Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mały ogród, ale duuużo radości

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród, ale duuużo radości

Gardenarium 14:29, 06 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Proponuję przenieść ten wątek, nie ma problemu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
deszczowymaj 15:34, 06 lut 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Ach ta Danusia nasza Kochana
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Danucha 19:37, 06 lut 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Gardenarium napisał(a)
Proponuję przenieść ten wątek, nie ma problemu

Dziękuję serdecznie za pomoc
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Danucha 20:20, 06 lut 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Anusia napisał(a)
Danusiu właśnie takie chcę posadzić. Będą rosły w półcieniu wraz z hostami. Gleba na naszej działce gliniasta, więc Twoje rady w tej kwestii także będą bardzo cenne. Patrząc na Twój ogród zastanawiam gzie są te niedoskonałości Wiem, wiem zawsze trzeba coś poprawić a co do naszych mężczyzn no.. ktoś musi realizować nasze marzenia

Witaj Aniu
oj przesadziłaś z tymi radami, żaden ze mnie znawca w tej dziedzinie. U mnie gleba gliniasto- piaszczysta i wiem, że połowa sukcesu to dobre podłoże dla roślin. Aby cieszyć się ładnymi hortensjami, pod każdą z nich wymieniałam podłoże. Wykopywałam obszerny, głęboki dołek, mieszałam torf z ziemią i obornikiem granulowanym. Pracy było ogrom, taczkowania jeszcze więcej, ale za to pięknie kwitną i nie chorują. Dlatego lepiej się nie spieszyć, robić mniej a dokładnie. Zaoszczędzi się czasu (późniejsze przesadzanie), pieniędzy (chloroza, etc.) i nerwów- szkoda, że ja tego nie wiedzialam od początku. Najpierw kupowałam gotowe podłoże dedykowane dla odpowiedniej grupy roślin, ale to wychodzi bardzo drogo. A na jakim tle będą te hortensje? Tylko Anabell?, czy jeszcze jakieś?.
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Danucha 22:49, 07 lut 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Mokro dzisiaj i zimno. Zapraszam na spacerek po moim ogródeczku, przy czym niektóre zdjęcia są nieaktualne

Tego rododendrona powinnam podciąć, bo ma ogołocone z liści pędy, ale obawiam się, że może nie przeżyć, dlatego ciągle odkładam to na zaś


trochę tu bałaganu

To było wiosną, piesek był u mnie gościnnie i upierał się , że jest kwiatkiem



Ta sama rabatka latem. Obecnie w miejscu żółtych żurawek są fioletowe


Na razie tyle.
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
LadyR 10:28, 08 lut 2015


Dołączył: 12 lip 2014
Posty: 130
Podziwiam obfitość kwitnienia twoich clematisów. Co ty im podsypujesz?
____________________
pozdrawiam Ania Jak to uporządkować?
Danucha 18:39, 11 lut 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Dokarmiłam je nawozem do clematisów i podlewałam. To było dwa lata temu. W zeszłym roku trochę chorowały, tzn. podsychały im liście od dołu. Przenawożone nie były, bo sypię trochę mniej niż podają na opakowaniu, może miały za sucho??. W tym roku przypilnuję. Po lekturze wątku o pnączach, wczoraj złożyłam zamówienie na e- clematis.
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Danucha 18:55, 11 lut 2015


Dołączył: 03 lut 2015
Posty: 414
Przesiedzialam kilka ostatnich dni nad wątkiem "projektowanie ogrodów", podglądaniu Waszych ogrodów. Poprawiłam kształat rabat i planuję trochę poprzesadzać, powysadzać i podosadzać. Będę wdzięczna za każdą opinię na temat moich wypocin.
Tak jest obecnie:


A tak planuję zmienić

Co o tym sądzicie?
____________________
Mały ogród, ale duuużo radości
Ewik 20:36, 11 lut 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Witam, Twój ogród zapowiada sie naprawdę slicznie .
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Kacha123 20:45, 11 lut 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 11707
Witaj Danusiu. Masz bardzo ładny ogród. Z przyjemnością będę wracać i podziwiać.
____________________
Kacha Mój ogród pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies