Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Agi2006 12:45, 23 kwi 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Asia dzięki. Niestety tak byłoby idealnie gdyby nie to, ze ja graby najpierw posadziłam i one sa na osiach tych białych murków w ogrodzeniu. Tak więc między bocznymi rabatami mam tylko dwa graby a jeden grab wchodzi w obrys rabaty z danicami. Tu to dobrze widać. zaznaczyłam te kwadraty tak jak sugerowałas, ale nijak to nie pasuje

____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 12:47, 23 kwi 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
fakt faktem można by było dokupić czwartego graba i posadzić w ewentualnym kwadracie przy furtce ale wtedy ten zywopłot poniżej ławeczki byłby od czapy ;-(. Myślę więc dalej.......
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 13:14, 23 kwi 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
A może zrobić jednak ten żywopłot z hoserii przy studni na szerokośc rabaty a potem sesleria wzdłuż grabowej poprzerywana tylko krótkimi odcinkami hoserii np po trzy sztuki tak żeby nie było za ciężko a reszta już tak jak było czyli jezówka virgin poprzeplatana szałwią caradonna, a na tyłach gracek lub LM...


____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Rojodziejowa 13:33, 23 kwi 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8672
Agi2006 napisał(a)
fakt faktem można by było dokupić czwartego graba i posadzić w ewentualnym kwadracie przy furtce ale wtedy ten zywopłot poniżej ławeczki byłby od czapy ;-(. Myślę więc dalej.......


Widziałam w jednej z inspiracji właśnie tak posadzone w szpalerze drzewa, że wcale nie miały one "w nogach" tego samego. Zaraz poszukam, może coś tu pomoże.

I będę miała podobny problem u mnie, bo graby rozłożyłam równomiernie między murkiem a tarasem nie zakładając, że zrobię rabatę przy murku...
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Johanka77 13:44, 23 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Agi2006 napisał(a)
fakt faktem można by było dokupić czwartego graba i posadzić w ewentualnym kwadracie przy furtce ale wtedy ten zywopłot poniżej ławeczki byłby od czapy ;-(. Myślę więc dalej.......



Nooooo właśnie!!! Super pomysł!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 13:46, 23 kwi 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Agi2006 napisał(a)
A może zrobić jednak ten żywopłot z hoserii przy studni na szerokośc rabaty a potem sesleria wzdłuż grabowej poprzerywana tylko krótkimi odcinkami hoserii np po trzy sztuki tak żeby nie było za ciężko a reszta już tak jak było czyli jezówka virgin poprzeplatana szałwią caradonna, a na tyłach gracek lub LM...




Też ok, tylko wydaje mi się ze żywopłot zasłoni Ci kwiatki. One przecież tylko w szczycie sezonu będą wysokie.
Nie chcesz ich oglądać w fazie wzrostu?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Agi2006 14:45, 23 kwi 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Rojodziejowa napisał(a)


Widziałam w jednej z inspiracji właśnie tak posadzone w szpalerze drzewa, że wcale nie miały one "w nogach" tego samego. Zaraz poszukam, może coś tu pomoże.

I będę miała podobny problem u mnie, bo graby rozłożyłam równomiernie między murkiem a tarasem nie zakładając, że zrobię rabatę przy murku...


Asia szukaj, szukaj.Każdy pomysł mile widziany .Może razem zaprojektujemy nasze grabowe rabaty. ...
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 14:48, 23 kwi 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Johanka77 napisał(a)


Też ok, tylko wydaje mi się ze żywopłot zasłoni Ci kwiatki. One przecież tylko w szczycie sezonu będą wysokie.
Nie chcesz ich oglądać w fazie wzrostu?


Asiula hoseri po 10 latach dorasta do ok.0.4m.wiec pewnie roślinek nie zasłoni. Pewnie i tak sesleria będzie wyższa od niego.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 16:04, 23 kwi 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Ustawiłam doniczki tam gdzie ewentualnie byłoby hoseri
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 17:47, 23 kwi 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
A potem to już poszło....Doniczkowe party

____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies