Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród, ale duuużo radości

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród, ale duuużo radości

Karol99 18:55, 04 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ale super. Ja chcę od razu wsadzić do doniczek z ziemią, jak sądzisz?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Danucha 19:07, 04 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
To jest ta rabata przy domu. Będzie trochę przebudowana, tj. 3 rh zostają, hortensje na pniu i dwie ogrodowe zostają, wszystko inne wysadzę. Na obwódkę limonkowa żurawka, albo jasne, biało zielone hosty. Oczywiście kostka będzie przełożona (to ja tak kulawo to ułozyłam)i poprawiony kształt jak na planie.

Oprócz tego, że fajny mam klimacik w tym moim kąciku do czytania, to ta rabata przecina trochę perspektywę tej wąskiej długiej strony ogrodu




Może dodałby ktoś uwagi na temat kompozycji tej rabaty. Hosty, czy żurawka? Czy może zamist ogrodowych przed rh zostawić dwie duże kępy tego wysokiego rozchodnika? Sama już nie wiem. Wszystko takie ładne i jak tu się ograniczać?
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Danucha 19:15, 04 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Renia
ja tylko chciałabym uporządkować gatunkowo nasadzenia, pogrupować, nadać takiej elegancji o której tutaj tak dużo czytam, dopieścić kanciki i wkomponować ze trzy drzewa, bo brakuje mi tego "trzeciego piętra". I z tymi drzewami to najwiekszy problem. Wiem, że będzie śliwa nigra na wysokim pniu, ale co dalej???? Co myślicie o szczepionej na pniu magnolii, albo wiśni ozdobnej?
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Danucha 19:18, 04 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Anusia napisał(a)
Super instruktaż Jak tylko posadzę hortki każdy patyczek nadający się do ukorzenienia będę zbierała

Anusia, nadają się tylko patyczki świeżo obcięte, w okresie luty- marzec.
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Danucha 19:26, 04 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Karol99 napisał(a)
Ale super. Ja chcę od razu wsadzić do doniczek z ziemią, jak sądzisz?

Karolu, nie wiem czy tak się uda. Chodzi o to, że w tej wodzie mają puścić korzonki, a dopiero wówczas wsadzasz do doniczek, tak po ok.8 tygodniach.
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Anusia 19:31, 04 mar 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Tak Danusiu dopiero w przyszłym roku o tej porze
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Danucha 19:35, 04 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
może są jeszcze w ogrodniczych nie obcięte zeszłoroczne?, i tak musisz obciąć
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Anusia 19:59, 04 mar 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Przydałoby się jeszcze w tym roku przebiegnę się tu i tam jest jedno miejsce ale to muszę sprawdzić
____________________
Skandynawia po krzyżacku
ren133 20:55, 04 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Danucha napisał(a)
Renia
ja tylko chciałabym uporządkować gatunkowo nasadzenia, pogrupować, nadać takiej elegancji o której tutaj tak dużo czytam, dopieścić kanciki i wkomponować ze trzy drzewa, bo brakuje mi tego "trzeciego piętra". I z tymi drzewami to najwiekszy problem. Wiem, że będzie śliwa nigra na wysokim pniu, ale co dalej???? Co myślicie o szczepionej na pniu magnolii, albo wiśni ozdobnej?



Boszszsze...jakie miałam dzisiaj popołudnie
ale już przybiegam do Ciebie
Jeśli chodzi o tę rabatę przy leżaczku, to w sumie hortensje już masz i to jest wspaniałe nasadzenie. Zastanawiasz się czy żurawki a może jednak hosty? Mnie osobiście najbardziej podobają się rozchodniki w duecie z hortensjami i w towarzystwie trawek.
Ale taka kompozycja też jest ładna


Nie mogę znaleźć inspiracji z rozchodnikami. Muszę poszukać.
I co Ty na to?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Danucha 21:12, 04 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Dziękuję. Ładna, ale zimą i wczesną wiosną łysa. Hortensje są śliczne, ale dla mnie lepiej jak są skomponowane z zimozielonymi (rododendrony, iglaczki, od niedawna też bukszpany). Właśnie podobną mam w rogu ogrodu, tylko wierzbę muszę wymienić na śliwę wiśniową na pniu, zamiast żurawek mam wrzośce, jest też zimozielony pieris.
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies