Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród, ale duuużo radości

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród, ale duuużo radości

ren133 19:30, 23 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Danucha napisał(a)
Witam Cię Kasiu
Dziękuję za odwiedziny. Hortensje rosną b. szybko i nie ma co przpłacać. Część kupiłam na przedwiośniu, po b. niskiej cenie - ok. 9 zł i cieszyłam się kwiatami jeszcze w tym samym roku. Kup teraz, wsadź w odpowiednie podłoże- to ważne i obetnij pędy nad trzecim oczkiem od ziemi.


Czyli kiedy można już sadzić?
A ziemia jakaś specjalna musi być?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Danucha 22:22, 27 lut 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Ziemia kwaśna. Ja kupję torf i mieszam z ziemią ogrodową (mam glinę i piach; więc włściwie wymieniam podłoże - mieszam odpowiednio ok. max 1/4 : 3/4). Odnośnie sadzenia....ups. Hortensje bukietowe, z tego widzę, to terminatory. Jak dajesz radę wykopać 0,50 m dołka, sadź. W zachodniopomorskim zima rozpieszcza
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
ren133 22:55, 27 lut 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Danucha napisał(a)
Ziemia kwaśna. Ja kupję torf i mieszam z ziemią ogrodową (mam glinę i piach; więc włściwie wymieniam podłoże - mieszam odpowiednio ok. max 1/4 : 3/4). Odnośnie sadzenia....ups. Hortensje bukietowe, z tego widzę, to terminatory. Jak dajesz radę wykopać 0,50 m dołka, sadź. W zachodniopomorskim zima rozpieszcza



Danusiu, a ukorzeniałaś kiedyś hortensje?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Anias 10:59, 28 lut 2015


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Danucha napisał(a)
Ziemia kwaśna. Ja kupję torf i mieszam z ziemią ogrodową (mam glinę i piach; więc włściwie wymieniam podłoże - mieszam odpowiednio ok. max 1/4 : 3/4). Odnośnie sadzenia....ups. Hortensje bukietowe, z tego widzę, to terminatory. Jak dajesz radę wykopać 0,50 m dołka, sadź. W zachodniopomorskim zima rozpieszcza


Uu a dzisiaj pada i zimno a takie plany mialam ogrodowe pozdrawiam i macham
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
Danucha 17:28, 03 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
ren133 napisał(a)



Danusiu, a ukorzeniałaś kiedyś hortensje?

Ukorzeniałam w zeszłym roku. W lutym do wody wsadziłam patyki, jak puściły korzonki do doniczek i postawiłam w zacienionym miejscu na rabacie. Jesienią miałam dobrze ukorzenione sadzonki, które wsadziłam do gruntu i przykryłam świerkowymi gałązkami. Teraz czekam. Jak ruszą zamelduję W tym roku też już stoją patyczki w słoiczkach z wodą, 7 odmian (tardiva, vanille freise, sunfries, bobo, limelight, pinky winky, miś polarny). Zapowiada się plantacja
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
ren133 22:35, 03 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Danucha napisał(a)
Przesiedzialam kilka ostatnich dni nad wątkiem "projektowanie ogrodów", podglądaniu Waszych ogrodów. Poprawiłam kształat rabat i planuję trochę poprzesadzać, powysadzać i podosadzać. Będę wdzięczna za każdą opinię na temat moich wypocin.
Tak jest obecnie:


A tak planuję zmienić

Co o tym sądzicie?


Kształt rabat podoba mi się. Może, tak jak pisałam wcześniej, zrezygnowałabym z tej rabatki przy domu. Ale z drugiej strony to jest miejsce relaksu i pewnie wolałabyś patrzeć na rośliny a tak ja zaproponowałabym Ci ścianę? Kurczę... trudne to projektowanie... Powiedz jakbyś Ty wolała? I czy Ty chcesz drastycznie zmieniac nasadzenia czy tylko mały lifting?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Karol99 22:36, 03 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ja właśnie zamierzam rozmnażać w tym tygodniu. Czy dawałaś ukorzeniacz?
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
ren133 22:58, 03 mar 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Danucha napisał(a)

Ukorzeniałam w zeszłym roku. W lutym do wody wsadziłam patyki, jak puściły korzonki do doniczek i postawiłam w zacienionym miejscu na rabacie. Jesienią miałam dobrze ukorzenione sadzonki, które wsadziłam do gruntu i przykryłam świerkowymi gałązkami. Teraz czekam. Jak ruszą zamelduję W tym roku też już stoją patyczki w słoiczkach z wodą, 7 odmian (tardiva, vanille freise, sunfries, bobo, limelight, pinky winky, miś polarny). Zapowiada się plantacja


A jak trzymałaś w wodzie to też w cieniu?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Danucha 18:22, 04 mar 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Witam Was, oto w jaki sposób rozmnażam hortensje:
Wygląda to teraz tak:


Stoją na parapecie od pn.- zach, mają światło, ale słońca prawie wcale. Każdy słoiczek opisałam, bo w ubiegłym roku pogubiłam się która jest która. Patyczek musi mieć 3 oczka, przy czym, tniemy skośnie tuż pod dolnym (ok. 0,3 -0,4 mm) oczkiem i tak samo nad górnym oczkiem:

Do słoiczków woda, na czubek noża(odrobinka) ukorzeniacza i czekamy, w międzyczasie planując hortensjowe rabaty.
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Anusia 18:35, 04 mar 2015


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Super instruktaż Jak tylko posadzę hortki każdy patyczek nadający się do ukorzenienia będę zbierała
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies