Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród, ale duuużo radości

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród, ale duuużo radości

Danucha 21:21, 12 lut 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Witam Was serdecznie

Jeden centymetr na planie, to 1 metr w rzeczywistosci.
Grembosiu, October
Po lewej stronie domu zaznaczyłam miejsce, osłonięte, zaciszne, gdzie lubię na leżaczku poczytać, dlatego nie można przedłużyć tej rabaty. Oj nie można.
Małgosiu
Właśnie o tej rabacie mowa.
Grembosiu
masz rację, pojedyncze rośliny znikną z trawnika. Wysokość thuj pod kontrolą, ale jeszcze niewystarczająco zasłaniają mnie od sąsiadów. Włókniny pozbyłam się w zeszłym roku. Dziękuję za pochwały, u Ciebie to dopiero jest pięknie.
Ren133
To mała działka (16 x 32). Z boku do ogrodzenia jest 5 metrów, od tylnej ściany budynku do płotu 12 m. U Ciebie wygląda, że jest dużo więcej miejsca. Z których rabat byś zrezygnowała?.
Kasiu
Tylna część ogrodu to 16 x 12 m, z boku 5m x 20 m. Nie za wiele, ale przy dobrej organizacji można znaleźć słoneczne miejsce do opalania, placyk do biesiad i grillowania jak również zaciszny kącik do czytania. W każdym z tych miejsc otulona kwiatami. Tak mi się marzy. Wierzę, ze z Waszą pomocą uda mi się to uporządkować. Z miniaturowych hortensji mam bobo i sunfreis (chyba nie tak się pisze), to miniatura rheny vanilie

Pozdrawiam cieplutko
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Danucha 21:43, 12 lut 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Anusia
Hortensje na pewno będą lepiej wyglądały na tle żywotników i te hosty pod nimi. Może być bardzo ciekawie. A masz jakiś plan ogrodu?. Gdzie ma być ta rabata?. Narysuj coś, będzie dużo łatwiej "doradzać".
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Anusia 21:56, 12 lut 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Danuś w moim wątku na stronie 13-ej mam wstawione zdjęcie. Tłem generanlie będzie ściana budynku. Zimą będzie łyso a żeby temu zapobiec chciałam posadzić żywotniki. Ogólny zarys ogrodu na 19 str.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
grembosia 22:03, 12 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
Ale przytnij thuje w kwietniu, przed wypuszczeniem nowych przyrostów na równo, bardziej się zagęszczą i będą wyglądać porządniej, nie jak thuje, tylko jak zielony ekran.
Jeżeli masz już swoje ulubione miejsce do wypoczynku, to absolutnie nie przedłużaj tej rabaty oczywiście, ale zostaw już tę istniejącą przy budynku, dobrze wygląda.

W sumie ten plan rabat wygląda bardzo sensownie, ale zastanawiam się, czy nie potrzebujesz się osłonić z lewej strony tarasu? Tam jest chyba dość wąsko, może jakieś pnącze?
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Anias 22:59, 12 lut 2015


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Przywitam i ja sasiadke
Piekny ogrod i ciekawe zmiany sie szykuja. Mi tez po glowie zaczynaja switac kola na planie ogrodu...
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Danucha 23:02, 12 lut 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Grembosia
W takim razie przytnę żywopłot, dziękuję za radę. Z lewej strony tarasu jest szpaler thuj

____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
grembosia 23:20, 12 lut 2015


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 2748
No i wszystko jasne
Tę rabatkę przy tarasie można by lekko za taras podciągnąć, byłoby łagodniejsze przejście...
____________________
Grembosia- spacerkiem po ogrodzie *** Wizytówka 2014
Kasiek 23:54, 12 lut 2015


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Witam i ja, Twoje okolice sa bliskie mojemu sercu, widze i ladny ogrod i zlot Szczecinianek
____________________
Bawarka
dora75 12:22, 13 lut 2015


Dołączył: 05 lip 2013
Posty: 171
Chwaliłam za hortensje, ale te Twoje powojniki - bomba!!! Ja też takie chcę, he, he.
____________________
Dora - Spacer po moim ogrodzie
Danucha 13:09, 13 lut 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Kasiek napisał(a)
Witam i ja, Twoje okolice sa bliskie mojemu sercu, widze i ladny ogrod i zlot Szczecinianek

Witam Kasiu
Miło, że wpadłaś do mojego ogródka.
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies