Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród, ale duuużo radości

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród, ale duuużo radości

malgorzata_s 21:06, 11 lut 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082
Witaj Danusiu, masz urokliwy ogródek, zadbany i ładny. Plan Twój mi się podoba, gdyż bardziej zdefiniowałaś linie rabat, są bardziej czytelne.
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
Danucha 21:42, 11 lut 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Fajnie, że wpadłyście. Dziękuję za pochwały
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Danucha 21:47, 11 lut 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
malgorzata_s napisał(a)
Witaj Danusiu, masz urokliwy ogródek, zadbany i ładny. Plan Twój mi się podoba, gdyż bardziej zdefiniowałaś linie rabat, są bardziej czytelne.

Dziękuję za opinię. Zastanawiam się, czy po lewej stronie nie za dużo tych rabat. Czy nie zrezygnować z tej przy ścianie budynku?
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
malgorzata_s 21:52, 11 lut 2015


Dołączył: 01 wrz 2014
Posty: 2082


O likwidacji tej rabaty myślisz?
____________________
Gosia-Ogródek, w którym klon osłupiał
grembosia 00:20, 12 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Witaj sąsiadko

Linie rabat nie są takie złe, ja proponowałabym:
- dołączyć rabatę z hortensją na pniu do tarasu;
- pojedyncze nasadzenia roślin w trawniku dołączyć faliście do rabat już istniejących;
- Thuje przyciąć równo, żeby stworzyły zwarty żywopłot, nie pozwalaj im rosnąć zbyt wysoko, tylko tak, żebyś miała wygodną wysokość do cięcia, żeby uzyskać efekt prywatności;
- wyrzuć matę przeciw chwastom, przerabiałam to ja i wiele innych osób na forum, poczytaj w wątku ogrodowym.

Chwalę za:
- piękną rabatę pastelową (Twoja ulubiona i moja też);
- przecudnej urody powojniki, oby w tym sezonie też tak pięknie się zaprezentowały jak na zdjęciach;
- hortensje, pięknie odwdzięczają Ci się za właściwą opiekę.

Zmiana miejsca roślin na początku tworzenia ogrodu to oznaka rodzącego się własnego raju na Ziemi, większość z nas to przerabiała... Bylinom to służy, a pozostałe młode rośliny nie będą miały problemu w nowym miejscu, jeśli tylko nie zapomnisz o podlewaniu ich raz na jakiś czas.

Pozdrawiam cieplutko i pamiętaj, że Ty tu rządzisz, Tobie ma się podobać
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
dora75 08:37, 12 lut 2015


Dołączył: 05 lip 2013
Posty: 171
Pięknie u Ciebie i widzę, że też lubisz zwierzaki. Pozdrawiam.
____________________
Dora - Spacer po moim ogrodzie
Anusia 09:11, 12 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Danucha napisał(a)
Przesiedzialam kilka ostatnich dni nad wątkiem "projektowanie ogrodów", podglądaniu Waszych ogrodów. Poprawiłam kształat rabat i planuję trochę poprzesadzać, powysadzać i podosadzać. Będę wdzięczna za każdą opinię na temat moich wypocin.
Tak jest obecnie:


A tak planuję zmienić

Co o tym sądzicie?


Danusiu bardzo podoba mi się Twój projekt. Nie myślałam, że w tak zadbanym ogrodzie można jeszcze coś zmienić a tu proszę. Miałaś rację.
Moje hortki będą miały za towarzystwo hosty i tylko hosty, może dołożę dwa żywotniki? Jak myślisz? Chodzi mi o coś zimozielonego bo kiedy zostaną same patyki to będzie łyso. Jeśli chodzi o podłoże zrobię tak jak piszesz. Czeka mnie ogrom pracy a przede wszystkim taczkowania
No i odradzam zakładanie jakiejkolwiek foli. W jednym z wątków widziałam jakie robi spustoszenie.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
ren133 10:15, 12 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Danucha napisał(a)

Dziękuję za opinię. Zastanawiam się, czy po lewej stronie nie za dużo tych rabat. Czy nie zrezygnować z tej przy ścianie budynku?


Ja lubię prostotę. Więc dla mnie za dużo.
Ale jak widać zdania są podzielone.
A jaka jest szerokość między domem a ogrodzeniem?
Ja mam chyba podobnie.
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
october 10:23, 12 lut 2015


Dołączył: 02 lut 2015
Posty: 190
Witam, pięknie miałaś taras obrośnięty

Co do planu, to zaznaczam, że nie jestem specem w zakresie projektowania (w ogóle jestem początkującym ogrodnikiem ale widzi mi się takie coś jak na zdjęciu poniżej. Powstałaby ścieżka


Zapraszam do siebie
____________________
Monika Oczami wyobraźni - jak to miejsce się zmieni i Ogród mojej mamy
Katkak 20:21, 12 lut 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Witaj . Ślicznie masz. A ten plan zmian jakie chcesz wprowadzić podoba mi się bardzo . A jak duży dokładnie masz ogródek? I jakie masz odmiany hortensji miniaturowych? Pozdrawiam
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies