Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Rojodziejowa 22:46, 18 maj 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8472
Agi2006 napisał(a)


Aska ja też z piwem i tez właśnie wyeliminowalam seslerie pomiędzy grackami. Ale o co chodzi z tymi smugami? Chyba muszę otworzyć następne piwo


Otwieraj, otiweraj... mnie jedno wystarczy i już się cuda dzieją




Z góry przepraszam Najwyżej się uśmiejecie
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 22:52, 18 maj 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8472
Świecznica to mi się z cieniem kojarzy...
A coś o zmienności wiem

Dziś też irysy sobie oglądałam, chcę coś, co szybko kwitnie, zanim rozplenica nie odbije. Myślałam, że je wcisnę pomiędzy trawska pod grabami, ale jeszcze mi się to z tysiąc razy zmieni
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Agi2006 22:55, 18 maj 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Asia no na takie rozwiązanie nie wpadłam. I muszę Ci powiedzieć ze mi się podoba. Tylko wiesz czego nie jestem pewna? Juz tłumacze. Ja osobiście szałwi nie znam. A z tego co wiem sesleria rusza wiosną baaardzo wcześnie. I boję się że przy takim układzie na przodzie rząd będzie wyglądał na wybrakowany tam gdzie ma być szałwia, która zbiera się po zimie trochę dłużej
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 22:59, 18 maj 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Rojodziejowa napisał(a)
Świecznica to mi się z cieniem kojarzy...
A coś o zmienności wiem

Dziś też irysy sobie oglądałam, chcę coś, co szybko kwitnie, zanim rozplenica nie odbije. Myślałam, że je wcisnę pomiędzy trawska pod grabami, ale jeszcze mi się to z tysiąc razy zmieni


Irysy pod grabami u Ciebie w rozplenicach....miodzio. Jakby przekwitly to ich liście wypełniały luki pomiędzy rozplenicami. ..
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Rojodziejowa 23:17, 18 maj 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8472
Agi2006 napisał(a)
Asia no na takie rozwiązanie nie wpadłam. I muszę Ci powiedzieć ze mi się podoba. Tylko wiesz czego nie jestem pewna? Juz tłumacze. Ja osobiście szałwi nie znam. A z tego co wiem sesleria rusza wiosną baaardzo wcześnie. I boję się że przy takim układzie na przodzie rząd będzie wyglądał na wybrakowany tam gdzie ma być szałwia, która zbiera się po zimie trochę dłużej


A to tego to już Ci nie powiem... U mnie na skarpie szałwia już jest duża, nie wiem jak teraz wygląda sesleria...
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Johanka77 07:25, 19 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
A ja napiszę tak...
Uśmiecham się jak tak planujesz tę szałwię pod linijkę...
Bo ona się rozsiewa i w tym jej urok.
Dzięki temu ją widać w różnych miejscach.

Więc dla mnie sadź jak chcesz... szałwia zrobi swoje
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 07:26, 19 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Agi2006 napisał(a)
1.Tu wersja z szałwią dodatkową w sesleriach



2.A tu bez szałwii





Wersja 1.
Naturalniejsza.
Patrz co napisałam wyżej
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Rojodziejowa 10:23, 19 maj 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8472
Moja szałwia (prawdopodobnie Deep Blue Field albo Compact Deep Blue) wygląda dzisiaj tak. Zdjęcie ala Johanka, tylko bez manicure


W tle stipy jak widzisz, jeszcze się nie rozhulały dobrze.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Agi2006 22:16, 20 maj 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Johanka77 napisał(a)
A ja napiszę tak...
Uśmiecham się jak tak planujesz tę szałwię pod linijkę...
Bo ona się rozsiewa i w tym jej urok.
Dzięki temu ją widać w różnych miejscach.

Więc dla mnie sadź jak chcesz... szałwia zrobi swoje


Ja się poddaję. No nie poradzę sobie z tą rabatą. Niby prosta a jednak nie. A da się zapanować nad tą szałwia? No bo jak ona ma tak być wszędzie to nie widze sensu sadzenia seslerii tak regularnie.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Anda 22:21, 20 maj 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Wiesz, tak po cichutku jeszcze dopisze, ze nad natura nie zapanujesz tak do konca. Nie spinaj sie az tak bardzo Jesli chcesz miec mniej pracy w ogrodzie, to nie sadz wszystkiego pod linijke
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies