Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

anetta 13:23, 19 mar 2018


Dołączył: 11 wrz 2013
Posty: 900
Musisz poszukać też takiej odmiany ja mam jedna zwarta A drugą nie .Jest wiele odmian kosodrzewiny ...
____________________
Aneta Ogród Anety ----Wizytówka
Agi2006 13:43, 19 mar 2018


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
U nas w sklepach te najtańsze kosztują 12 zł. te droższe i ponoć bardziej zwarte ok. 30 Ja bym potrzebowała pewnie ok. 12 szt. i tu jest problem. Do obsadzenia mam pas długi 8m .
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Anitka 09:28, 20 mar 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Mam i tego berberysa i kosodrzewiny. Berberys ładny, ale przed domem fajnie, żeby było zimozielone, wiec też obstawiam kosodrzewinę. Polecam 'Pumilo', sporo się rozrasta również na szerokość. Tworzy zwarte poduchy U mnie już około metr mają, a co roku ustrzykiwane, wiec 7-8 sztuk byś potrzebowała.
Jak szeroką planujesz tą rabatę?
Bo jak masz miejsce to może zrób szeroką. Wówczas można by posadzić jeszcze rozplenice z rozchodnikami i nawiązywałoby do tego co po przy śmietniku. Przy odpowiedniej szerokości udałoby się też powtórzyć rozmieszczenie tych drzewek co masz w tych kwadratach z drugiej strony tylko z z jakimiś kolumnowymi drzewami.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Agi2006 10:04, 20 mar 2018


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Anitka tam jest dużo miejsca. Rabaty wzdłuż chodnika mogą mieć dowolną szerokość. Zobacz na tych zdjęciach


Plan jest taki żeby od ogrodzenia zrobić szpaler zielony wzdłuż chodnika z przerwą w środku na murek taki jak po drugiej stronie podjazdu. To miałaby być taka ławka kamienna na długość tej środkowej kwatery. Zastanawiam się teraz nad Twoją propozycją , bo ławka miała byc dostępna i z chodnika i od strony trawnika. Ale może faktycznie za nią powtórzyć rozplenice. Nie rozumię tylko o co chodzi z tymi drzewami kolumnowymi...?
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 12:15, 20 mar 2018


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Murek czyli ławeczka coś na ten styl tylko, że z kamienia
https://www.houzz.com/photo/5729187-modern-modern-landscape-los-angeles
albo bardziej to tylko bez wylewki
https://pl.pinterest.com/pin/164874036342681454/
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Anitka 16:44, 20 mar 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Fajny pomysł z tą ławeczką. Nie bój się szerokich rabat, łatwiej je zagospodarować. A trawnik dużo pracy wymaga i to "najdroższa roślinka" w utrzymaniu. Ta rabata powinna być na szerokość tego betonowego elementu ogrodzenia na lewo od bramki. Ławka z jednej strony od ścieżki. Drzewa rozmieszczone symetrycznie po obu stronach ścieżki. Powtórzenie układu z kostek. Na tej długiej rabacie możesz dać kosodrzewinę i rozplenice. Za ławeczką tylko rozplenice bo kosodrzewina się nie zmieści.
Dla jasności dorzucam moje kolorowanki Jak zobaczysz to usunę


____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
nawigatorka 17:20, 20 mar 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
Głęboka rabata to fajny pomysł. Ławeczka tez o ile będziecie tam siadac
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Agi2006 18:32, 20 mar 2018


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Anitka dzieki z rysunek! I w żadnym wypadku go nie usuwaj. Dokładnie pokazałeś na nim to o co mi chodzi.Masz racje z wyrównaniem, poszerzeniem tej rabaty do murka w ogrodzeniu. Kosodrzewina z rozplenice to chyba dobre zestawienie.Nie bardzo jestem przekonana do tych wysokich drzew,ze względu na liście jesienią. Juz dość sprzątania będzie pod swidosliwami.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 18:32, 20 mar 2018


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Asia a na ławce będziemy siedzieć pilnując nasze młodsze dziecko które bawi się po południu na podjeździe do garażu. Rowerek,deskorolka itp.Tylko tam wtedy jest cień
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Anitka 11:25, 21 mar 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Agi2006 napisał(a)
Anitka dzieki z rysunek! I w żadnym wypadku go nie usuwaj. Dokładnie pokazałeś na nim to o co mi chodzi.Masz racje z wyrównaniem, poszerzeniem tej rabaty do murka w ogrodzeniu. Kosodrzewina z rozplenice to chyba dobre zestawienie.Nie bardzo jestem przekonana do tych wysokich drzew,ze względu na liście jesienią. Juz dość sprzątania będzie pod swidosliwami.


Widzę, że chcesz chyba mieć ogródek bezobsługowy Ale takie chyba nie istnieją.
Ja mam sporo liściastych, bo one wprowadzają zmienność w ogrodzie. A dmuchawa do liści bardzo sprawę ułatwia.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies