Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród

ren133 21:27, 20 kwi 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
ana_art napisał(a)
spokojnie nie bójcie się w tamtym roku zlikwidowałam je z brzozowej bo zaczęły wchodzić mi w świerki formowane, w tym roku z przedpłocia bo zaczęły przerastać korzenie róż i innych bylin. Zostały mi jeszcze te przy cisach, ale boje się ich ruszyć bo musiałabym wykopać cisy żeby je usunąć bo są i przed nimi (tak były sadzone) i za nimi... a cisy zaczęły mi brązowieć i teraz dumam dlaczego. Ja nie mówie że one są brzydkie, bo są ładne, wiosną ścinam je na kilka cm nad ziemią z lenistwa by nie dłubać po listku, a one w sezonie odbijają i są dwa razy większe. według mnie to trawa na lużne rabaty, nie na takie gdzie wszystko jest "pod linijkę" a takie kostki jak masz raczej należą do tych rabat 'pod linijkę' Ja o tym przed ich sadzeniem nie wiedziałam Próbuj dlaczego tylko ja miałabym używać słów niecenzuralnych


Spróbuję
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 21:28, 20 kwi 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
MirellaB napisał(a)
A ja się o rozłażenie moich ID nie martwię, bo wiesz Reniu, że u mnie paskudy nie chcą rosnąć


No wiem wiem ... ciekawe jak u mnie będzie?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 21:30, 20 kwi 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
ana_art napisał(a)
pierwsze ID sadziłam albo w 2012 albo 2013 wykopywałam od 2015


No to jest szansa, że dopiero za dwa trzy lata przyjdzie mi pomyśleć o ewentualnej zmianie
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 21:46, 20 kwi 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
amelia_b napisał(a)
dużo do nadrobienia nie miałam bo tak od strony 1655 śś piękne, bardzo mi się podobają zarówno u Ciebie jak i u Asi. tworzą taka lekkość a zarazem tajemnicę. patrzę się na nie jak zaczarowana, ba nawet mam jedna malutką żwirkiem pięknie dopełniłaś całości przy tarasie (wysypałaś już przy ściance, czy nie bo doczytać nie mogę?) 90 kul bukszpanowych? masakra jakaś, współczuję przy cięciu, ale podejrzewam że masz już taka wprawę że w 3 popołudnia temat ogarnieszciemierniki piękne sama się w tym roku dorobiłam takiego koloru , ach jeszcze tulipany widziałam, tez czekam na spektakl Pozdrawiam Reniu


Ameli
Ale ja lubię ciąć te kule gorzej, że bukszpan lubi chorować ... i tu juz mam pietra zwlaszcza, że ostatnio zawiódł tyle osób na forum
W jeden dzień tnę
Ciemiernikami się zachwycam i ja bardzo mi pasuje ich miejscówka ...
Żwirek przy tarasie lepiej teraz wygląda, przy ściance wysypałam ale nie wyrównane do końca ... i tak patrzę na niego i patrzę i ... nie wiem czy dobrze zrobiłam?
No zobacz czy nie za bardzo rzuca sie w oczy taki jasny?

____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 21:46, 20 kwi 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Kawa napisał(a)
ja mam ID i lubię je
nawet jak się rozrastają to w sumie łatwo nad tym zapanować


Łatwo mówisz?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 21:47, 20 kwi 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
margaretka3 napisał(a)
Kiedyś Ania Mała Mi pokazała kępę ID po jej wytarganiu. Ledwo ją niosła, choć wnerwionej Małej Mi sił nie można odmówić
ŚŚ - cuuuudne!



Ale u Ani to wszystko rośnie ogromne
Za ŚŚ dziękuję
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 21:49, 20 kwi 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Sebek napisał(a)
A u mnie gęsto posadzone ID jakoś specjalnie tych odrostów nie wypuszczają... Może parę wyrwałem w sezonie z bukszpanów, ale w sumie wystarczy je przyciąć i już Sa bardziej problemowe trawy


Czyli nie jest aż tak źle? może i u mnie bedą rosły w sposób umiarkowany?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 21:50, 20 kwi 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
AngelikaX napisał(a)
Czytam o ID i mam teraz wątpliwość - chciałam posadzić przy obrzeżu trawnika i jeśli mam je zrobione na podmurówce i na to kostka to możliwe, że rozłogami się przedostanie na trawnik?


Angelika ja nie mam pojęcia ... pewnie przekonam się dopiero za rok, dwa
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
ren133 21:51, 20 kwi 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
malgol napisał(a)
Czytam co wy tu piszecie o ID i włos mi się zjeżył...kupiłam 10 szt żeby podsadzić piwonie , róże i hortki...i się załamałam! zagłuszą mi wszystko? czy jednak jakoś można nad nimi panować?

Sebek ratuj, u Ciebie nie wyglądały tak niebezpiecznie


Jak już kupiłaś to chyba nie masz wyjścia
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
nawigatorka 21:52, 20 kwi 2017


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Może jak urosną trawy i byliny to zbilansują te białość
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies