Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Agi2006 22:22, 20 maj 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Rojodziejowa napisał(a)
Moja szałwia (prawdopodobnie Deep Blue Field albo Compact Deep Blue) wygląda dzisiaj tak. Zdjęcie ala Johanka, tylko bez manicure


W tle stipy jak widzisz, jeszcze się nie rozhulały dobrze.


Asia no Johanka jak nic . Patrzę na ta Twoja szalwie i stwierdzam,że jak na miejscowke na skarpie to super sobie radzi. Mam nadzieje że pochwalisz sie skarpa za niedługo. Patrzę tez na Twoją propozycję mojej grabowej z fioletowymi plamkami .Ciągle do niej wracam....
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 22:27, 20 maj 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Anda napisał(a)
Wiesz, tak po cichutku jeszcze dopisze, ze nad natura nie zapanujesz tak do konca. Nie spinaj sie az tak bardzo Jesli chcesz miec mniej pracy w ogrodzie, to nie sadz wszystkiego pod linijke


No właśnie Ewus dlatego napisałam powyżej ze zastanawiam się nad sensem sadzenia seslerii tak regularnie. To co już jest zostanie czyli gracki w rzedzie, graby w rzędzie i przyszłe bloki z hoseri. I pytanie co teraz. ....
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Aggaa 23:12, 20 maj 2020


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Aga zawsze mozesz przesadzic. Ja wiekszosc rabat przerabialam po kilka razy.
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Johanka77 06:15, 21 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Aga noe stresuj się.
Seslerie jak najbardziej posadź regularnie.
Hoserii te masz regularnie.

Natomiast szałwia to taki wypełniacz rabaty jest i zupełnie nie przeszkadza, że na regularnej rabacie pojawi się w różnych miejscach nadprogramowo.

U mnie na kulkowisku rosną (a w zasadzie rosły ) równo carexy, a szałwia pięknie wypełniła przestrzeń.
Była oczywiście posadzona regularnie, ale tak się rozrosła, że obdzieliłam już nią pół nowego stipowoska, a i na drugie pół mi wystarczy
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
amatorodniczka 09:20, 21 maj 2020


Dołączył: 13 wrz 2018
Posty: 537
Asiu jak dzielisz szałwię? A z resztą wpadnę do Ciebie na wątek bo mam parę pytań.. ☺️

Aga ta szałwia będzie super w tych sesleriach, widziałam u Reni i bardzo mnie się podobało takie zestawienie
____________________
Weronika Nowoczesny ogród ze skarpami
Agi2006 13:08, 21 maj 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Aggaa napisał(a)
Aga zawsze mozesz przesadzic. Ja wiekszosc rabat przerabialam po kilka razy.


Aga ja raczej z tych nieczasowych więc wolałabym już tak posadzić , żeby być zadowoloną. A po drugie największą przyjemność sprawia mi planowanie a później patrzenie jak wszystko rośnie. Tylko, ze pomiędzy tym jest jeszcze sadzenie za czym nie do końca przepadam
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 13:15, 21 maj 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Johanka77 napisał(a)
Aga noe stresuj się.
Seslerie jak najbardziej posadź regularnie.
Hoserii te masz regularnie.

Natomiast szałwia to taki wypełniacz rabaty jest i zupełnie nie przeszkadza, że na regularnej rabacie pojawi się w różnych miejscach nadprogramowo.

U mnie na kulkowisku rosną (a w zasadzie rosły ) równo carexy, a szałwia pięknie wypełniła przestrzeń.
Była oczywiście posadzona regularnie, ale tak się rozrosła, że obdzieliłam już nią pół nowego stipowoska, a i na drugie pół mi wystarczy


Asia przemyślałam Twoje słowa, przygladnęłam się Twojej rabacie szałwiowej przed przeróbkami i stwierdziłam , że dam radę Zapanuję nad nią. Na razie kupie kilka sztuk i posadzę w rzędzie tak jak na rysunku poniżej. A jak się wysieje czy rozrośnie to będę nią uzupełniać ten pas przy grabach . A seslerie jednak będą tylko z przodu. W pierwszym rzedzie dorzuciłam jeszcze po jednej seslerii a w drugim zostawiłam po 3 szt. dla efektu szachownicy.


____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 13:18, 21 maj 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
amatorodniczka napisał(a)
Asiu jak dzielisz szałwię? A z resztą wpadnę do Ciebie na wątek bo mam parę pytań.. ☺️

Aga ta szałwia będzie super w tych sesleriach, widziałam u Reni i bardzo mnie się podobało takie zestawienie


Weronika no wierzę, ze w końcu będzie fajnie. Wymęczyłam Was z tą rabatą, ale bez Was ani hu hu....
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Johanka77 23:35, 21 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Agi2006 10:29, 23 maj 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Policzylam seslerię i caradonne i trochę mi tego wyszło. Samej seslerii 39 sztuk.Wysłałam zapytanie ofertowe do dostawcy i cisza. Pewnie będę musiała szukać innego źródła
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies