Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bałaganu ogrodowego Karoliny ciąg dalszy czyli o moim gumowym ogródku:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Bałaganu ogrodowego Karoliny ciąg dalszy czyli o moim gumowym ogródku:)

popcorn 16:49, 01 mar 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wywiozłam jeszcze jedna taczkę resztek bylinowo-trawiastych. Zgrabiłam resztki liści z zagonu na którym mam truskawki i nakryłam je włókniną. Niech rosną, może będą dzięki temu ciut wcześniej.
Posiałam tez wczoraj kupione nasiona bobu. Je także przykryłam włókniną, na wszelki wypadek. Tym sposobem polowe miejsca pod warzywa, wzdłuż podjazdu mam zagospodarowane - na bob
Rozsypałam świeżą korę - tylko jeden duży worek, przed domem. Ranniki od razu ładniej wyglądają na tle brązowej kory, a nie świeżo przekopanej ziemi.

I tyle, mam dość. Weekend hihi
____________________
Mój nowy ogródek
Kasya 16:54, 01 mar 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41746
Gdzie wywiozlas ? Na kompost ?
Bo zastanawiam się co robić ze śmieciami spod róży które są z chorobami
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
popcorn 16:59, 01 mar 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kasiu, mamy za płotem stertę gałęzi ubiegłorocznych, do których dosypałam liście i kolczaste pędy róż (rugosa, te które zdążyłam ściąć). To będziemy palić (niestety, ekologiczne to to nie jest). Liscie z chorobami (truskawki, róże), wyrzuciłam do kosza na śmieci, po prostu. A resztę na kompost. W kompostowniku po zimie zrobiło się sporo miejsca, choć jesienią był prawie całkowicie wypełniony.
____________________
Mój nowy ogródek
Bogdzia 18:24, 01 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Karola a Ty nie segregujesz śmieci? U mnie latem zabieraja nawet po kilkanaście worków zielonych odpadów.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
KasiaWB 18:36, 01 mar 2015


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
witam się w nowym wątku po raz pierwszy
sezon uważam za otwarty
moje róże strasznie wybujały, nie wiem jeszcze jak się za nie zabiorę
a rugosę to kiedy się tnie?
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Gabriela 18:43, 01 mar 2015


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Karola, jakże miło będzie oglądać Twój "gumowy ogródek". Dobre określenie, ja póki co, usiłuję uczynić gumową ognistą rabatę, ale chyba nie obejdzie się bez poszerzenia.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
popcorn 19:06, 01 mar 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bożenko, segregujemy, oczywiście! Ale zielonych odpadów nie zabierają muszę się bliżej przyjrzeć tematowi, ale niestety na pewno w najbliższym sąsiedztwie nikt nie oddaje zielonych resztek w żaden sposób

Kasiu, pozdrawiam! Rugose można ciąć nawet w grudniu; ona szybciutka puszcza, wiec im wcześniej na przedwiośniu, tym lepiej. Do końca marca ja zetnę, na pewno, lubię jej młode przyrosty, są takie bujne i zielone

Gabrysiu, pozdrawiam!


____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 20:06, 01 mar 2015


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ścięłam dzisiaj czubki najwyższych pędów u części cisów, w tygodniu może ogarnę resztę. W sumie mam ich 100 szt w 2 prostopadłych do siebie żywopłotach ech
Posiałam dzisiaj na parapet pomidorki mix typu cherry i w drugim pojemniku okrę. Może w tym roku coś z niej będzie, fajnie byłoby mieć namiastkę tureckiego jedzenia

Jak pogoda i czas pozwoli, muszę usunąć darń z paska wzdłuż płotu, za płotem bo nie będę miała gdzie warzyw posiać. Wymyśliłam ze ustawie tam w rzędzie moje skrzynki; potrzebuje wiec pasa szerokości 60 cm. Może ogarnę to sprawnie i szybko
____________________
Mój nowy ogródek
Bogdzia 20:20, 01 mar 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
popcorn napisał(a)
Bożenko, segregujemy, oczywiście! Ale zielonych odpadów nie zabierają muszę się bliżej przyjrzeć tematowi, ale niestety na pewno w najbliższym sąsiedztwie nikt nie oddaje zielonych resztek w żaden sposób




Spytaj w Gminie , wiem ze ustawa przewiduje zabieranie takich rzeczy. U nas sasiedzi tez nie wiedzieli a jak zobaczyli u nas to teraz wszyscy oddaja.U mnie zabieraja co dwa tygodnie.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
paniprzyroda 20:36, 01 mar 2015

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Ależ sezon rozpoczęłaś, z rozmachem Pozdrawiam.
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies