Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Agi2006 12:44, 22 kwi 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Johanka77 napisał(a)


Nie czuję tych trzech ciągów - lawenda w masie - sesleria w masie - i znowu lawenda w masie.
Po lewej masz fajne danici i sesleriw, a na dwóch pozostałych coś zupełnie innego...

Poprzednią wersję planowałaś tak, żeby te trzy rabaty były spójne.
Teraz szczerze mówaic widzę trzy kompletnie różne i oddzielne... takie mam wrażenie.

Prześpij się jeszcze z tematem


Asia uwierz mi , ze z tym tematem nie tylko śpię....Mimo iż ostatnie dni to była praca i tylko praca to gotując obiad czy latając ze szmatą po domu myślami byłam na mojej grabowej. Asia ja nie chce nakombinować. Wręcz przeciwnie lubię jak jest spójnie. i ta wersja , którą dzięki wam stworzyłam wg mnie byłaby idealna gdyby nie to iż sesleria, która jest wymieszana z kulkami i rozchodnikiem nagle przechodzi w rabatę z grabami. nie ma tam odcięcia. Dlatego tez ostatnio wsadziłam tam jako przerywnik lawendę.Ale po przemyśleniach stwierdziłam , ze jeszcze jeden gatunek to za dużo.Ale konicznie chciałabym tam przy studni odciąć rabatę sesleriowa od grabowej.I tak myślę , że może te żywoplociki z tuji hoserii dać na przód rabaty zamiast lawendy. Byłoby coś zimozielonego i miałabym to odcięcie.
Zobacz...Np. tak



____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 12:46, 22 kwi 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
A myśl o wprowadzeniu tam żywopłotów wpadła mi do głowy jak kupiłam tuje i robiłam żywopłoty przy ławeczce. wtedy część tuji przez przypadek odłożyłam na grabowa i ostały się na zdjęciu, które później mnie zainspirowało. O zobacz



I jeszcze taki pin trawki i zywopłociki..


https://pl.pinterest.com/pin/588986457491521490/

I tu żywopłot przedzielony trawkami
https://pl.pinterest.com/pin/597571444294600580/
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 12:48, 22 kwi 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Asia a w ogóle to lubię twoje uwagi. Bo są szczere. jak Ci się nie podoba to piszesz! Wdzięczna jestem za wszystkie rady!!!!!!!!!!
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 12:50, 22 kwi 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
dominka napisał(a)
Ciepło Aga u Ciebie, ogród oddaje to widać.
ŚŚ pięknie kwitnie i gracki jakie już zielone. Pięknie


Aga dziękuję. No nie wiem czy takie ciepło biorąc pod uwagę chociażby ostatnie białe zdjęcia wielkanocne. A poza tym ja mieszkam na wygwizdowie. lekko nie jest
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 12:52, 22 kwi 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Wiolka5_7 napisał(a)
Śś pięknie wyglądają i w dzień i w nocy


Wiola no Twoja śś też cudna i zaczyna konkurować z Twoją magnolką po drugiej stronie. Żeby tylko sukienek sobie nie podarły
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 13:00, 22 kwi 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Weronika dziękuję. Polecam śś. Ja może jestem monotonna ale nie mogę oprzeć się ich urokowi.

____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Rojodziejowa 13:32, 22 kwi 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8672
Też się nie mogę oprzeć, ale niestety nigdzie ich nie było w okolicy jak szukałam czegoś wielopniowego!! wrr, ale mam klony i w sumie też nie są kiepskie. Ale świdośliwy cudne!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Johanka77 09:36, 23 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Agi2006 napisał(a)


Asia uwierz mi , ze z tym tematem nie tylko śpię....Mimo iż ostatnie dni to była praca i tylko praca to gotując obiad czy latając ze szmatą po domu myślami byłam na mojej grabowej. Asia ja nie chce nakombinować. Wręcz przeciwnie lubię jak jest spójnie. i ta wersja , którą dzięki wam stworzyłam wg mnie byłaby idealna gdyby nie to iż sesleria, która jest wymieszana z kulkami i rozchodnikiem nagle przechodzi w rabatę z grabami. nie ma tam odcięcia. Dlatego tez ostatnio wsadziłam tam jako przerywnik lawendę.Ale po przemyśleniach stwierdziłam , ze jeszcze jeden gatunek to za dużo.Ale konicznie chciałabym tam przy studni odciąć rabatę sesleriowa od grabowej.I tak myślę , że może te żywoplociki z tuji hoserii dać na przód rabaty zamiast lawendy. Byłoby coś zimozielonego i miałabym to odcięcie.
Zobacz...Np. tak





Aguś teraz już Cię rozumiem.
Ale szczerze nadal uważam że hoserii lepiej wygląda w szpalerach solo.
Albo tak jak na pierwszym pinie z tylu za roślinkami.

Ale wracając.
Rozumiem że chcesz odciąć i jednocześnie zakryć studnię.
Osobiście w tym całym rogu ze studnią dała bym klocek z tych hoserii, takie wypełnienie kąta.

No inpytanie czy po przeciwległej stronie przy furtce czy tam ogrodzeniu tez byś mogła zrobić taki klocek kwadrat wypełnienie kąta?

Ale na rabacie vis a vis koniecznie zrób tę sesleriię tak jak pierwotnie planowaliśmy. Żeby było lekko.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 10:28, 23 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Tak to widzę

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 11:53, 23 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Agi2006 napisał(a)
Asia a w ogóle to lubię twoje uwagi. Bo są szczere. jak Ci się nie podoba to piszesz! Wdzięczna jestem za wszystkie rady!!!!!!!!!!


Jezu, cieszę się, ze się nie obrażasz...
Ostatecznie w sumie to Twój ogród

Miło mi
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies