensje to nie zawodne krzaki i bezobsługowe.

Pozdrawiam Aniu i zdrowia zycze
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anusia 08:08, 22 kwi 2021


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Dokladnie Elu tak jak piszesz. Irenka jest dobrze zorientowana to na pewno podpowie. U nas to akurat porzadnych szkolek jak na lekarstwo. Pamietam to pierwsze szalenstwo ogrodowe i chec posiadania hortensji. Trafilam na zdrowe sadzonki. Nawoze regularnie a odpowiednie przycinanie sprawily ze maja lodygi grube jak kij od szczotki.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Anusia 21:52, 29 kwi 2021


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Wielkimi krokami zbliza sie majowka. Wreszcie cos zakwitlo. Tulipany botaniczne.




____________________
Skandynawia po krzyżacku
BASIA8 21:59, 29 kwi 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Piękne tulipanki
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Anusia 22:03, 29 kwi 2021


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Basiu wiosna nie chce sie rozgoscic. W nocy przymrozki. Porownywalam zdjecia z poprzednich lat. Rosliny byly wieksze i w majowke wrecz kipialo od obfitosci.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies