Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Agi2006 08:14, 24 mar 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Johanka77 napisał(a)


I na tej trzeciej (która już jest) też przepleć caradonnę.


Asia no super ten pomysł! rozchodnik i caradonna ! zaraz to przemysle i rozrysuję. A i z kosodrzewiny rezygnujemy. Tak?
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Johanka77 08:30, 24 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Agi2006 napisał(a)


Asia no super ten pomysł! rozchodnik i caradonna ! zaraz to przemysle i rozrysuję. A i z kosodrzewiny rezygnujemy. Tak?


Tak, tak, tak!

Po prawo sesleria, rozchodnik i caradonna
Po lewo to samo, tylko w innej konfiguracji, bo rabata głębsza, więc sesleria w szachownicę.

A na przeciwko tak jak chciałaś - caradonna i jeżówka i te trawy co chciałaś.

No i bez kosodrzewiny oczywiście Tylko danica.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Agi2006 08:40, 24 mar 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Asia po prawej sesleria również???? Kurcze tam mi się chyba nie zmieści bo mam rozplenice a za nią rozchodniki. Szałwie uda mi się tam jeszcze wepchnąć ale seslerie już nie. mogłabym wprawdzie poszerzyć tę rabatę ale ona jest na szerokość murku w ogrodzeniu.
O tu to widać - ścięte rozplenice i wychodzące rozchodniki

____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Wiolka5_7 08:45, 24 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
Moim zdaniem to tu niech będzie bez seslerii...jakoś za dużo dla mnie... no i miejsca brak
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agi2006 08:59, 24 mar 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Tu tez to dobrze widać

____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 09:04, 24 mar 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Wiolka5_7 napisał(a)
Moim zdaniem to tu niech będzie bez seslerii...jakoś za dużo dla mnie... no i miejsca brak


No tez mi się Wioluś tak wydaje. Ale pomysł na połączenie rozchodnika z caradonną super. zastanawiam się jeszcze nad tym czy caradonna nie za wysoka do przemieszania z seslerią. Aggaa ma ja ze stipa a ta wyższa jest od seslerii. Bo na grabowej caradonna z jeżówkami ma być tłem dla seslerii. A nie mogę sobie jakoś wyobrazić jej punktowo w pomiędzy seslerią. Możesz napisac mi jak to u Ciebie wygląda? to znaczy do jakiej wysokości dorasta sesleria jesienna a do jakiej caradonna. bo na stronach internetowych podaja róznie ich wysokości.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Wiolka5_7 09:33, 24 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
Agi2006 napisał(a)


No tez mi się Wioluś tak wydaje. Ale pomysł na połączenie rozchodnika z caradonną super. zastanawiam się jeszcze nad tym czy caradonna nie za wysoka do przemieszania z seslerią. Aggaa ma ja ze stipa a ta wyższa jest od seslerii. Bo na grabowej caradonna z jeżówkami ma być tłem dla seslerii. A nie mogę sobie jakoś wyobrazić jej punktowo w pomiędzy seslerią. Możesz napisac mi jak to u Ciebie wygląda? to znaczy do jakiej wysokości dorasta sesleria jesienna a do jakiej caradonna. bo na stronach internetowych podaja róznie ich wysokości.


Moim zdaniem Caradonna jest idealna ,bo niższej szałwii nie byłoby widać pomiędzy sesleriami
U mnie szałwia miała w zeszłym roku 70 cm wys. a sesleria nie wiem ,bo nie mierzyłam...ale u Oli Leon 3-letnia sesleria miała 60 cm wys. bez kłosów

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agi2006 09:37, 24 mar 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Słuchajcie a gdyby zrobić tak:
po lewej wzdłuż dereni pas caradonny jako tło dla wymieszanych rozchodników , seslerii i danici. na wprost tak jak było czyli jeżówki na zmianę z caradonną a przed nimi pas seslerii z danicami. a po prawej rozplenica z pomieszanymi rozchodnikami + caradonna



____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Johanka77 09:38, 24 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Agi2006 napisał(a)
Asia po prawej sesleria również???? Kurcze tam mi się chyba nie zmieści bo mam rozplenice a za nią rozchodniki. Szałwie uda mi się tam jeszcze wepchnąć ale seslerie już nie. mogłabym wprawdzie poszerzyć tę rabatę ale ona jest na szerokość murku w ogrodzeniu.
O tu to widać - ścięte rozplenice i wychodzące rozchodniki



Rozplenice oczywiście

Myślałam, ze tam seslerie masz, stąd pomyłka

Chodzi tylko o mieszanie kwiatków
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 09:40, 24 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Agi2006 napisał(a)
Słuchajcie a gdyby zrobić tak:
po lewej wzdłuż dereni pas caradonny jako tło dla wymieszanych rozchodników , seslerii i danici. na wprost tak jak było czyli jeżówki na zmianę z caradonną a przed nimi pas seslerii z danicami. a po prawej rozplenica z pomieszanymi rozchodnikami + caradonna





Dla mnie bomba pod warunkiem, że Caradonna w okresie kwitnienia będzie wyższa od rozchodników.
Nie znam tej Twojej odmiany, więc nie wiem.

Ale koncepcja super!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies