Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Johanka77 16:47, 23 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Agi2006 napisał(a)
Moja pierwsza koncepcja jest taka:
- za grabami wzdłuz ogrodzenia gracki lub ML
- pomiędzy grabami jeżówki białe i szałwia caradonna
- przed grabami kosodrzewiny a obok nich sesleria jesienna w rzędzie
- na drugiej rabacie wzdłuż jodeł i dereni porozsypywane będą kulki daniki w seslerii jesiennej a gdzieniegdzie rozchodnik matrona, który jest już posadzony po przeciwległej stronie wzdłuż rozplenić . na tej rabacie rosnie już bez biały ( na razie ledwo widoczny)



I widok od furtki wejściowej



Ok, coś nie doczytałam.

Zostaw seslerie z kulkami danica i kulki powtórz też zamiast kosodrzewin.
Zamiast Caradonny daj tego rozchodnika.
I już masz fajne spójne rabaty.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Wiolka5_7 16:53, 23 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20483
Agi2006 napisał(a)
Wiolus ja chciałam cisy ale się poddalam. Stacjonarnie nieosiągalne a z przesyłką jeden dostawca mnie tak wkurzył ze w desperacji kupiłam danici. ZAraz wpadnę do Ciebie oblukac jeszcze raz derenie z sesleria.



Rozumiem to skoro ma być powtarzalność to sadź Danici
U mnie to za bardzo nie ma co oglądać, bo sadzone w listopadzie...seslerie dzielone itp.
wrzucę u siebie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agi2006 17:01, 23 mar 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Asia Ty też przeciwko kosodrzewinom? A może zrobić tak jak mówisz tzn.zamiast caradonny matrona w jezowkach.Przy dereniach zrobić tez pas matrony tak jak w wersji 2.Bylby on nawiązaniem do istniejacego pasa matrony przy rozplenicach.A ewentualnie caradonne posadzić dość gęsto ale tylko w jednym miejscu przy studni w celu jej osloniecia. I ewentualnie wymienić kosodrzewina na danici
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 17:02, 23 mar 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Wiolka5_7 napisał(a)



Rozumiem to skoro ma być powtarzalność to sadź Danici
U mnie to za bardzo nie ma co oglądać, bo sadzone w listopadzie...seslerie dzielone itp.
wrzucę u siebie


Dziękuje Wiola.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Johanka77 17:17, 23 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Agi2006 napisał(a)
Asia Ty też przeciwko kosodrzewinom? A może zrobić tak jak mówisz tzn.zamiast caradonny matrona w jezowkach.Przy dereniach zrobić tez pas matrony tak jak w wersji 2.Bylby on nawiązaniem do istniejacego pasa matrony przy rozplenicach.A ewentualnie caradonne posadzić dość gęsto ale tylko w jednym miejscu przy studni w celu jej osloniecia. I ewentualnie wymienić kosodrzewina na danici


Nie wiem, czy caradonna do osłonięcia się nadaje...
Szałwie się tnie nawet do 3-4 razy w sezonie. Czyli co chwilę będziesz ją miała odsłoniętą - tę studnię.

Ten rozchodnik to jednak lepszy wybór, choć nie wiem, jak wysoki rośnie.
Ja mam okazałego, to rośnie wysoki.
I też mam miśki na tyłach

Z tą różnicą, że u mnie brzozy i rozplenice tam rosną. I zamiast jeżówek mam hortki

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Agi2006 18:40, 23 mar 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Asia wiesz ze ja uwielbiam Twoje rabaty. A w tej faktycznie podobny układ jak u mnie. Fajnie z rozchodnikami wyglądają białe kwiaty hortek. Kusisz kobieto. Szkoda mi jednak tej caradonny. Od zawsze mi się marzyła. ...Chociaż masz rację ze do odsłonięcia studni się nie nadaje.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Aggaa 19:59, 23 mar 2020


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Witam się u Ciebie. Fajnie sie zapowiada, będzie się działo
A powiedz jak tam słońce operuje, albo pokaż na rysunku, chyba, ze gdzieś było, a ja przegapiłam
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Johanka77 20:06, 23 mar 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Agi2006 napisał(a)
Asia wiesz ze ja uwielbiam Twoje rabaty. A w tej faktycznie podobny układ jak u mnie. Fajnie z rozchodnikami wyglądają białe kwiaty hortek. Kusisz kobieto. Szkoda mi jednak tej caradonny. Od zawsze mi się marzyła. ...Chociaż masz rację ze do odsłonięcia studni się nie nadaje.


No to słuchaj, skoro caradonnę chcesz przeplatać z jeżówkami, to na pozostałych dwóch (nazwijmy je bocznych) rabatach przeplaraj caradonnę z rozchodnikami. To też będzie czad!

Ale trawy daj jednakowe. Seslerie. Będzie gitarra!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Aggaa 20:08, 23 mar 2020


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Bo powiem Ci, że caradonna jest piękna i ja bym z niej nie rezygnowała. Ja mam rabatę z matroną i caradonna zatopione w stipie. Kocham to połączenie. Zajrzyj do mnie to znajdziesz.
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Aggaa 20:10, 23 mar 2020


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Johanka77 napisał(a)


No to słuchaj, skoro caradonnę chcesz przeplatać z jeżówkami, to na pozostałych dwóch (nazwijmy je bocznych) rabatach przeplaraj caradonnę z rozchodnikami. To też będzie czad!

Ale trawy daj jednakowe. Seslerie. Będzie gitarra!


o właśnie o to chodzi.
NA jednej rabacie połącz rozchodnika z caradonna, a na drugiej caradonne z jeżówkami. Jezówki fajnie rozbiją szałwie.
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies