Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród, ale duuużo radości

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród, ale duuużo radości

ren133 23:29, 04 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Danucha napisał(a)
Dziękuję. Ładna, ale zimą i wczesną wiosną łysa. Hortensje są śliczne, ale dla mnie lepiej jak są skomponowane z zimozielonymi (rododendrony, iglaczki, od niedawna też bukszpany). Właśnie podobną mam w rogu ogrodu, tylko wierzbę muszę wymienić na śliwę wiśniową na pniu, zamiast żurawek mam wrzośce, jest też zimozielony pieris.


Ale masz ze mnie pożytek To może narysuj jutro te rabatę jak Ty proponujesz a ja się odniosę.
Ale wiesz co, takie zawiązane na kokardki trawki też wyglądają ciekawie nawet zimą
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 11:25, 05 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Jak myślisz o bukszpanach to zobacz:



I co?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
anitan 11:47, 05 mar 2015


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
ale fajnie kulkowo
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Danucha 19:13, 05 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
ren133 napisał(a)
Jak myślisz o bukszpanach to zobacz:



I co?

Śliczna. Na samym przodzie to chyba azalia japońska?. Jeśli tak, to też zimozielona. Pomyślałam Renia, że mogłabyś zastosować takie kulki, albo raczej nisko cięty płotek bukszpanowy w tej swojej rabacie pod garażem. Idę do Ciebie, bo przyszedł mi do głowy pewien pomysł
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Danucha 00:44, 07 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Dzięki lekturze wątku any_art, wiem, że to chyba runianka.
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
ren133 09:41, 07 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Danucha napisał(a)
Dzięki lekturze wątku any_art, wiem, że to chyba runianka.


Czy klaruje się już coś w kwestii Twojej rabaty czy masz jeszcze większy mętlik w głowie?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Anias 17:47, 08 mar 2015


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Jak tam Danusiu? poszalałaś w ogrodzie? piekny dzień dzisiaj był prawda?\
Wybierasz sie wkrótce na jakies zakupy ogrodowe?
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Anias 14:02, 10 mar 2015


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Oj cichutko tutaj, Danusiu a wiesz ze w sobote na Jasnych Bloniach jest swieto krokusa? Ma byc przy okazji jakis kiermasz itp. Musze sie wybrac bo te lany krokusow sa boskie!
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Danucha 15:29, 14 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Aniu ja cały czas poświęcam na pracę twórczą. Szukałam inspiracji na ogrodowisku, a to pochłania niezwykle dużo czasu. W ogrodzie, oprócz prac wiosennych, powytyczałam już linie nowych rabat i zrobiłam już nawet pierwsze zakupy w rajskim. W najbliższym czasie mus kupić dwie nigry, magnolię na wysokim pniu oraz dwa iglaki o wąskim pokroju- zastanawiam się nada kolumnową wersją jodły koreańskiej. Plan na ten sezon:
- budowa placyku z grillem ogrodowym (grill granitowy już mam, płyty granitowe na placyk też mam). Myślę, żeby płyty były poprzerastane karmnikiem ościstym.
- no i oczywiście przebudowa rabat. Mam nadzieję, że mogę tu liczyć na ogrodowiskowe wsparcie
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Danucha 17:19, 14 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
ren133 napisał(a)


Czy klaruje się już coś w kwestii Twojej rabaty czy masz jeszcze większy mętlik w głowie?

Witaj Reniu
Już głowa mnie boli od tego myślenia, ale nowe kształty rabat w ogrodzie zaznaczone. Jutro porobię zdjęcia i pochwalę się co wydumałam.
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies